Zdrowa i piękna skóra

Dobry dermatolog – Warszawa i inne duże miasta mają ich najwięcej

Redakcja Dermatolog.pl, 13 marca 2016

Właściwie każdy z nas borykał się kiedyś z problemami skórnymi, wymagającymi konsultacji dermatologicznej. Współczesna dermatologia to już jednak nie tylko leczenie chorób skóry, w jej zakres wchodzi bowiem szereg usług z medycyną estetyczną i kosmetologią włącznie. Najważniejsze jest znalezienie dobrego dermatologa, który pomoże w szybki i przede wszystkim skuteczny sposób pozbyć się kłopotliwych schorzeń. Dobry dermatolog – Warszawa, Kraków, Łódź czy inne miasta? Podpowiadamy, gdzie go znaleźć.

Dobry Dermatolog Warszawa

Jeszcze niedawno dermatologia kojarzyła się większości pacjentów z leczeniem trądziku oraz innych chorób skóry. To oczywiście prawda, ale współczesna dermatologia oferuje o wiele większy zakres usług medycznych. W jej skład wchodzi m.in. wenerologia, koncentrująca się na leczeniu chorób przenoszonych drogą płciową, kosmetologia, zajmująca się pielęgnowaniem i przywracaniem atrakcyjności ciała za pomocą środków kosmetycznych, estetologia medyczna, zorientowana na dbanie o zdrowy i piękny wygląd działa za pomocą mniej i bardziej inwazyjnych zabiegów, fotodermatologia, zajmująca się terapią świetlną oraz laserową dermatoz, a nawet dermatologia alergologiczna, której celem jest badanie oraz leczenie objawów skórnych będących skutkiem reakcji alergicznych. Kluczem do zadowolenia z jakichkolwiek tego typu usług jest jednak wybór dobrego dermatologa.

 

Dobry dermatolog – Warszawa, Kraków, Łódź, i inne miasta

Największy wybór sprawdzonych klinik dermatologicznych z wieloletnim doświadczeniem i wysoko wyspecjalizowaną kadrą ma Warszawa. Dobry dermatolog ze stolicy zajmuje się nie tylko leczeniem najczęściej spotykanych chorób skóry, ale także oferuje wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii. W Warszawie znaleźć można prywatne gabinety zorientowane na leczenie w pierwszej kolejności jednego, konkretnego schorzenia (np. atopowego zapalenia skóry), a także kliniki oferujące – oprócz konsultacji medycznych – usługi relaksacyjne lub SPA. Lista dobrych dermatologów w Warszawie jest tak długa, że szukanie specjalisty w danej dziedzinie można zacząć  od swojej dzielnicy.

Dobrego Dermatologa można łatwo znaleźć również w innych dużych miastach. Dobrych specjalistów znaleźć można w Krakowie, Łodzi, Poznaniu czy Wrocławiu – opinie na temat poszczególnych lekarzy warto poczytać na poświęconych temu forach internetowych lub popytać o sprawdzonego lekarza wśród rodziny i znajomych.
Dermatolog.pl umożliwia znalezienie lekarza dermatologii online w całej Polsce – kliknij tutaj

Duża konkurencja wśród dobrych dermatologów w Warszawie oraz innych największych miastach sprawia, że ceny za porady lekarskie czy zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej atrakcyjne dla pacjentów. Prywatne kliniki są zmuszone do konkurowania między sobą, więc oferują klientom sezonowe promocje, wyselekcjonowane pakiety kosmetologiczne czy indywidualne plany leczenia.

Większy problem ze znalezieniem dobrego dermatologa mają mieszkańcy małych miasteczek i wsi. Znajdujące się w takich miejscach placówki publicznej służby zdrowia (NFZ) i mają kłopoty z zakontraktowaniem wysokiej klasy specjalistów, zaś dla samych lekarzy otwieranie prywatnych gabinetów często nie jest opłacalne. Pacjentom pozostaje wówczas szukanie dobrego dermatologa w Warszawie oraz w innych dużych miastach.

Bez względu na to, gdzie znajduje się dobry dermatolog – w Warszawie, Wrocławiu czy w innych mieście, musi pamiętać o tym iż zdiagnozowanie schorzenia oraz dobór właściwych metod leczenia wymaga szczegółowego wywiadu lekarskiego, oględzin zmian skórnych, często zlecenia dodatkowych badań oraz wizyt kontrolnych. Tylko wtedy mamy szanse na wyleczenie oraz celną opinie o danym dermatologu.

[crp limit="5" heading="1" cache="1"]
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.