Zdrowa i piękna skóra

Czy depilacja laserowa w domu ma sens?

pawelszynkiewicz, 21 lutego 2017

Depilacja laserowa w domu czy w salonie?

Kobiety marzą o gładkiej skórze, jednak nie ułatwia tego liczba włosków – na nogach znajdziemy ich około 16 800, w okolicy pach – około 600. Standardowa depilacja maszynką podrażnia, kaleczy i trzeba ją bardzo często powtarzać, a włoski często wrastają w skórę. Dla niecierpliwych powstała wygodna opcja, czyli depilacji laserowa.

Początkowo depilacja laserowa była wykonywana tylko w profesjonalnych salonach, obecnie jednak można kupić depilator laserowy do własnego użytku w domu. Czy niesie to ze sobą jakieś zagrożenia, a może nie ustępuje drogim seriom zabiegów w salonach?

depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa – na czym polega oraz zasady stosowania

Depilacja laserowa polega na usunięciu owłosienia za pomocą wiązki lasera. Depilacja wykonywana w domu, popularnie zwana depilacją laserową, wykorzystuje wiązkę światła IPL – Intense Pulsed Light czyli intensywnie pulsujące światło. Ten rodzaj depilacji cechuje wyjątkowo duża skuteczność, bo wiązka dociera do samej cebulki włosa, gdzie jest kumulowana przez melaninę, a to z kolei przekłada się na destrukcję cebulki i wypadnięcie włosa.  Pamiętać należy , że trwała depilacja wymaga serii, najlepiej w systematycznych odstępach. Włoski są w różnej fazie wzrostu, dlatego aby je usunąć, na początku koniecznych jest 4-5 zabiegów, powtarzanych co 4 – 8 tygodni. Po każdym zabiegu odrasta coraz mniej włosków, ale może się zdarzyć, że pojedyncze będą odrastać nawet po dziesiątym zabiegu z rzędu, ponieważ laser działa tylko na włoski w fazie wzrostu oraz te ciemne – z dużą ilością barwnika. Depilator laserowy nie może być stosowany na ciemną skórę tzw. VI fototyp skóry (spowoduje oparzenia) oraz nie działa na włoski w kolorze jasnego blondu, siwym i rudym.

Należy unikać opalania miesiąc przed zabiegiem i 2 – 4 tygodnie po zabiegu.  Depilatorów laserowych stosujących technologię światła IPL, nie można stosować na skórze ze znamionami, przebarwieniami, tatuażami. Takiej metody depilacji nie powinny stosować kobiety w ciąży.

Depilacja laserowa w domu

Do niedawna depilator laserowy był urządzeniem, które znaleźć można było tylko i wyłącznie w niektórych profesjonalnych salonach kosmetycznych. Czasy się zmieniają – zabieg laserowej depilacji święci triumfy, a na sklepowych półkach znajduje się coraz więcej urządzeń, dzięki którym możliwa jest depilacja laserowa w domu. W cenie równej kilku zabiegom można kupić wysokiej klasy depilator laserowy i samemu stosować najwyższą jakość depilacji, bez wychodzenia z domu. Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto przejrzeć opinie na temat minimum kilku z nich. Na rynku znajduje się obecnie co najmniej kilka naprawdę wysokiej klasy urządzeń, które warto wziąć pod uwagę. Poniżej prezentujemy trzy propozycje, wygrywające w rankingach komentarzy użytkowniczek.

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige (BRI950/00)

Depilacja światłem IPL stosowana przez depilator laserowy Philips Lumea Prestige, daje wysoką skuteczność, w zakresie zapobiegania odrastaniu włosów na ciele. Stosowane regularne impulsy światła, pozwalają zachować gładkość skóry, osłabiając cebulki włosów. Depilator IPL kieruje wiązkę lasera do cebulek, w rezultacie czego włosy wypadają w naturalny sposób, a proces ich odrastania zostaje zahamowany. Klinicznie potwierdzono znaczne zmniejszenie ilości włosów już po 4 zabiegach w dwutygodniowych odstępach. Depilator laserowy philips został stworzony przy współpracy z dermatologami, przez co zapewnia bezpieczeństwo stosowania.

Philips lumea jest wygodny w użyciu – bezprzewodowy, może być stosowany do rożnych obszarów ciała, a także do twarzy (np. z nad górnej wargi, podbródka) oraz bikini, dzięki specjalnym nasadkom. Ma duże okienko – 4,1 cm2, co umożliwi szybszy zabieg na większych obszarach ciała, takich jak nogi i oddzielną mniejszą (2 cm2) nasadkę do twarzy (z dodatkowym filtrem). Depilator Philips Lumea zapewnia wysoką wydajność lampy – ponad 250 000 błysków światła. Depilator IPL posiada 5 ustawień intensywności światła – może być stosowany do pięciu fototypów skóry (wykluczony jest fototyp VI – skóra bardzo ciemna). Zasilanie akumulatorowo – sieciowe.

Cena: ok 2050 zł Więcej informacji technicznych na stronie sklepu >>

depilator laserowy philips

 

Depilator laserowy Babyliss G946E

Depilator Babyliss G946E to innowacyjnie zaprojektowany depilator laserowy, który pozwala na bezpieczne i efektywne usuwanie włosów na ciele, w tym bikini oraz na twarzy. Depilator jest oparty na wykorzystaniu technologii IPL – emisji światła pulsacyjnego. Ekran aplikujący jest szeroki na 3 cm– dzięki temu nadaje się do depilacji ramion, pleców oraz nóg. Posiada specjalną nasadkę i filtr do twarzy (depilacja policzków, podbródka, okolic ust). Depilator IPL dostarcza seryjnych impuls światła nawet 36 błysków na min. W praktyce oznacza, że już po trzech, czterech seansach można zaobserwować znaczące zmiany owłosienia i gładszą skórę. Trwałość nawet do 300 000 błysków. Depilator może być stosowany do pięciu fototypów skóry (wykluczony jest fototyp VI – skóra bardzo ciemna) – posiada 5 poziomów pracy tzn. 5 poziomów intensywności światła i detektor pigmentu skóry. Zasilanie sieciowe.

Cena: ok 980 zł  Więcej informacji technicznych na stronie sklepu >>depilator laserowy

 

Depilator laserowy Braun Silk Expert IPL BD5008 

Braun IPL to wysokiej klasy depilator laserowy stosujący nowoczesną technologię światła IPL, który umożliwia bezbolesną i trwałą depilację. Jego zaletą jest precyzyjne usuwanie  dużej ilości włosków. Urządzenie zapewnia  bezbolesne usunięcie włosków i trwałe rezultaty w takich partiach ciała jak twarz, ręce, pachy, nogi i plecy, umożliwia również depilację intymną. Depilator jest testowany klinicznie. Posiada czujnik odcienia skóry, dzięki czemu gwarantowana jest skuteczna i bezpieczna depilacja.  Technologia depilatora zapewnia 0,9-1,9  sekund pomiędzy impulsami. Tryb płynny uwalnia fale z dużą częstotliwością i minimalizuje ilość pominiętych obszarów.  Posiada 3 poziomy pracy: normalny, delikatny i bardzo delikatny. Trwałość nawet do 300 000 impulsów.  Zasilanie akumulatorowo – sieciowe.

Cena: ok 1299 zł  Więcej informacji techniczny na stronie sklepu >>

depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa w domu – jak się do niej przygotować?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z instrukcją obsługi wybranego depilatora oraz przygotować skórę do depilacji. W tym celu, usuwamy włoski z wybranego obszaru ciała, przy pomocy zwykłej maszynki do golenia i osuszamy skórę. Dyszę depilatora ustawiamy w pozycji, która daje pełen kontakt ze skórą.

 

Film instruktażowy depilacji, przy użyciu depilatora Braun Silk Expert IPL BD5008 

 

Zarówno depilacja laserowa w domu, jak i w salonie kosmetycznym posiada swoje zalety. Na korzyść tej pierwszej przemawia z pewnością zdecydowanie niższa cena (tylko jednorazowy zakup depilatora + ewentualne koszty serwisowania i wymiany głowicy), możliwość depilacji różnych części ciała tym samym urządzeniem oraz poddania się zabiegowi w zaciszu domowym w dowolnym momencie, bez stresu i presji czasu.  Zaletą drugiej jest natomiast wygoda – wszystko zrobią za nas wykwalifikowani specjaliści, przez co mamy gwarancję prawidłowo przeprowadzonego zabiegu, a co więcej, w jego trakcie istnieje możliwość konsultacji z ekspertem, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Wybór metody depilacji laserowej jest kwestią indywidualną. Zawsze, a zwłaszcza przy ciemniejszych karnacjach tj. fototyp V, dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń skóry.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.