Alergia Słoneczna – objawy, diagnoza i leczenie.

Alergia Słoneczna – objawy, diagnoza i leczenie. Alergia słoneczna – objawy, które mogą Cię zaniepokoić Alergia słoneczna objawia się czerwonymi bąblami, […]

Alergia Słoneczna – objawy, diagnoza i leczenie.

Alergia słoneczna – objawy, które mogą Cię zaniepokoić

Alergia słoneczna objawia się czerwonymi bąblami, które często są powodem nieprzyjemnego swędzenia. Bąble mogą pojawić się na skórze nawet po kilku lub kilkunastu minutach od wystawienia skóry na szkodliwe działanie promieniowania UV. Uczulenie na słońce może wywołać nie tylko drobną wysypkę, ale także poważniejsze problemy skórne.

alergia sloneczna

Występuje kilka rodzajów alergii słonecznej

Pierwszą z nich jest alergia słoneczna występująca wczesnym latem. Powstaje na skutek wystawienia skóry na pierwsze słońce, co wpływa na zaburzenie systemu immunologicznego oraz prowadzi do wysypki. Często może się do niej przyczynić brak zabezpieczenia skóry odpowiednim kosmetykiem.

 

Drugi rodzaj alergii słonecznej to zaburzenia spowodowane reakcją chemiczną zachodzącą pomiędzy promieniami słonecznymi a kosmetykiem, którego używamy. Alergia powstaje ponieważ nie każda skóra reaguje tak samo na wszystkie składniki kosmetyków. Często preparaty, które mogą nas chronić, szkodzą.

 

Trzeci rodzaj to alergia wywołana zbyt długim przebywaniem na słońcu. Najczęściej występuje na początku lata, kiedy nasza skóra nie jest jeszcze przygotowana na tak dużą dawkę słońca. Jej objawy to charakterystyczne krostki, którymi pokryte jest nasze ciało.

 

Alergia słoneczna – sposoby jej leczenia, które przywrócą zdrowie twojej skóry

Leczenie pęcherzy powstałych z powodu słońca najlepiej wyleczyć środkami antyhistaminowymi, które zawierają substancje hamujące wydzielanie się histaminy i rozwój zapalenia alergicznego.  Dzięki kortykosteroidom – hormonom regulującym przemianę węglowodanów, tłuszczów i białek uzyskasz pomoc w leczeniu stanów zapalnych skóry, które powstały na skutek oparzeń słonecznych. Znajdziemy je w niektórych kremach.

Oparzenia słoneczne zwalczymy także stosując prednizon. Jest to odmiana kortykosteroidów. Jego działanie pozwala kontrolować system immunologiczny, tłumiąc objawy alergii.

 

Poznaj domowe sposoby na radzenie sobie ze skutkami oparzeń słonecznych

Mleko to doskonałe remedium na oparzenia słoneczne. Jest obecne prawie w każdym domu, a jego działanie skutecznie złagodzi swędzenie oraz wysypkę. Jeśli Twoje ciało jest narażone na promienie słoneczne posmaruj je mlekiem po opalaniu, a złagodzisz nieprzyjemne objawy oparzeń takie jak swędzenie czy wysypka. Pamiętaj, by po trzykrotnym posmarowaniu skóry mlekiem przemyć ją wodą.

Domową miksturą na podrażnioną słońcem skórę jest mleko kokosowe oraz jogurt naturalny, które zmieszane razem dają dobre efekty. Wystarczy, że wypijesz mieszankę mleka kokosowego oraz jogurtu naturalnego, a wpłynie to na poprawienie kondycji Twojej skóry.

Papka z utłuczonego ogórka, którą naniesiemy na podrażnioną skórę złagodzi zaczerwienienie i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wysypki.

 

logo