Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska to rozwiązanie dla tych kobiet, które chcą całkowicie pozbyć się owłosienia z okolic intymnych. Depilacja brazylijska polega na […]

Depilacja brazylijska to rozwiązanie dla tych kobiet, które chcą całkowicie pozbyć się owłosienia z okolic intymnych.

Depilacja brazylijska polega na usunięciu przy pomocy wosku lub pasty cukrowej owłosienia z łona, warg sromowych, pośladków oraz okolic odbytu. Zabieg wykonywany jest przez kosmetyczkę, i choć powoduje dyskomfort, to jednak daje efekt doskonale gładkiej skóry. Utrzymuje się on przez kilka tygodni, a powtarzany regularnie powoduje, że odrastające włosy są słabsze. Opinie na temat zabiegu, jakim jest depilacja brazylijska, są podzielone – część kobiet zachwyca się efektem, inne skarżą się na ból i dyskomfort w trakcie zabiegu. Niewątpliwą zaletą tego typu depilacji jest to, że odrastaniu włosków nie towarzyszy swędzenie ani pieczenie, jak dzieje się to często po zastosowaniu maszynki do golenia.

depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska swoją nazwę wzięła od sióstr – z pochodzenia Brazylijek – które w 1987 roku w Nowym Jorku otworzyły salon oferujący ten zabieg. Ogromną popularność zyskał on w latach 90. XX wieku i cieszy się nią do dziś.
Niektóre kobiety próbują przeprowadzić zabieg, jakim jest depilacja brazylijska, w domu. Trzeba jednak pamiętać, że do jego wykonania potrzeba dużego doświadczenia i przydaje się pomoc drugiej osoby. Nieumiejętne wykonanie może skończyć się ogromnym bólem, podrażnieniami i uszkodzeniem skóry.

 

Opis zabiegu

Depilacja brazylijska wymaga odpowiedniego przygotowania – aby zabieg był skuteczny, włoski muszą mieć przynajmniej 0,5 cm długości. Dlatego też przez jakiś czas – około 2 tygodni – należy powstrzymywać się od depilacji innymi metodami. Przed samym zabiegiem należy unikać natłuszczania skóry, gdyż utrudni to działanie wosku. Zaleca się obmycie okolic intymnych. Dobrze jest także zastosować talk. Osoba poddawana zabiegowi, aby mogła poczuć się komfortowo, powinna otrzymać specjalną jednorazową bieliznę, która podczas depilacji będzie odchylana miarowo. Sam zabieg trwa od 15 do 45 min – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Kosmetyczka nakłada specjalną szpatułką rozgrzany do temperatury 37 stopni płynny wosk. Ważne jest, by nakładać go zgodnie z kierunkiem porostu włosów. Następnie przykłada bawełniany plaster, pozostawia na kilka sekund i energicznie odrywa go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Może się zdarzyć, że kosmetyczka poprosi o pomoc w naciągnięciu skóry – dzięki temu zabieg będzie mniej bolesny. Depilacja brazylijska może być wykonana również przy pomocy pasty cukrowej. Wówczas zabieg jest delikatniejszy i mniej bolesny. Wynika to z faktu, że wosk przykleja się zarówno do włosów, jak i do skóry, podczas gdy pasta cukrowa przylepia się jedynie do włosków. Depilacja brazylijska pastą cukrową jest jednak zabiegiem sporo droższym. Po depilacji stosowana jest maść łagodząca. Osoba poddająca się zabiegowi przez dwa tygodnie powinna unikać basenu i solarium. Ponadto na depilowane miejsca warto raz w tygodniu stosować peeling cukrowy, aby zapobiec wrastaniu włosów.

 

Wskazania

Depilacja intymna jest przeznaczona dla osób, które odczuwają dyskomfort z powodu nadmiernego owłosienia okolic intymnych. Dzięki niej można na długo pozbyć się niechcianych włosów. Jest ona szczególnie wskazana dla tych, którzy po goleniu przy pomocy maszynki odczuwają swędzenie i pieczenie – proces odrastania włosków po depilacji brazylijskiej jest bezbolesny.

 

Przeciwwskazania

Depilacja brazylijska woskiem jest jedną z najbardziej bolesnych i wywołujących najwięcej podrażnień skóry metod usuwania owłosienia. Ból jest krótkotrwały, lecz bardzo intensywny.

Depilacja brazylijska nie jest zalecana w przypadku kobiet:

  • z obniżoną tolerancją na ból;
  • ze słabymi naczynkami krwionośnymi;
  • z chorobami skórnymi;
  • przyjmujących leki rozrzedzające krew;
  • chorych na cukrzycę.

 

Objawy niepożądane

Depilacji brazylijskiej towarzyszy ból, a ponadto może się zdarzyć, że pojawią się:

  • zaczerwienienie;
  • obrzęk;
  • podrażnienie skóry;
  • uszkodzenia skóry;
  • infekcje uszkodzonej skóry.

 

Częstotliwość zabiegów

Depilacja brazylijska pozostawia długotrwały efekt – włoski zaczynają odrastać po kilku tygodniach. Wówczas warto zabieg powtórzyć. Należy bowiem pamiętać, że każda kolejna depilacja brazylijska jest mniej bolesna i trwa krócej, a odrastające włoski za każdym razem są bardziej osłabione.

logo