Zdrowa i piękna skóra

Oczekujesz efektu idealnej skóry bez skazy? Zapewnią Ci to nowoczesne lasery pikosekundowe!

pawelszynkiewicz, 10 września 2018

Idealna skóra bez skazy? Zapewnią Ci to nowoczesne lasery pikosekundowe!

Laseroterapia to dziś jedno ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z problemami skórnymi pacjentów. Przy pomocy laserów możemy pozbyć się m.in. uporczywych przebarwień, blizn, zmarszczek i rozstępów, a nawet takich problemów, jak niechciany tatuaż czy makijaż permanentny. Jeszcze do niedawna zabiegi laserowe nie były jednak pozbawione wad – pozwalały na poprawę wyglądu skóry i usunięcie wybranych niedoskonałości, ale przy tym narażały pacjenta na ból, poparzenia czy długi okres rekonwalescencji.

lasery pikosekundowe zabiegi

Intensywny rozwój laseroterapii w ostatnich latach pozwolił jednak stworzyć urządzenia, które zapewniają spektakularne efekty terapeutyczne, a przy tym chronią pacjenta przed wszelkimi niepożądanymi skutkami ubocznymi. Najświeższym osiągnięciem medycyny w tej kategorii są lasery pikosekundowe. Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki w Warszawie, którzy mają największe doświadczenie w wykorzystywaniu technologii pikosekundowej w Polsce, wyjaśniamy, w czym tkwi sekret ich działania!

 

PicoSure i Discovery Pico – najświeższe odkrycie laseroterapii

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, dostępne w warszawskiej Klinice Miracki, stanowią prawdziwy przełom dla dziedziny laseroterapii. To przede wszystkim ze względu na całkowicie nowatorską i unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Dzięki tej technologii możliwe stało się przeprowadzanie zabiegów laserowych w bardzo skuteczny, szybki, bezpieczny i niemal bezbolesny sposób, przy maksymalnym skróceniu okresu rekonwalescencji pozabiegowej. Jak to możliwe? Specyfikę działania laserów pikosekundowych przybliżył nam doktor Krzysztof Miracki.

 

,,W laserach pikosekundowych wykorzystany został impuls pikosekundowy – tysiąckrotnie  krótszy od impulsu nanosekundowego stosowanego dotąd w laserach typu QSwitch używanych między innymi do usuwania tatuaży. Oznacza to, że dawka energii dostarczanej do skóry jest przenoszona w najkrótszym możliwym obecnie czasie. Dla pacjenta oznacza to brak ryzyka poparzeń i bolesnego przegrzania skóry, a także przeprowadzenie leczenia laserowego w znacznie szybszy niż dotąd sposób” – tłumaczy doktor Miracki.

 

Leczenie laserowe PicoSure i Discovery Pico – na co pomogą lasery pikosekundowe?

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico to urządzenia o imponującej liczbie wskazań terapeutycznych, co oznacza, że przy ich pomocy możemy walczyć z ogromną ilością problemów skórnych. Warto zaznaczyć, że technologia pikosekundowa została stworzona głównie z myślą o likwidacji najtrudniejszych do usunięcia kolorowych tatuaży czy makijażu permanentnego, jednak jej możliwości sięgają znacznie dalej. Lasery pikosekundowe to obecnie jedne ze skuteczniejszych urządzeń wykorzystywanych do laserowego usuwania blizn, rozstępów i przebarwień, jak również laserowego odmładzania.
Lasery PicoSure i Discovery Pico, stymulując skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, prowadzą do wygładzenia zmarszczek, poprawy napięcia i gęstości skóry, a także redukcji blizn i rozstępów. Przy usuwaniu tatuaży, makijażu permanentnego czy przebarwień, lasery pikosekundowe prowadzą natomiast do rozbicia barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć.

 

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico są laserami zaliczanymi do kategorii frakcyjnych laserów nieablacyjnych, co oznacza, że wszelkie zabiegi z ich wykorzystaniem – laserowe usuwanie tatuaży, blizn, przebarwień, rozstępów czy zmarszczek – są przeprowadzane bez naruszania skóry i ciągłości naskórka. To pozwala na leczenie laserowe bez ryzyka blizn, a także błyskawiczny powrót do formy po zabiegu.

 

Więcej na temat specyfiki działania laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/discovery-pico-usuwanie-tatuazu-przebarwien-blizn-odmladzanie-pikosekundowe/

 

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.