FAQ

Aby zarejestrować się na portalu Dermatolog.pl, wystarczy wybrać właściwą dla siebie rolę Użytkownika lub Specjalisty, wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie kliknąć w link aktywacyjny, który zostanie wysłany na wskazany adres e-mail.

Aby korzystać ze wszystkich funkcjonalności na portalu Dermatolog.pl, wystarczy dokonać rejestracji za pomocą formularza rejestracyjnego. Warto jednak uzupełnić także swój profil lub stworzyć profesjonalną wizytówkę, aby komunikować się z pozostałymi Użytkownikami portalu.

Aby skierować pytanie do Specjalisty, wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy i opisać swój problem. Im bardziej szczegółowo scharakteryzujesz swoją dolegliwość, tym bardziej fachowej porady możesz się spodziewać. Należy jednak pamiętać, że porada udzielona on-line nigdy nie zastąpi konsultacji bezpośrednio w gabinecie medycznym.

Aby usunąć konto, należy na swoim profilu wybrać funkcję „Usuń konto”. Przy tym należy pamiętać, że po usunięciu konta wszystkie zamieszczone przez Ciebie treści zostaną usunięte i nie będą mogły być odzyskane.

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.