Exilis ujędrnianie i obkurczanie

Exilis – na czym polega … Dla osób, które nie są w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na drodze […]

Exilis – na czym polega …

Dla osób, które nie są w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na drodze odpowiednio dobranej diety i stymulujących metabolizm ćwiczeń, medycyna estetyczna przewidziała zabiegi, takie jak exilis. Ujędrnianie i obkurczanie, które widoczne są po tym zabiegu, to wymierne, widoczne i motywujące efekty. Exilis to jednocześnie zabieg bezbolesny i bezinwazyjny, nie wymagający okresu rekonwalescencji i nie przynoszący ryzyka powikłań.

Exilis

Wśród osób, które spróbowały, czym jest zabieg exilis, opinie są pozytywne. Zadowolone pacjentki akcentują, że w wyniku interwencji redukuje się obwód poddawanej zabiegowi części ciała, cellulit ulega zmniejszeniu, a ogólny kształt sylwetki – znacznej poprawie. Skóra, na którą działał exilis, staje się bardziej napięta i sprężysta, pozytywnie zmienia się również jej tekstura.

 

Opis zabiegu

Przed zabiegiem odpowiednio wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej, którym może być też dermatolog, ogląda sylwetkę pacjentki i kwalifikuje obszary, które powinny zostać poddane terapii. Specjalista wykonuje także zdjęcia i pomiary do dokumentacji.

Lekarz, który wykonuje zabieg exilis, wykorzystuje specjalistyczne, chronione patentem urządzenie. Łączy ono w sobie dwie techniki nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Są to terapia ultradźwiękami oraz prąd o wysokiej częstotliwości. Lekarz lub kosmetolog, aby umożliwić przepływ energii, umieszcza na ciele pacjenta – po przeciwnej stronie niż leczony fragment –  elektrodę bierną. Na obszar zabiegowy nanosi zaś olej mineralny, nie zawierający wody, który zapewnia optymalny przepływ energii. Następnie urządzenie ogrzewa wybrany fragment ciała do temperatury 40 stopni Celsjusza, co powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej. Uwolniony z niej tłuszcz zostaje zmetabolizowany przez organizm. Wysoka temperatura działa także korzystnie na włókna kolagenowe oraz stymuluje fibroblasty do ich produkcji.

 

Proces odchudzania, obkurczania i ujędrniania zachodzi wskutek 3 etapów działania zabiegu:

 • pierwszy – to rozpoznanie, w trakcie którego ultradźwięki i prąd o wysokiej częstotliwości docierają do tkanki tłuszczowej;
 • drugi – to izolacja – podczas tego etapu komórki tłuszczowe są oddzielane od siebie i rozbijane na mniejsze – łatwiejsze do wyeliminowania;
 • trzeci to dezaktywacja, polegająca na nagrzaniu komórek, co skutkuje rozpoczęciem procesu lipozy, czyli rozkładu komórek, ich transportu do wątroby, a następnie wydalenia z organizmu.

 

Zabieg jest precyzyjny – działa tylko i wyłącznie na tkankę tłuszczową. Skórę przed przegrzaniem chroni chłodząca część aparatu. Dzięki niej exilis jest bezbolesny. Odczuwa się w jego trakcie jedynie przyjemne ciepło. Exilis trwa około 40 minut. W trakcie serii zabiegów pacjent powinien przestrzegać zaleceń lekarza. Wskazane jest picie dużej ilości wody – od 3 do 5 litrów dziennie, a także odpowiednia dieta i umiarkowana aktywność fizyczna.

 

Wskazania

Exilis rekomenduje się w przypadku:

 • cellulitu;
 • nadmiaru tkanki tłuszczowej;
 • skóry pozbawionej jędrności;
 • rozstępów.

 

Przeciwwskazania

Zabieg exilis nie powinien być przeprowadzany u osób, które:

 • są w ciąży lub w trakcie laktacji;
 • mają chore nerki lub wątrobę;
 • cierpią na zaburzenia sercowo-naczyniowe;
 • mają wszczepiony rozrusznik serca;
 • chorują na nowotwory;
 • mają zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepicę.

 

Objawy niepożądane

Zabieg exilis jest w pełni bezpieczny i nie pociąga za sobą ryzyka skutków ubocznych.

 

Częstotliwość zabiegów

W przypadku takich zabiegów, jak exilis ujędrnianie i obkurczanie zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak w pełni zadowalające efekty exilis przynosi po serii 4 zabiegów wykonywanych co 5-10 dni.

logo