Maximus

Maximus to … Złożona technologia służąca redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów czy zwiotczeń skóry, a także zmarszczek i bruzd. […]

Maximus to …

Złożona technologia służąca redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów czy zwiotczeń skóry, a także zmarszczek i bruzd. Metodę te wykorzystuje się do ujędrniania ciała, a także wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz konturu twarzy. Za pomocą jednej głowicy oddziałuje się jednocześnie na naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną oraz – co rzadkie i wyróżniające tę metodę – mięśnie.

maximus

Trójpolarna fala radiowa (TriLipo RF) rozgrzewa skórę właściwą, wzmagając produkcję kolagenu, ale i komórki tłuszczowe, prowadząc do ich naturalnego rozpuszczenia. W ten sposób uzyskuje się natychmiastowe napięcie i zagęszczenie skóry, jak również efekt wysmuklenia ciała przez nieinwazyjne usunięcie tłuszczu. Natomiast technologia dynamicznej aktywacji mięśni (TriLipo DMA) m.in nasila drenaż limfatyczny, pomagając usunąć upłynnioną zawartość komórek tłuszczowych. W ten sposób polepsza się krążenie i dotlenia komórki. Z uwagi na fakt, że zabieg Maximus pobudza naturalne procesy zachodzące w organizmie, interwencję tę zalicza się do bezpiecznych, a przy tym skutecznych.

 

Opis zabiegu przy użyciu technologii Maximus

Procedura zabiegowa w tym przypadku nie należy do skomplikowanych. Kosmetolog lub inny specjalista z zakresu medycyny estetycznej rozpoczyna ją od pokrycia ciała pacjenta gliceryną. Pełni ona rolę ochronną i jednocześnie ułatwia operowanie głowicą aparatury TriLipo. Za jej pomocą wykonuje się masaż ciała w polu zabiegowym. Uaktywnienie mięśni skutkuje odczuwalnymi dla pacjenta drganiami, a całości towarzyszy – z reguły przyjemne – doznanie rozchodzącego się po ciele ciepła. Masaż trwa ok. 20-30 minut (twarz) – do godziny (ciało) – w zależności od obszary poddanego terapii z zastosowaniem frakcyjnej technologii RF. Zabieg należy wesprzeć zdrową dietą i przyjmowaniem odpowiedniej ilości płynów, a także gimnastyką.

 

Wskazania

System Maximus TriLipo pomaga ujędrnić skórę po ciąży, terapii odchudzającej lub po prostu poddaną procesom starzenia. Tego rodzaju interwencja sprawdza się w redukowaniu cellulitu i rozstępów, zwalczaniu otyłości i lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej oraz rzeźbieniu ciała i zmniejszania jego obwodu. Maximus wykorzystuje się również do modelowania twarzy. Korzystając z małej głowicy urządzenia TriLipo, można zniwelować widoczne zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe, poprawić owal twarzy, wyostrzyć linię policzków, a także napiąć i uelastycznić skórę tych okolic.           

 

Przeciwwskazania

Za przeciwwskazania do zabiegu Maximus uznaje się:

 • ciążę, laktację oraz menstruację (ostatnią przy zabiegach na brzuch);
 • metalowe lub elektryczne implanty w polu zabiegowym;
 • wszczepiony stymulator serca;
 • rany, krwotoki, łuszczycę lub egzemę w miejscu wykonywania TriLipo;
 • opryszczkę w obszarze zabiegowym;
 • bardzo suchą i delikatną skórę;
 • mocną lub świeżą opaleniznę;
 • schorzenia serca;
 • choroby zakaźne;
 • epilepsję;
 • żylaki;
 • stany chorobowe uaktywniające się pod wpływem ciepła;
 • skłonność do tworzenia się blizn przerosłych i keloidów;
 • wykonane chirurgiczne, inwazyjne, ablacyjne zabiegi w miejscu kwalifikowanym do zabiegu, które wciąż wymagają rekonwalescencji i czasu na zagojenie się rany.

 

Objawy niepożądane

Nieznaczny dyskomfort w trakcie terapii Maximus, a po niej kilkugodzinne zaczerwienie i obrzęk skóry – to skutki uboczne, jakie może wywołać zastosowanie frakcyjnej technologii RF. Pacjent powinien być też świadom, że wykonane w trakcie zabiegu mirouszkodzenia zwykle pozostawiają kilkudniowy ślad na ciele. Efekt ten można jednak zamaskować makijażem.

 

Częstotliwość zabiegów

Zabieg z wykorzystaniem aparatury TriLipo zazwyczaj daje zauważalne rezultaty już po pierwszym zastosowaniu. Jednak kompletne wyniki osiąga się po całej serii zabiegów. Dokładna ich ilość zależy od problemu, z jakim zgłosiła się do gabinetu dana osoba:

 • 6-8 powtórzeń co tydzień – w celu zredukowania tkanki tłuszczowej i poprawy napięcia skóry;
 • 4-6 powtórzeń co tydzień – przy likwidacji zmarszczek i modelowaniu owalu twarzy;
 • 3-4 powtórzenia co 2-4 tygodnie – by zagęścić skórę i zwalczyć rozstępy.

Zabieg Maximus pozwala cieszyć się osiągniętymi efektami przez około rok od interwencji. Po upływie tego czasu dochodzą do głosu naturalne procesy starzenia, stopniowo niwelując rezultaty terapii.

logo