Czy depilacja laserowa w domu ma sens?

Depilacja laserowa w domu czy w salonie? Kobiety marzą o gładkiej skórze, jednak nie ułatwia tego liczba włosków – na […]

Depilacja laserowa w domu czy w salonie?

Kobiety marzą o gładkiej skórze, jednak nie ułatwia tego liczba włosków – na nogach znajdziemy ich około 16 800, w okolicy pach – około 600. Standardowa depilacja maszynką podrażnia, kaleczy i trzeba ją bardzo często powtarzać, a włoski często wrastają w skórę. Dla niecierpliwych powstała wygodna opcja, czyli depilacji laserowa.

Początkowo depilacja laserowa była wykonywana tylko w profesjonalnych salonach, obecnie jednak można kupić depilator laserowy do własnego użytku w domu. Czy niesie to ze sobą jakieś zagrożenia, a może nie ustępuje drogim seriom zabiegów w salonach?

depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa – na czym polega oraz zasady stosowania

Depilacja laserowa polega na usunięciu owłosienia za pomocą wiązki lasera. Depilacja wykonywana w domu, popularnie zwana depilacją laserową, wykorzystuje wiązkę światła IPL – Intense Pulsed Light czyli intensywnie pulsujące światło. Ten rodzaj depilacji cechuje wyjątkowo duża skuteczność, bo wiązka dociera do samej cebulki włosa, gdzie jest kumulowana przez melaninę, a to z kolei przekłada się na destrukcję cebulki i wypadnięcie włosa.  Pamiętać należy , że trwała depilacja wymaga serii, najlepiej w systematycznych odstępach. Włoski są w różnej fazie wzrostu, dlatego aby je usunąć, na początku koniecznych jest 4-5 zabiegów, powtarzanych co 4 – 8 tygodni. Po każdym zabiegu odrasta coraz mniej włosków, ale może się zdarzyć, że pojedyncze będą odrastać nawet po dziesiątym zabiegu z rzędu, ponieważ laser działa tylko na włoski w fazie wzrostu oraz te ciemne – z dużą ilością barwnika. Depilator laserowy nie może być stosowany na ciemną skórę tzw. VI fototyp skóry (spowoduje oparzenia) oraz nie działa na włoski w kolorze jasnego blondu, siwym i rudym.

Należy unikać opalania miesiąc przed zabiegiem i 2 – 4 tygodnie po zabiegu.  Depilatorów laserowych stosujących technologię światła IPL, nie można stosować na skórze ze znamionami, przebarwieniami, tatuażami. Takiej metody depilacji nie powinny stosować kobiety w ciąży.

Depilacja laserowa w domu

Do niedawna depilator laserowy był urządzeniem, które znaleźć można było tylko i wyłącznie w niektórych profesjonalnych salonach kosmetycznych. Czasy się zmieniają – zabieg laserowej depilacji święci triumfy, a na sklepowych półkach znajduje się coraz więcej urządzeń, dzięki którym możliwa jest depilacja laserowa w domu. W cenie równej kilku zabiegom można kupić wysokiej klasy depilator laserowy i samemu stosować najwyższą jakość depilacji, bez wychodzenia z domu. Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto przejrzeć opinie na temat minimum kilku z nich. Na rynku znajduje się obecnie co najmniej kilka naprawdę wysokiej klasy urządzeń, które warto wziąć pod uwagę. Poniżej prezentujemy trzy propozycje, wygrywające w rankingach komentarzy użytkowniczek.

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige (BRI950/00)

Depilacja światłem IPL stosowana przez depilator laserowy Philips Lumea Prestige, daje wysoką skuteczność, w zakresie zapobiegania odrastaniu włosów na ciele. Stosowane regularne impulsy światła, pozwalają zachować gładkość skóry, osłabiając cebulki włosów. Depilator IPL kieruje wiązkę lasera do cebulek, w rezultacie czego włosy wypadają w naturalny sposób, a proces ich odrastania zostaje zahamowany. Klinicznie potwierdzono znaczne zmniejszenie ilości włosów już po 4 zabiegach w dwutygodniowych odstępach. Depilator laserowy philips został stworzony przy współpracy z dermatologami, przez co zapewnia bezpieczeństwo stosowania.

Philips lumea jest wygodny w użyciu – bezprzewodowy, może być stosowany do rożnych obszarów ciała, a także do twarzy (np. z nad górnej wargi, podbródka) oraz bikini, dzięki specjalnym nasadkom. Ma duże okienko – 4,1 cm2, co umożliwi szybszy zabieg na większych obszarach ciała, takich jak nogi i oddzielną mniejszą (2 cm2) nasadkę do twarzy (z dodatkowym filtrem). Depilator Philips Lumea zapewnia wysoką wydajność lampy – ponad 250 000 błysków światła. Depilator IPL posiada 5 ustawień intensywności światła – może być stosowany do pięciu fototypów skóry (wykluczony jest fototyp VI – skóra bardzo ciemna). Zasilanie akumulatorowo – sieciowe.

Cena: ok 2050 zł Więcej informacji technicznych na stronie sklepu >>

depilator laserowy philips

 

Depilator laserowy Babyliss G946E

Depilator Babyliss G946E to innowacyjnie zaprojektowany depilator laserowy, który pozwala na bezpieczne i efektywne usuwanie włosów na ciele, w tym bikini oraz na twarzy. Depilator jest oparty na wykorzystaniu technologii IPL – emisji światła pulsacyjnego. Ekran aplikujący jest szeroki na 3 cm– dzięki temu nadaje się do depilacji ramion, pleców oraz nóg. Posiada specjalną nasadkę i filtr do twarzy (depilacja policzków, podbródka, okolic ust). Depilator IPL dostarcza seryjnych impuls światła nawet 36 błysków na min. W praktyce oznacza, że już po trzech, czterech seansach można zaobserwować znaczące zmiany owłosienia i gładszą skórę. Trwałość nawet do 300 000 błysków. Depilator może być stosowany do pięciu fototypów skóry (wykluczony jest fototyp VI – skóra bardzo ciemna) – posiada 5 poziomów pracy tzn. 5 poziomów intensywności światła i detektor pigmentu skóry. Zasilanie sieciowe.

Cena: ok 980 zł  Więcej informacji technicznych na stronie sklepu >>depilator laserowy

 

Depilator laserowy Braun Silk Expert IPL BD5008 

Braun IPL to wysokiej klasy depilator laserowy stosujący nowoczesną technologię światła IPL, który umożliwia bezbolesną i trwałą depilację. Jego zaletą jest precyzyjne usuwanie  dużej ilości włosków. Urządzenie zapewnia  bezbolesne usunięcie włosków i trwałe rezultaty w takich partiach ciała jak twarz, ręce, pachy, nogi i plecy, umożliwia również depilację intymną. Depilator jest testowany klinicznie. Posiada czujnik odcienia skóry, dzięki czemu gwarantowana jest skuteczna i bezpieczna depilacja.  Technologia depilatora zapewnia 0,9-1,9  sekund pomiędzy impulsami. Tryb płynny uwalnia fale z dużą częstotliwością i minimalizuje ilość pominiętych obszarów.  Posiada 3 poziomy pracy: normalny, delikatny i bardzo delikatny. Trwałość nawet do 300 000 impulsów.  Zasilanie akumulatorowo – sieciowe.

Cena: ok 1299 zł  Więcej informacji techniczny na stronie sklepu >>

depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa w domu – jak się do niej przygotować?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z instrukcją obsługi wybranego depilatora oraz przygotować skórę do depilacji. W tym celu, usuwamy włoski z wybranego obszaru ciała, przy pomocy zwykłej maszynki do golenia i osuszamy skórę. Dyszę depilatora ustawiamy w pozycji, która daje pełen kontakt ze skórą.

 

Film instruktażowy depilacji, przy użyciu depilatora Braun Silk Expert IPL BD5008 

 

Zarówno depilacja laserowa w domu, jak i w salonie kosmetycznym posiada swoje zalety. Na korzyść tej pierwszej przemawia z pewnością zdecydowanie niższa cena (tylko jednorazowy zakup depilatora + ewentualne koszty serwisowania i wymiany głowicy), możliwość depilacji różnych części ciała tym samym urządzeniem oraz poddania się zabiegowi w zaciszu domowym w dowolnym momencie, bez stresu i presji czasu.  Zaletą drugiej jest natomiast wygoda – wszystko zrobią za nas wykwalifikowani specjaliści, przez co mamy gwarancję prawidłowo przeprowadzonego zabiegu, a co więcej, w jego trakcie istnieje możliwość konsultacji z ekspertem, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Wybór metody depilacji laserowej jest kwestią indywidualną. Zawsze, a zwłaszcza przy ciemniejszych karnacjach tj. fototyp V, dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń skóry.

logo