Zdrowa i piękna skóra

Dermatologia estetyczna – konferencja pod patronatem Dermatolog.pl

pawelszynkiewicz, 11 maja 2015

Konferencja pod medialnym patronatem Dermatolog.pl

Jest nam niezwykle miło poinformować, że dnia 26-27 czerwca w Trójmieście odbędzie się konferencja, która została objęta medialnym patronatem Dermatolog.pl. Temat konferencji to „Dermatologia estetyczna, medycyna przeciwstarzeniowa i kosmetologia – wyzwania”

dermatologia estetyczna - konferencja pod patronatem dermatolog pl

Dermatologia estetyczna łączy różne specjalności zajmujące się poprawianiem urody, działaniem przeciwstarzeniowym i usuwaniem defektów skóry. Do takich specjalności należą z jednej strony kosmetyka, kosmetologia i przemysł kosmetyczny, z drugiej inne specjalności medyczne mające na celu poprawianie wyglądu, takie jak chirurgia estetyczna, ginekologia estetyczna, stomatologia estetyczna czy endokrynologia przeciwstarzeniowa. Z tego powodu dołączamy do zaproszenia organizatorów, skierowanego nie tylko do dermatologów, lecz także lekarzy innych specjalności wykonujących zabiegi estetyczne, kosmetologów i kosmetyczki, firmy produkujące kosmetyki i dermokosmetyki, jak również producentów aparatury i produktów wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń pomoże nam w umocnieniu zdrowych relacji i podziału kompetencji, nikt nie jest bowiem w stanie opanować całej wiedzy na temat upiększania ludzkiego ciała.

Organizator konferencji przygotował miejsce dla 500 uczestników, którzy pod przewodnictwem naukowym prof. Waldemara Placka i prof. Andrzeja Kaszuby, będą się mogli zapoznać z bardzo bogatą i różnorodną tematyką dotyczącą m.in. zastosowania dermatoskopii w dermatologii estetycznej, pułapek klinicznych i najczęstszych przyczyn niepowodzeń w zabiegach medycyny estetycznej, mezoterapii, mezoliftu botoksowego, karboksyterapii i wielu innych.

Szczegóły dotyczące konferencji

 

 

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.