Zabiegi

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

to zabieg wykonywany zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i klinikach medycyny estetycznej. Zyskuje on coraz większe grono zwolenniczek także dzięki przystępnej cenie – koszt pojedynczej mezoterapii mikroigłowej zaczyna się już od 150 zł, a daje spektakularne efekty.

mezoterapia mikroigłowa

Opis zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra, twarz, usta i oczy pacjentki są poddawane demakijażowi, a później dezynfekcji. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest np. za pomocą specjalnego urządzenia z ruchomą głowicą, nazywanego rollerem. Kosmetolog lub lekarz przykłada urządzenie do skóry pacjentki i wykonuje mikronakłuwanie skóry, za pomocą zainstalowanych na rolce dysków z igiełkami o długości od 0,5 mm do 2 mm. Mezoterapia mikroigłowa jest także wykonywana przy pomocy DermaPenu.

Mikronakłuwanie ma działanie stymulujące naskórek, uaktywniające transport składników odżywczych oraz polepszające skłonności regeneracyjne skóry. Co więcej, nakłucia poprawiają owal twarzy, redukują zmarszczki i polepszają elastyczność cery. Cały zabieg trwa około 10-15 minut. W jego trakcie i po jego zakończeniu, na twarz i skórę pacjentki nakładane są odpowiednie preparaty, o działaniu dopasowanym do rodzaju cery i skóry (np. odżywcze, nawilżające czy ujędrniające).

Wskazania

Mezoterapia mikroigłowa polecana jest wszystkim kobietom, które chcą w widoczny sposób poprawić wygląd swojej skóry. Istnieją jednak szczególne wskazania do wykonywania tego typu zabiegu. Jest to:

 • skóra wiotka i cienka,
 • rozszerzone naczynka,
 • trądzik i blizny potrądzikowe,
 • zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania,
 • opadające powieki, policzki i kąciki ust,
 • cellulit, opadające pośladki, rozstępy,
 • skóra zniszczona po ciąży.

Przeciwwskazania

Tak jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, istnieją również przeciwwskazania co do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Jest to:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • alergia na metale lub składniki zawarte w preparatach do mezoterapii mikroigłowej,
 • nowotwory,
 • cukrzyca,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • przyjmowanie retinoidów,
 • wirusowe, bakteryjne, grzybicze i autoimmunologiczne choroby skóry,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • stany zapalne skóry, widoczne zranienia, znamiona, brodawki i pieprzyki.

Objawy niepożądane

Jak wykazują badania, mezoterapia mikroigłowa ma podobne działanie jak zabiegi laserowe czy peelingi chemiczne, ale nie wykazuje przy tym prawie żadnych skutków ubocznych. Pacjentki co prawda niekiedy skarżą się na zaczerwienienie skóry, delikatne krwawienie lub opuchliznę, ale są to zmiany niemal bezbolesne i szybko ustępujące.

Warto pamiętać też o tym, żeby w ciągu około 10 dni po zabiegu unikać ekspozycji skóry na słońce, stosować kremy intensywnie nawilżające oraz preparaty z filtrami przeciwsłonecznymi. Przez 4-5 dni po zabiegu należy także unikać spożywania alkoholu, nie korzystać z basenu i sauny oraz zrezygnować z bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Częstotliwość zabiegów

Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, mezoterapia mikroigłowa powinna być wykonana co najmniej 5 razy, w odstępach około 10 dni, a po zakończeniu danej serii, dla utrzymania rezultatów – powtarzana raz w miesiącu. Warto też w tej kwestii poradzić się kosmetologa lub lekarza – on najlepiej oceni stan skóry i zaleci odpowiednią ilość oraz częstotliwość zabiegu.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.