Zdrowa i piękna skóra

Lalki takie, jak my – kampania społeczna

pawelszynkiewicz, 19 maja 2015

Lalki takie, jak my

Lalka jak dziecko

Marka MyMakie specjalizuje się w produkcji lalek, wzorowanych na wyglądzie swoich przyszłych właścicielek. Można zatem na stronie sklepu zaprojektować zabawkę, która będzie miała taki sam kolor włosów czy oczu jak dziewczynka, do której trafi, identyczną fryzurę, a nawet ten sam ubiór.

Aparat słuchowy zamiast mebelków dla lalki

Na tym jednak nie kończy się definicja działania firmy, bowiem w kooperacji z Toy Like Me, stworzono lalki z myślą o tych dzieciach, które mają życiowe dysfunkcje i podobnie jak miliony maluchów i dorosłych na całym świecie – nie są idealne.

lalki z blizną na twarzy

Źródło: FB/Toy Like Me

Aparat słuchowy zamiast nowych mebelków  

Pierwszym projektem sygnowanym MyMakie i Toy Like Me są trzy lalki: jedna z laską, druga z aparatem słuchowym i trzecia – ze znamieniem na twarzy. Co za tym idzie: wypuszczono serię specyficznych gadżetów, zamieniając np. klasyczne zabawkowe mebelki czy domki, na wózki inwalidzkie, aparaty słuchowe, okulary korekcyjne i protezy. Tym samym złamano tabu, dając dzieciakom nie tylko poczucie, że ich dysfunkcje nie oznaczają bycia gorszym, ale zmuszając społeczeństwo do dyskusji nad tym, co dziś uważa się za normalne i tolerowane.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.