Kryjący podkład dla alergików. Na co zwrócić uwagę?

Skóra wrażliwa, także ta z tendencją do alergii, potrzebuje produktów do zadań specjalnych. Na co zwrócić uwagę, wybierając podkład kryjący? […]

podklad dla alergików Dermatolog-pl

Skóra wrażliwa, także ta z tendencją do alergii, potrzebuje produktów do zadań specjalnych. Na co zwrócić uwagę, wybierając podkład kryjący? Produkt tego typu ma nie tylko dobrze tuszować niedoskonałości cery, ale także sprostać potrzebom cery reaktywnej: ograniczać do minimum wystąpienie alergii. Na jaki kosmetyk warto postawić? Odpowiadamy.
Cera wrażliwa na alergeny lubi płatać figle. Posiadaczki tego typu cery skarżą się na często pojawiające się wysypki, rumień czy nieestetyczne zaczerwienienie. Makijaż dla cery wrażliwej ze skłonnością do alergii to nie lada wyzwanie: ma kryć jej oznaki i być bezpieczny dla skóry. Czy istnieje podkład, który sprosta tym potrzebom?

podklad dla alergików Dermatolog-pl

Rozwiązanie dla cery alergicznej

Alergiczna cera bywa wrażliwa na działanie substancji zawartych w kosmetykach kolorowych. Konserwanty i dodane do nich kompozycje zapachowe mogą alergizować. Z tego powodu alergiczki powinny zwracać szczególną uwagę na skład wybieranych produktów kosmetycznych. Dobrze, aby podkład miał maksymalnie krótki i naturalny skład.
A co z kryciem? Podkład kryjący musi spełniać swoją funkcję i subtelnie tuszować powstałe niedoskonałości . Czy istnieje produkt, który łączy obie te cechy? Dla alergików polecany jest mineralny podkład kryjący.

Naturalny skład

Kolorowe produkty mineralne to kosmetyki, których skład jest prosty i krótki. Nie znajdziesz w nich niczego poza tym, co niezbędne do uzyskania odpowiedniego krycia. Podkłady tego typu nie zawierają alkoholu ani parabenów, nie są perfumowane, ich INCl różni się od tradycyjnych podkładów znanych z drogerii. Zawierają:
• mikę – nadającą skórze blasku,
• tlenek cynku – który działa przeciwzapalnie,
• tlenki żelaza – nadające kolor,
• dwutlenek tytanu – chroniący skórę przed promieniowaniem UV.
Spotkasz je w sklepach z naturalnymi kosmetykami, sklepikach producentów (często online) oraz, coraz częściej, w popularnych drogeriach.

Optymalne krycie

Podkłady mineralne zaskakują formułą. Nie występują w formie płynnej, ale wyglądem przypominają drobno zmielony proszek – dlatego do ich aplikacji niezbędny jest pędzel. Bywa, że są mylone z pudrem, który ma utrwalać. W odróżnieniu od niego, dobrze tuszują zmiany, nie tworząc efektu maski. Uzyskane krycie jest subtelne i wygląda naturalnie – a przede wszystkim, sprawdza się w maskowaniu zaczerwienień i wyprysków.

Podkład mineralny dla alergików – dlaczego warto?

Podkłady mineralne o właściwościach kryjących to doskonały sposób na makijaż dla osób borykających się z alergią. Dlaczego? Oto niektóre z zalet, które posiadają:
naturalny skład minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii,
zapewniają dobre krycie, zawierają składniki działające łagodząco na skórę i poprawiające jej kondycję.

logo