Powiększanie ust

Powiększanie ust Powiększanie ust to korekcja kształtu ust to rozwiązanie dedykowane osobom, które nie odczuwają satysfakcji z wyglądu swojej twarzy […]

Powiększanie ust

Powiększanie ust to korekcja kształtu ust to rozwiązanie dedykowane osobom, które nie odczuwają satysfakcji z wyglądu swojej twarzy i pragną go zmienić. Na rynku dostępny jest cały szereg zabiegów, których celem jest powiększenie ust. Przy tym pacjent może zwiększyć objętość każdej z warg razem lub pojedynczo.

powiększanie ust

 

Jedną z możliwych opcji zabiegowych jest wypełnienie ust kwasem hialuronowym. Interwencja ta opiera się na zastosowaniu naturalnie występującej w organizmie substancji. Zabieg jest więc całkowicie bezpieczny dla organizmu. W rezultacie za pomocą tej techniki uzyskuje się pełne usta, z wygładzoną i nawilżona skórą. Dla wielu osób minusem powiększania ust kwasem hialuronowym jest dość krótki okres utrzymywania się efektów. Dłużej działa bowiem na skórę botoks. Powiększanie ust za jego pomocą może być jednak być bardziej ryzykowne. Toksyna botulinowa może powodować porażenie mięśni wokół ust. Metoda ta wymaga znalezienia profesjonalisty, który zachowa umiar w swoich działaniach. Wiąże się to często z koniecznością wytłumaczenia pacjentce, że zbyt spektakularne efekty mogą obrócić się przeciwko niej.

 

Opis zabiegu

Wypełniania ust kwasem hialuronowym właściwie sprowadza się do tego, że chirurg plastyk wprowadza do tkanki preparat w formie żelu. Substancję aplikuje się przez iniekcję cienkimi igłami lub za pomocą kaniuli. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej również powinno odbywać się w gabinecie lekarza. Technika jest podobna – substancja zostaje wprowadzona do tkanki przy pomocy igły. Modelowanie ust obiema metodami wymaga zastosowania znieczulenia. Powiększanie ust musi odbywać się z ogromną precyzją, dlatego niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego gabinetu i doświadczonego lekarza.

 

Wskazania

Powiększanie ust jest zabiegiem dedykowanym dla tych, którzy z jakiegoś powodu są niezadowoleni z kształtu i wyglądu tego fragmentu ich twarzy. Do zabiegu korekcji ust kwalifikują się osoby o zbyt wąskich ustach i/lub o opadniętych kącikach. Wskazaniem do zabiegu są również zmiany wynikające z wieku pacjenta – takie jak utrata koloru ust.

powiekszanie ust wskazania

 

Przeciwwskazania

Powiększanie ust nie jest wskazane w przypadkach takich, jak:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • stany zapalne skóry, infekcje (opryszczka);
  • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych i bliznowców;
  • choroby układu immunologicznego;
  • trwająca immunoterapia;
  • nadwrażliwość na wstrzykiwane substancje.

 

Objawy niepożądane

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w skórze składnikiem odpowiedzialnym za utrzymanie jej nawilżenia na odpowiednim poziomie. Dlatego też powiększanie ust kwasem hialuronowym jest dość bezpiecznym zabiegiem. Przez kilka dni po interwencji specjalistycznej usta pacjentki/pacjenta mogą pozostać obrzęknięte i zsiniałe. Wynika to z zastosowania igły. Po krótkim czasie objawy te mijają samoistnie. Podobne symptomy mogą pojawić się przy zastosowaniu botoksu. W przypadku kwasu hialuronowego rzadko zdarza się, że powiększanie ust daje komiczny i przerysowany efekt, co niestety może być widoczne u osób, które nierozsądnie dobiorą dawkę botoksu.

 

Częstotliwość zabiegów

Powiększanie ust przynosi pożądane rezultaty już po pierwszym zabiegu. Trwałość efektów zależy jednak od zastosowanej w tym celu substancji i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zastosowanie każdej z opisanych metod wiąże się bowiem ze stopniowym zanikiem substancji wprowadzanej do skóry. Powiększanie ust może zostać powtórzone wtedy, gdy zarówno pacjent, jak i lekarz stwierdzą, że wyniki poprzedniego zabiegu osłabły. Stąd aby utrzymać młody i piękny wygląd, trzeba go powtórzyć.

logo