Zdrowa i piękna skóra

Dermapen − nowy zabieg w trosce o piękną skórę

pawelszynkiewicz, 25 marca 2015

Dermapen – rewolucja w trosce o piękną skórę

Dermapen to rewolucyjne i jedyne w swoim rodzaju narzędzie, służące do frakcyjnego mikronakłuwania skóry (głównie twarzy, ale nie tylko). Dzięki swojej innowacyjności osiąga efekty niemożliwe dla innych urządzeń tego typu. Jest świetną alternatywą dla mezoterapii. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry igłami, co w konsekwencji powoduje stymulację jej procesów regeneracyjnych i tym samym odnowę w sposób jak najbardziej naturalny.

dermapen

Specjalne pióro i zaawansowana technologia zapewniają niespotykane dotąd szybkie, bardziej komfortowe i mniej bolesne, a przede wszystkim skuteczne niwelowanie niedoskonałości skóry. Ponadto Dermapen wyróżnia się zwiększoną precyzją i bezpieczeństwem zabiegu, dzięki czemu czas rekonwalescencji skóry znacznie się skraca, a ryzyko niepożądanych skutków ubocznych zmniejsza.
Sprawdź, jaką rewolucję kryje zabieg Dermapen i przekonaj się, że to idealna metoda również dla Ciebie.

Technologia Dermapen

Dermapen wyróżnia unikalna i bardzo zaawansowana technologia. Podstawą w urządzeniu są jednorazowe (wymienne) kartridże, wyposażone w 12 pulsujących igieł o grubości 33G (najcieńsze na rynku − im wskaźnik grubości G jest wyższy, tym igła jest cieńsza). Wyprodukowane są z molibdenu, który stanowi obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych materiałów używanych przy produkcji narzędzi chirurgicznych. Igły mogą być stosowane z powodzeniem u osób uczulonych na metale, ponieważ nie zawierają chromu ani niklu. Są bardzo cienkie i wytrzymałe, dzięki czemu dyskomfort pacjenta podczas zabiegu jest zredukowany do absolutnego minimum.
Do tego wszystkiego wykorzystano opatentowaną technologię AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling) i niezwykle wydajny silnik, dzięki czemu urządzenie może dokonywać aż 1300 nakłuć w ciągu sekundy, czego żadne inne narzędzie tego typu nie jest w stanie osiągnąć.
Oryginalne narzędzie Dermapen posiada medyczny certyfikat CE i certyfikat FDA (certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków – Food and Drug Administration, który gwarantuje  skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu).

Wypisz sobie piękno, czyli mechanizm działania Dermapenu

Dermapen przy wykorzystaniu pulsujących igieł pozwala na dostarczenie odpowiednich substancji czynnych do naskórka oraz skóry właściwiej. Podczas iniekcji powstają pionowe mikrourazy w skórze, które pobudzają tym samym jej naturalną zdolność do naprawy, regeneracji i odbudowy. W konsekwencji dochodzi do stymulacji fibroblastów, a potem do pobudzenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem jest lepsza gęstość i elastyczność skóry, poprawa jej odżywienia oraz młody i zdrowy wygląd.

Podczas mikronakłuwania wprowadza się różne substancje aktywne w głąb skóry, dzięki czemu są one znacznie szybciej i skuteczniej wchłaniane. Zazwyczaj stosuje się: koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, antyoksydanty, witaminy, minerały, koenzymy, oligoelementy, kwasy nukleinowe, peptydy bądź też aminokwasy. Wszystko zależy od kondycji i problemu danej skóry − substancje czynne dobierane są indywidualnie.

Dermapen − wskazania do zabiegu

 • Skóra wymagająca rewitalizacji: wiotka i cienka, o słabej elastyczności, poszarzała, źle odżywiona, o niejednolitym kolorze oraz strukturze
 • Widoczne rozszerzone pory
 • Zmarszczki
 • Fotouszkodzenia skóry
 • Blizny: potrądzikowe, pooparzeniowe oraz pooperacyjne
 • Rozstępy
 • Wspomaganie terapii na wypadanie włosów
 • Rewitalizacja skóry dłoni, szyi, dekoltu

Przeciwwskazania do zabiegu Dermapen

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Różne infekcje w okolicach leczonego obszaru skóry, np. opryszczka
 • Trądzik z aktywnymi stanami zapalnymi
 • Nowotwory skóry

Dermapen − przebieg zabiegu

Standardowo taki zabieg trwa mniej więcej 30-45 minut. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, skóra znieczulana jest przeznaczonym do tego specjalistycznym kremem, a potem dokładnie dezynfekowana. W kolejnym etapie wykonywane są mikronakłucia, a dodatkowo wprowadzane są w głąb skóry ampułki z odpowiednio dobranymi preparatami np. nawilżającymi, odżywczymi, napinającymi, itp.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Może też lekko punktowo krwawić, ale nie powinno dochodzić do krwiaków, bądź też siniaków. Pacjent zazwyczaj odczuwa ciepło i lekkie pieczenie w miejscu, które było poddane zabiegowi. Może się pojawić obrzęk, a nawet delikatny ból. Następnego dnia po nakłuwaniu skóra nadal może być lekko zaróżowiona oraz napięta (wyglądem przypomina oparzenie słoneczne). Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Po 3-4 dniach skóra może zacząć się też delikatnie złuszczać.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, zazwyczaj po ok. 5-7 dniach. Jednakże najlepsze (najbardziej zauważalne i długotrwałe rezultaty) dadzą nam przynajmniej 3-4 zabiegi, wykonywane co 2-4 tygodnie. Zaś w przypadku blizn oraz rozstępów, zalecamy 6-7 takich serii. Ilość rekomendowanych zabiegów zależy przede wszystkim od stanu skóry i problemu.

Po Dermapenie należy pamiętać o unikaniu nadmiernego promieniowania słonecznego oraz ekstremalnych temperatur, np. zbyt niskich albo zbyt wysokich.

Dermapen − efekty

 1. Regeneracja skóry i jej odmłodzenie: ujednolicenie kolorytu i struktury, wzrost elastyczności, napięcia i jędrności, pogrubienie, poprawa ukrwienia i odżywienia
 2. Wygładzenie zmarszczek
 3. Redukcja blizn
 4. Zmniejszenie widoczności porów
 5. Redukcja rozstępów: zmniejszenie ich widoczności i ogólna poprawa jakości skóry w ich obrębie
 6. Zapobieganie i leczenie łysienia

Zalety zabiegu

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, w porównaniu z dotychczasowymi metodami mikronakłuwania skóry, Dermapen zapewnia:

 1. Większe bezpieczeństwo
 2. Większąskuteczność
 3. Krótszy czas zabiegu i rekonwalescencji
 4. Większe bezpieczeństwo i większą kontrolę podczas zabiegu, dzięki bardzo precyzyjnie dobranej głębokości nakłucia (w zależności od grubości skóry, okolicy oraz problemu – w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm); dodatkowo podczas jednego zabiegu jest możliwość wykonywania iniekcji na różnych głębokościach
 5. Redukcjędo minimum bólu i dyskomfortu podczas zabiegu
 6. Pełną sterylność zabiegu − igły są jednorazowe i nie wywołują reakcji alergicznych
 7. Wszechstronność − Dermapen nadaje się nie tylko do twarzy, ale również i szyi, dekoltu, brzucha, ud, pośladków oraz skóry głowy
 8. Może być stosowany także na delikatnych i trudno dostępnych obszarach skóry, jak okolice oczu i ust

Dermapen − opinie o zabiegu

Na polskich i zagranicznych forach internetowych możemy znaleźć wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientek, które przeszły zabieg Dermapen. Potwierdzają one spektakularne efekty odmłodzenia, ujędrnienia i odświeżenia kolorytu skóry. Inne zwracają uwagę na dobre działanie, spłycające blizny po trądziku. Część kobiet podkreśla, żeby od razu nastawić się, że po zabiegu skóra twarzy będzie mocno podrażniona. Ale summa summarum ten chwilowy dyskomfort w trakcie i po nakłuwaniu wart jest piękna, które otrzymuje się w zamian.

Dr Agnieszka Bliżanowska z warszawskiego Centrum Dermatologii i Medycy Estetycznej, podkreśla wszechstronność i uniwersalność zabiegu Dermapen: „Biorąc pod uwagę bardzo szeroki wachlarz wskazań można powiedzieć, że jest to zabieg dla każdego (…)”. Należy pamiętać jednak, że o sukcesie i bezpieczeństwie Dermapenu decyduje przede wszystkim miejsce, w którym się je wykonuje oraz osoba, która się tym zajmuje. Dlatego zawsze wybieramy sprawdzone salony, w których pracują certyfikowani i doświadczeni specjaliści.

Dermapen – cena zabiegu

Ceny takiego zabiegu wahają się w zależności od wielkości powierzchni skóry. Za Dermapen twarzy, szyi lub dekoltu średnio zapłacimy od 390 do 600 zł. Można wybrać pakiet: twarz + szyja − 900-1000 zł, bądź też  twarz + szyja + dekolt − 1300-1400 zł. W cenę zabiegu wliczony jest krem znieczulający, indywidualnie dobrana ampułka z substancjami aktywnymi oraz krem aplikowany już po.

Potwierdzeniem skuteczności zabiegów Dermapen może być fakt, iż w kwietniu 2012 roku zdobył on prestiżową nagrodę Best Medical Device na Aesthetic Show w Las Vegas. Lekarze medycyny estetycznej oraz pacjenci na całym świecie docenili już Dermapen. Teraz Ty poznaj zupełnie nową jakość w dbałości o swoją piękną i młodą skórę!

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.