I-lipo

I-lipo, czyli liposukcja laserowa to … Druga – bezinwazyjna – twarz tradycyjnej liposukcji. Jej działanie bazuje na wykorzystaniu tzw. zimnego […]

I-lipo, czyli liposukcja laserowa to …

Druga – bezinwazyjna – twarz tradycyjnej liposukcji. Jej działanie bazuje na wykorzystaniu tzw. zimnego światła laserowego o długości 650-660 nm, które wnika tuż pod powierzchnię skóry, doprowadzając do rozpadu trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe. Tak powstałe metabolity są transportowane przez układ limfatyczny, a ostatecznie – spożytkowane na energię. I-lipo stymuluje więc naturalne procesy chemiczne zachodzące w organizmie, nie eliminuje komórek tłuszczowych, a jedynie zmniejsza ich objętość.

I Lipo

Zabieg nie uszkadza też przyległych tkanek i naczyń krwionośnych, koncentrując się wyłącznie na podskórnych trójglicerydach, które trudno wyeliminować, nawet przy wzmożonej aktywności ruchowej i ścisłej diecie. Tak zakrojone odchudzanie laserem daje wymierne efekty – widoczne już w gabinecie zabiegowym, co dowodzi skuteczności terapii.

 

Opis zabiegu

Pojedyncze odchudzanie laserem zajmuje średnio 20 minut. Po umieszczeniu w polu zabiegowym czterech głowic emitujących światło lasera, następuje proces rozpadu komórek tłuszczowych na pojedyncze metabolity. Natomiast w wyniku pobudzania najbliżej położonych węzłów chłonnych przez małe głowice biostymulujące, usprawnieniu ulega transport rozbitych trójglicerydów z limfą.

Po 10 minutach kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej zmieniają położenie głowic i-lipo w obszarze zabiegowym, rozpoczynając kolejną 10-minutową sesję. Zabieg zwieńcza zmierzenie pacjenta w miejscu poddawanym zabiegowi i porównanie wyników z pomiarem tej partii ciała przed wykonaniem i-lipo. W ten sposób można od razu poznać rezultaty terapii.

 

Wskazania  do wykonania zabiegu I-lipo

I-lipo stosuje się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i wysmuklania sylwetki oraz niwelowania cellulitu. Po odchudzanie laserem może sięgnąć praktycznie każdy, kto chciałby poprawić wygląd swojego ciała z ominięciem skalpela, a szczególnie ci, którym nie udało się schudnąć na drodze diety i ruchu. Ponieważ liposukcja laserowa może ograniczać się do pojedynczych fragmentów skóry, zabieg poleca się pacjentom, dla których zrzucenie zbędnych kilogramów z konkretnej partii ciała jest problematyczne.

I-lipo pomaga wymodelować: brzuch, biodra, talię, nogi, pośladki, ramiona, plecy, podbródek, a także klatkę piersiową (w przypadkach ginekomastii u mężczyzn).

 

Przeciwwskazania

Specjalista odradzi wykonanie i-lipo osobom:

  • w ciąży;
  • z padaczką;
  • chorującym na nowotwór;
  • ze schorzeniami serca i/lub układu krążenia;
  • cierpiącym na chorobę autoimmunologiczną;
  • z implantami w polu zabiegowym;
  • z problemami dermatologicznymi;
  • ze skaleczeniami skóry;
  • stosującym leki i/lub zioła światłouczulające.

 

Objawy niepożądane

Zabieg uznaje się za całkowicie bezpieczny dla pacjenta zakwalifikowanego do i-lipo. Interwencja nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych, a w trakcie jej przebiegu pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło.

 

Częstotliwość zabiegów

Liposukcja laserowa może – a wręcz powinna – być powtarzana często. 8-10 zabiegów dwa razy w tygodniu to propozycja wyjściowa. Oczywiście po wymodelowaniu jednej partii ciała, można skupić się na kolejnej – jeśli jest taka potrzeba. Należy jednak pamiętać, że samo i-lipo to nie wszystko. Drugim – tak samo ważnym – komponentem terapii jest zdrowa dieta z dużą ilością płynów oraz umiarkowana aktywność fizyczna.

logo