Oczekujesz efektu idealnej skóry bez skazy? Zapewnią Ci to nowoczesne lasery pikosekundowe!

Idealna skóra bez skazy? Zapewnią Ci to nowoczesne lasery pikosekundowe! Laseroterapia to dziś jedno ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z […]

lasery pikosekundowe zabiegi

Idealna skóra bez skazy? Zapewnią Ci to nowoczesne lasery pikosekundowe!

Laseroterapia to dziś jedno ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z problemami skórnymi pacjentów. Przy pomocy laserów możemy pozbyć się m.in. uporczywych przebarwień, blizn, zmarszczek i rozstępów, a nawet takich problemów, jak niechciany tatuaż czy makijaż permanentny. Jeszcze do niedawna zabiegi laserowe nie były jednak pozbawione wad – pozwalały na poprawę wyglądu skóry i usunięcie wybranych niedoskonałości, ale przy tym narażały pacjenta na ból, poparzenia czy długi okres rekonwalescencji.

lasery pikosekundowe zabiegi

Intensywny rozwój laseroterapii w ostatnich latach pozwolił jednak stworzyć urządzenia, które zapewniają spektakularne efekty terapeutyczne, a przy tym chronią pacjenta przed wszelkimi niepożądanymi skutkami ubocznymi. Najświeższym osiągnięciem medycyny w tej kategorii są lasery pikosekundowe. Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki w Warszawie, którzy mają największe doświadczenie w wykorzystywaniu technologii pikosekundowej w Polsce, wyjaśniamy, w czym tkwi sekret ich działania!

 

PicoSure i Discovery Pico – najświeższe odkrycie laseroterapii

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, dostępne w warszawskiej Klinice Miracki, stanowią prawdziwy przełom dla dziedziny laseroterapii. To przede wszystkim ze względu na całkowicie nowatorską i unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Dzięki tej technologii możliwe stało się przeprowadzanie zabiegów laserowych w bardzo skuteczny, szybki, bezpieczny i niemal bezbolesny sposób, przy maksymalnym skróceniu okresu rekonwalescencji pozabiegowej. Jak to możliwe? Specyfikę działania laserów pikosekundowych przybliżył nam doktor Krzysztof Miracki.

 

,,W laserach pikosekundowych wykorzystany został impuls pikosekundowy – tysiąckrotnie  krótszy od impulsu nanosekundowego stosowanego dotąd w laserach typu QSwitch używanych między innymi do usuwania tatuaży. Oznacza to, że dawka energii dostarczanej do skóry jest przenoszona w najkrótszym możliwym obecnie czasie. Dla pacjenta oznacza to brak ryzyka poparzeń i bolesnego przegrzania skóry, a także przeprowadzenie leczenia laserowego w znacznie szybszy niż dotąd sposób” – tłumaczy doktor Miracki.

 

Leczenie laserowe PicoSure i Discovery Pico – na co pomogą lasery pikosekundowe?

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico to urządzenia o imponującej liczbie wskazań terapeutycznych, co oznacza, że przy ich pomocy możemy walczyć z ogromną ilością problemów skórnych. Warto zaznaczyć, że technologia pikosekundowa została stworzona głównie z myślą o likwidacji najtrudniejszych do usunięcia kolorowych tatuaży czy makijażu permanentnego, jednak jej możliwości sięgają znacznie dalej. Lasery pikosekundowe to obecnie jedne ze skuteczniejszych urządzeń wykorzystywanych do laserowego usuwania blizn, rozstępów i przebarwień, jak również laserowego odmładzania.
Lasery PicoSure i Discovery Pico, stymulując skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, prowadzą do wygładzenia zmarszczek, poprawy napięcia i gęstości skóry, a także redukcji blizn i rozstępów. Przy usuwaniu tatuaży, makijażu permanentnego czy przebarwień, lasery pikosekundowe prowadzą natomiast do rozbicia barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć.

 

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico są laserami zaliczanymi do kategorii frakcyjnych laserów nieablacyjnych, co oznacza, że wszelkie zabiegi z ich wykorzystaniem – laserowe usuwanie tatuaży, blizn, przebarwień, rozstępów czy zmarszczek – są przeprowadzane bez naruszania skóry i ciągłości naskórka. To pozwala na leczenie laserowe bez ryzyka blizn, a także błyskawiczny powrót do formy po zabiegu.

 

Więcej na temat specyfiki działania laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/discovery-pico-usuwanie-tatuazu-przebarwien-blizn-odmladzanie-pikosekundowe/

 

logo