Zdrowa i piękna skóra

Jak ujędrnić biust?

Redakcja Dermatolog.pl, 11 grudnia 2014

Jak ujędrnić biust?

Biust to atrybut każdej kobiety. Jednak wraz z wiekiem, a zwłaszcza po okresie ciąży i karmienia piersią, coraz trudniej jest zachować jędrność biustu. Ze względu na budowę anatomiczną, w  podtrzymaniu biustu pomagają głównie skóra i więzadła Coopera, które rozciągają się przy szybkim wzroście piersi w wymienionych okresach . Zwłaszcza wtedy piersi potrzebują szczególnej pielęgnacji, ale ważne jest też regularne dbanie o ich wygląd. Poznaj skuteczne sposoby, jak ujędrnić biust, dzięki którym można mieć satysfakcje z wyglądu swoich piersi.

Jak ujędrnić biust

Ćwiczenia na jędrny biust

Aby ujędrnić biust warto wykonywać ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu, w regularnych odstępach czasu. Mogą one wspomagać uprawianie innych sportów (np. pływania czy zajęć fitness), ale mogą też stanowić samodzielną aktywność fizyczną wykonywaną na przykład tuż po przebudzeniu lub przed zaśnięciem. Ich efektywność można wzmocnić dzięki niewielkiemu obciążeniu (np. stosując hantle lub butelki z wodą).

 • Usiądź w siadzie skrzyżnym tak, aby kręgosłup był wyprostowany. Złóż dłonie jak do modlitwy i umieść je na wysokości klatki piersiowej rozkładając szeroko dłonie. Następnie naciskaj dłonią na dłoń z maksymalną siłą przez około 6 sekund.
 • Połóż się na plecach, ręce z hantlami wyprostuj przed klatką piersiową, dłonie natomiast zwróć do siebie wewnętrznymi stronam Następnie rozchylaj ręce na boki, opuszczaj hantle i delikatnie zginaj łokcie.
 • Połóż się na plecach, weź hantle w dłonie tak, aby znajdowały się na wysokości piersi po bokach klatki piersiowej. Łokcie powinny mieć natomiast możliwość swobodnego opadania poniżej ciała. Podnoś obie hantle do góry i prostuj ręce w łokciach.

 

Specjalne kosmetyki

Ich stosowanie warto rozpocząć już około 25 roku życia. Pamiętaj jednak, że efekty stosowania tego typu specyfików zauważysz jedynie, gdy będziesz je stosować regularnie przez co najmniej 2-3 miesiące. Zaobserwujemy wówczas poprawę jędrności skóry, jej nawilżenie, ściągnięcie i napięcie, a co za tym idzie – piersi ulegną uniesieniu. Chcąc ujędrnić biust należy zwrócić uwagę na skład wybieranych kremów i balsamów.

Warto wybierać kosmetyki, które w swoim składzie zawierają między innymi:

 • Kolagen i elastynę – są to białka odpowiadające za elastyczność i sprężystość skóry,
 • Skrzyp polny – wzmacnia tkankę łączną, poprawia elastyczność oraz odporność naskórka, a ponadto wpływa regulująco na ukrwienie,
 • Bluszcz – poprawia jędrność i sprężystość skóry,
 • Orzech włoski – zapobiega powstawaniu rozstępów oraz zmniejsza te już istniejące,
 • Miłorząb japoński – poprawia ukrwienie skóry oraz pobudza krążenie,
 • Algi morskie – przywracają elastyczność i jędrność, a także mają silne właściwości nawilżające.

 

Hartuj i masuj

Chcąc ujędrnić biust, warto regularnie wykonywać naprzemienne chłodne i ciepłe prysznice (pamiętając, by nie polewać się wodą lodowatą i gorącą, ale o umiarkowanej temperaturze). Dzięki temu zmusimy skórę do bardziej wytężonej pracy, a dzięki temu poprawimy jej elastyczność. Taki prysznic najlepiej wykonywać rano lub po wieczornej kąpieli.

Wieczorem nałóżmy na skórę specjalny preparat pielęgnacyjny i wykonujmy koliste ruchy od dołu ku górze omijając brodawki. Masaże poprzez wpływ na poprawę krążenia pomogą ujędrnić biust. Raz w tygodniu warto wykonać także peeling, który skutecznie złuszczy obumarły naskórek. Po tego typu zabiegu skóra znacznie lepiej będzie wchłaniała kremy.

 

Dobry stanik to podstawa

Jak pokazują badania tylko 5 procent z nas nosi biustonosz dobrze dobrany do biustu. Pamiętajmy, że jest on w stanie wpłynąć na kształt piersi, a nawet poprawić wygląd całej sylwetki. Prawidłowo dopasowany biustonosz da nam także natychmiastowy efekt – tuż po założeniu go piersi będą wyglądały na bardziej uniesione.

Czym się powinnyśmy się zatem kierować wybierając stanik idealny?

Przede wszystkim, musimy dokładnie się zmierzyć. Najpierw dokonajmy pomiaru pod biustem. Centymetr powinien być wówczas napięty i ciasno przylegać do ciała. Następnie zmierzmy się w najszerszym miejscu w biuście. Teraz centymetr musi być znacznie luźniejszy. Kolejny etap to odjęcie wyniku z pomiaru drugiego od tego z pierwszego. Różnica jaka nam wyjdzie to rozmiar miseczki biustonosza, który powinniśmy nosić.

 • Miseczka A to różnica od 10 do 11 centymetrów,
 • B – w przedziale 12 – 14 centymetrów,
 • C – 14 – 16 centymetrów,
 • D – 16 – 18 centymetrów.

Znając już swój rozmiar nigdy nie zapominajmy o dokładnym przymierzeniu stanika przed jego zakupem. Zapnijmy go na najluźniejszą haftkę, a potem pochylmy się do przodu i przesuńmy piersi pod pachy, by swobodnie układały się w miseczkach. Dopasujmy również ramiączka. Przyjrzyjmy się uważnie w lustrze. Idealnie dobrany stanik to taki, którego miseczka całkowicie obejmuje pierś i nie tworzą się nad nią ani pod nią żadne wybrzuszenia. Zapięcie stanika nie powinno także przesuwać się i podjeżdżać w górę.

Gdy nadal mamy problem z prawidłowym dobraniem stanika, możemy poprosić o pomoc brafitterkę. Ten typ specjalistki jest coraz częściej dostępny na miejscu w dobrych sklepach z bielizną. Świadczy to o tym, jak olbrzymią rolę odgrywa biustonosz – zarówno dla naszego samopoczucia, komfortu piersi, jak też zdrowia całego ciała.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.


2673