Lipoliza iniekcyjna – na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega zabieg? Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna metoda modelowania sylwetki, która służy do bezoperacyjnej redukcji tkanki […]

lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna metoda modelowania sylwetki, która służy do bezoperacyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla takich inwazyjnych zabiegów, jak np. liposukcja (odsysanie tłuszczu). Przy tym cechuje ją skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa.

lipoliza iniekcyjna

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna ma na celu usuwanie tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała. Najlepsze efekty osiągniemy, gdy walczymy z miejscowym nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu. Zabieg ten jest szczególnie zalecany przy takich problemach, jak:

 • zaokrąglony brzuch
 • fałdki pod pośladkami
 • wałeczki na plecach oraz w okolicach pach
 • tłuszcz na policzkach, kolanach, karku, ramionach, wewnętrznej i zewnętrznej części ud
 • „podwójny podbródek”

Są to często najbardziej problematyczne partie ciała, na które mamy ograniczony wpływ poprzez dietę, a nawet ćwiczenia fizyczne. Choć dzięki naszemu wysiłkowi dochodzi do utraty kilogramów, w pewnych miejscach depozyt tłuszczu pozostaje nietknięty.

Przebieg zabiegu

Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu do tkanki tłuszczowej mieszanki dwóch składników – wyciągu z soi i soli żółciowej (fosfatydylocholiny i deoksycholanu). Strefa nagromadzenia tłuszczu poddawana jest serii zastrzyków wykonywanych przy pomocy bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa od 30 minut do godziny. Bezpośrednio po jego zakończeniu na skórze może pojawić się zaczerwienie, obrzęk, krwiaki czy siniaki. Czasem nakłuwane miejsce staje się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, odczuwamy świąd i lekką bolesność. Nie należy jednak tym się przejmować, gdyż takie objawy świadczą o skuteczności przeprowadzonego zabiegu i samoistnie ustępują. Po kilkunastu minutach od zakończenia lipolizy iniekcyjnej można wrócić do normalnej aktywności. Po upływie 3-4 dni zaleca się masowanie miejsc poddanych zabiegowi, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję równomierności efektów zabiegu. Istotne jest również picie dużych ilości wody, które ochroni nas przed możliwymi spadkami ciśnienia. Proszę o wyjaśnienie, co ma wspólnego spadek ciśnienia z ostrzykiwaniem tkanki tłuszczowej danej partii ciała.

Ile zabiegów potrzebujemy do osiągnięcia efektów?

Niezbędna dla dobrych efektów ilość zabiegów lipolizy iniekcyjnej uzależniona jest od tego, jak duża ilość tkanki tłuszczowej znajduje się w miejscu, z którego chcemy ją usunąć. Przeważnie w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie około miesiąca. Lipolizę iniekcyjną można połączyć z niskokaloryczną dietą. Warto przy tym pamiętać, że efekty zabiegu najlepiej widoczne są po kilku-kilkunastu tygodniach od jego wykonania. W związku z tym lepiej postawić na regularność lipolizy w większych odstępach czasowych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z zabiegu lipolizy iniekcyjnej zrezygnować powinny osoby:

 • w ciąży
 • karmiące piersią
 • otyłe
 • cierpiące na cukrzycę, zaburzenia immunologiczne
 • chorujące na padaczkę
 • borykające się z niewydolnością nerek i wątroby
 • mające problemy z krzepliwością krwi
 • które przeszły w ostatnim czasie ostre stany zapalne
 • mające alergię na którykolwiek ze składników preparatu

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja

Wiele osób myli ze sobą te dwa pojęcia, które w rzeczywistości oznaczają zupełnie różne metody walki z niedoskonałościami sylwetki. Celem lipolizy iniekcyjnej jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Liposukcja jest natomiast chirurgicznym zabiegiem usuwania tłuszczu. W jego trakcie wykonuje się nacięcia skóry, następnie wprowadza się specjalną igłę ssącą, po czym odsysany jest nadmiar tkanki. Jest to w przeciwieństwie do lipolizy iniekcyjnej zabieg inwazyjny. Lipoliza nie wymaga okresu rekonwalescencji, jak też nie pozostawia blizn na skórze. Efekty liposukcji widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu, natomiast w przypadku lipolizy odczekać trzeba kilka tygodni.

Pamiętajmy, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, lecz modelowania sylwetki. Tłuszcz, który zostanie usunięty w wyniku zabiegu przeprowadzonego na wybranym obszarze ciała, samoistnie nie odnawia się, w związku z czym nie musimy obawiać się efektu jo-jo.

logo