Lalki takie, jak my – kampania społeczna

Lalki takie, jak my Lalka jak dziecko Marka MyMakie specjalizuje się w produkcji lalek, wzorowanych na wyglądzie swoich przyszłych właścicielek. […]

lalka z blizną na twarzy

Lalki takie, jak my

Lalka jak dziecko

Marka MyMakie specjalizuje się w produkcji lalek, wzorowanych na wyglądzie swoich przyszłych właścicielek. Można zatem na stronie sklepu zaprojektować zabawkę, która będzie miała taki sam kolor włosów czy oczu jak dziewczynka, do której trafi, identyczną fryzurę, a nawet ten sam ubiór.

Aparat słuchowy zamiast mebelków dla lalki

Na tym jednak nie kończy się definicja działania firmy, bowiem w kooperacji z Toy Like Me, stworzono lalki z myślą o tych dzieciach, które mają życiowe dysfunkcje i podobnie jak miliony maluchów i dorosłych na całym świecie – nie są idealne.

lalki z blizną na twarzy

Źródło: FB/Toy Like Me

Aparat słuchowy zamiast nowych mebelków  

Pierwszym projektem sygnowanym MyMakie i Toy Like Me są trzy lalki: jedna z laską, druga z aparatem słuchowym i trzecia – ze znamieniem na twarzy. Co za tym idzie: wypuszczono serię specyficznych gadżetów, zamieniając np. klasyczne zabawkowe mebelki czy domki, na wózki inwalidzkie, aparaty słuchowe, okulary korekcyjne i protezy. Tym samym złamano tabu, dając dzieciakom nie tylko poczucie, że ich dysfunkcje nie oznaczają bycia gorszym, ale zmuszając społeczeństwo do dyskusji nad tym, co dziś uważa się za normalne i tolerowane.

logo