Ile włosów wypada dziennie?

Ile włosów wypada dziennie? Kiedy powinniśmy zacząć się martwić? Wypadanie włosów towarzyszy każdemu z nas, każdego dnia. Czasem zwracamy na […]

Ile włosów wypada dziennie

Ile włosów wypada dziennie? Kiedy powinniśmy zacząć się martwić?

Wypadanie włosów towarzyszy każdemu z nas, każdego dnia. Czasem zwracamy na to większą uwagę, czasem w ogóle tego nie zauważamy. Problem pojawia się wtedy, kiedy utrata włosów zamienia się w nadmierne wypadanie włosów. Coraz więcej mężczyzn, a także kobiet zostaje dotkniętych przez łysienie androgenowe, spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. W takim przypadku ani tabletki na wypadanie włosów, ani szampon na wypadanie włosów, nie rozwiążą problemu. Potrzebny jest kontakt ze specjalistą. Jeżeli zastanawiasz się ile włosów wypada dziennie oraz jak powstrzymać wypadanie włosów, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co na ten temat mówią eksperci.

Ile włosów wypada dziennie

Ile włosów wypada dziennie? Czy muszę się już martwić?

Temat wypadania włosów oraz określenia “niebezpiecznej granicy” nie należy do najprostszych. W przypadku każdej osoby powinna być ona określana indywidualnie. Dla osób o bardzo gęstych włosach, wypadanie 100 włosów dziennie nie ma wielkiego znaczenia. Jednak dla osoby o naturalnie rzadszych, delikatnych włosach, utrata ponad 100 włosów każdego dnia może okazać się bardzo niepokojąca. Bardzo ważne jest więc w rozważaniu tematu wypadania włosów szczegółowa obserwacja.

 

Ile włosów wypada dziennie? Jak poznać, że mam problem.

Przede wszystkim, obserwuj wypadanie swoich włosów każdego dnia. Jeżeli Twoje włosy wypadają w naprawdę niepokojących ilościach, z pewnością tego nie przeoczysz. Nadmiernie wypadające włosy odnajdziesz nie tylko w spływie prysznicowym lub w wannie, ale też na ręcznikach i na poduszce. Głównym narzędziem skupiającym największą liczbę włosów jest szczotka.  Jednak duża ilość włosów zbierająca się na szczotce, niekoniecznie musi oznaczać nadmierne ich wypadanie. Szczególnie jeśli szczotkujemy mokre włosy, od razu po myciu, możemy uszkadzać ich strukturę i powodować łamanie się włosów. Oczywiście nie jesteś w stanie obliczyć ile włosów wypada dziennie, jednak obserwuj swoją podłogę i pościel w której śpisz.

 

Ile włosów wypada dziennie przeciętnemu człowiekowi?

Posługując się zwrotem “przeciętny człowiek”, mamy na myśli średnie wyniki statystyczne. O opinię zapytaliśmy ekspertów Vichy. Odpowiedzieli nam oni, korzystając z oceny Pascale Mora, który mówi, iż możemy sobie pozwolić na utratę od ok. 50 do 100 włosów każdego dnia. Jeżeli zauważymy większą utratę włosów oraz ich osłabienie, wtedy należy sięgać po szampon przeciw wypadaniu włosów, który pozwoli dbać o włosy podczas ich codziennej pielęgnacji.

 

Ile włosów wypada dziennie? Zapytaj specjalisty.

Jeżeli wciąż nie jesteśmy pewni czy wypadanie włosów mieści się w normie, warto wybrać się do lekarza. Na początku może to być lekarz rodzinny lub internista. Specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy jest lekarz trycholog. Poproś o zlecenie podstawowych badań, morfologii, glukozy, witaminy B12, żelaza, oraz hormonów tarczycy. Warto jest także sprawdzić poziom estrogenu oraz męskich hormonów. Otrzymując wyniki badań krwi dowiesz się, czy Twój organizm ma pewne braki lub zaburzenia. Wypadanie włosów może być oznaką wielu poważnych nieprawidłowości zachodzących w Twoim ciele. Poza tym, regularne badania są wskazane nawet wtedy, gdy czujemy się całkowicie zdrowi.

logo