Body Jet – bezpieczna liposukcja bez narkozy i skalpela

Body Jet Liposukcja nie musi być bolesna i przeprowadzana w pełnej narkozie. Na całym świecie rekordy popularności bije zabieg Body […]

Body Jet

Body Jet

Liposukcja nie musi być bolesna i przeprowadzana w pełnej narkozie. Na całym świecie rekordy popularności bije zabieg Body Jet, polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej z możliwością „przeniesienia” jej w inne partie ciała. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Body Jet

Zabieg Body Jet nie niesie za sobą ryzyka uszkodzeń mechanicznych tkanki oraz powstania krwiaków, co jest charakterystyczne dla klasycznej liposukcji. Ze względu na niekonwencjonalne wykorzystanie strumienia wody, Body Jet jest również nazywany liposukcją wodną. Liposukcja Body Jet polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej, która może zostać ponownie wykorzystana m.in. do powiększenia piersi, ust, modelowania pośladków, wypełniania zmarszczek a także do rekonstrukcji piersi po mastektomii i wypełniania ubytków oraz uszkodzeń powstałych w wyniku wypadków.

Zastosowanie i efekty Body Jet

Liposukcja wodna jest zalecana wszystkim osobom chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, w szczególności z brzucha, bioder i ud. Na zabieg najczęściej decydują się natomiast kobiety, które pragną poprawy proporcji własnego ciała – Body Jet pozwala wygrać z niesymetryczną budową np. dzięki wyszczupleniu pośladków i powiększeniu biustu – bez konieczności wszczepiania sztucznych implantów.

Coraz większe zainteresowanie zabiegiem Body Jet wykazują również mężczyźni cierpiący z powodu ginekomastii tłuszczowej, tj. nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej w obrębie piersi.

Po zakończeniu rekonwalescencji pacjenci cieszą się następującymi efektami:

 • redukcją tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach
 • wymodelowaniem sylwetki
 • wymodelowaniem wybranych partii ciała

Wykorzystanie usuniętej tkanki tłuszczowej nie jest konieczne, jeżeli pacjent nie wyraża takiej woli, a na Body Jet decyduje się ze względu na bezpieczeństwo i małoinwazyjny charakter zabiegu.

Przygotowanie i przebieg zabiegu Body Jet

Wybierając termin liposukcji Body Jet, należy uwzględnić konieczność 2-3 dni wyłączenia z aktywności zawodowej – warto na ten czas zaplanować urlop potrzebny na odpoczynek.

Przed wykonaniem do zabiegu lekarz zleca wykonanie badań, wykluczających występowanie przeciwwskazań, a jest to morfologia, test krzepliwości krwi, badania układu sercowego, krwionośnego i oddechowego.

Bezpośrednio przed liposukcją wodną należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów, ale ze względu na stosowanie znieczulenia miejscowego nie ma potrzeby rezygnowania z przyjmowania pokarmów. Warto jednak zadbać, aby były to potrawy lekkostrawne.

Po zastosowaniu znieczulenia chirurg przez niewielkie nacięcie w skórze wprowadza do tkanki tłuszczowej kaniulę, podającą pod ciśnieniem roztwór wodny. Substancja ta wnika w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia jej strukturę, bez niszczenia tkanek, nerwów i naczyń krwionośnych. Lekarz przez cały czas wykonuje delikatne, posuwiste ruchy, umożliwiające kaniuli penetrowanie miejsc, z których usunięty ma być tłuszcz.

Podawany płyn jest natychmiast odsysany do specjalnego lipokolektora, a odzyskane i nieuszkodzone komórki mogą być wykorzystane do reimplantacji – jest on najbardziej naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia wypełniaczem, skutecznie zastępującym substancje syntetyczne.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabiegi małoinwazyjne cechuje krótki okres rekonwalescencji. W okresie pierwszych kilku dni po liposukcji Body Jet stosowane są opatrunki i specjalne ubrania uciskowe, które mają zapobiegać powstawaniu krwiaków i obrzęków. Właściwości ubrań uciskowych przyspieszają gojenie się miejsc poddawanych zabiegowi i umożliwiają wykonywanie prostych codziennych czynności już następnego dnia po zabiegu. Odzież tę należy nosić do 6 tygodni od zabiegu, natomiast powrót do pracy jest możliwy już po 2-3 dniach od liposukcji. Pacjentów nie powinny niepokoić niewielkie obrzęki i siniaki – jeżeli jednak nie znikną w ciągu 2 tygodni, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Body Jet

Zabiegowi liposukcji wodnej nie powinny poddawać się osoby cierpiące na:

 • cukrzycę
 • nadciśnienie
 • choroby serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • niewydolność nerek
 • niewydolność wątroby

Zabieg Body Jet może być wykonywany wyłącznie przez lekarza, w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

Body Jet – opinie

Osoby, które zdecydowały się na Body Jet polecają zabieg, jako bardzo skuteczny i dający oczekiwane rezultaty. Często pojawiają się jednak uwagi dotyczące bezbolesności zabiegu – liposukcja wodna jest mniej inwazyjna od tradycyjnej i nie wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji, ale konieczne jest przygotowanie się na czasowy dyskomfort i niedyspozycję. Jednocześnie jednak pacjentki zachęcają do tej metody pozbywania się tkanki tłuszczowej przyznając, że odczuwane dolegliwości są niewspółmierne z osiągniętymi rezultatami.

Cena Body Jet w największych polskich miastach

Liposukcja wodna to wydatek od 3 000 zł do nawet 20 000 zł, w zależności od obszaru ciała, na którym będzie przeprowadzana i od wykorzystania (lub nie) odzyskanych komórek tłuszczowych.  W największych miastach w Polsce ceny te wynoszą:

 • Warszawa – od ok. 3 000 do 20 000 zł
 • Łódź – od ok. 3 500 do 17 000 zł
 • Trójmiasto – od ok. 4 500 do 16 000 zł
 • Poznań – od ok. 4000 do 16 500 zł

W większości przypadków cena zabiegu uwzględnia koszty związane z wizytami kontrolnymi u lekarza prowadzącego.

logo