Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – małe ABC

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – ABC zabiegu Kwas hialuronowy (hialuronian sodu) to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Jest ona […]

wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – ABC zabiegu

Kwas hialuronowy (hialuronian sodu) to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Jest ona odpowiedzialna za wiązanie wody, co przekłada się na właściwy poziom nawilżenia i jędrności skóry. Uzupełnianie jego braków jest wskazane, gdyż wraz z wiekiem zaczynamy cierpieć na deficyt kwasu hialuronowego, dlatego też wśród zabiegów medycyny estetycznej oferowane jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Jedną z dziedzin, w której wykorzystuje się kwas hialuronowy, jest kosmetologia. Stosuje się go do nawilżania, rewitalizacji i ujędrniania skóry, pobudzania procesów regeneracyjnych, wypełniania zmarszczek na twarzy i szyi, poprawiania konturu twarzy, czy podczas zabiegu powiększania ust i korekty nosa. Ponadto substancja ta jest pomocna podczas wspomagania gojenia się ran, blizn i oparzeń. Często stanowi także składnik specjalistycznych kremów o rozmaitych właściwościach. Równie powszechne zastosowanie kwas hialuronowy znajduje m.in. w okulistyce, ortopedii, a nawet ginekologii.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, który stosuje się miejscowo. Na samym początku skóra jest dezynfekowana i smarowana specjalnym kremem znieczulającym. Kolejny etap to wstrzykiwanie kwasu. Zastrzyki z użyciem krystalicznego żelu z wysoką zawartością hialuronianu wykonywane są na wybranych partiach skóry, a następnie substancja jest rozprowadzana na większy obszar. Zabieg trwa około 45 minut. Bezpośrednio przed aplikacją nie powinno się korzystać z sauny i solarium, przyjmować aspiryny i leków przeciwzapalnych.

Częstotliwość zabiegów

Kwas hialuronowy utrzymuje się w naszej skórze od około 9 do 12 miesięcy. Po upływie tego okresu zabieg warto powtórzyć. Trwałość efektów jest uzależniona od szeregu czynników, jak np. wiek, kondycja skóry, stan zdrowia i miejsce, w które preparat został wstrzyknięty. Duży wpływ na utrzymanie rezultatów ma również nasz styl życia. Czynniki takie, jak częste opalanie się, czy nałóg nikotynowy, mogą wpłynąć na skrócenie czasu obecności w skórze kwasu hialuronowego. Co ciekawe, podczas kolejnego zabiegu ilość stosowanego kwasu jest mniejsza. Dzieje się tak dlatego, gdyż stymuluje on produkcję kolagenu, dzięki czemu nasza skóra do regeneracji nie wymaga już tak dużych dawek.

Wskazania i przeciwwskazania

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg który można stosować na zmarszczki pojawiające się na czole, nosie, brodzie, w okolicach ust, policzków i oczu. Jego aplikacja nie jest jednak wskazana w przypadku osób ze skłonnościami do blizn przerostowych, cierpiących na choroby autoimmunologiczne, mających opryszczkę lub trądzik, będących w ciąży lub karmiących, a także uczulonych na taką substancję czynną.

Możliwe skutki niepożądane

Skutki uboczne w przypadku stosowania kwasu hialuronowego są zwykle łagodne. Pojawić może się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny świąd. Objawy te najczęściej znikają w ciągu maksymalnie kilku dni. Kwas hialuronowy rzadko powoduje reakcje alergiczne. Nie wchodzi on także w interakcje z przyjmowanymi lekami. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się chodzić do sauny lub opalać. Zalecane jest również picie dużych ilości wody. Jest to niezbędne, aby kwas hialuronowy mógł dokładnie rozmieścić się w naszych tkankach.

Trudno dziwić się tak dużej popularności hialuronianu jako „eliksiru młodości”. Bezpieczeństwo i możliwość uzyskania naturalnych oraz natychmiastowych efektów sprawia, że na zabieg z jego użyciem decyduje się coraz więcej osób.

logo