Lipoliza iniekcyjna – sposób na oporny tłuszczyk

Lipoliza iniekcyjna Lipoliza iniekcyjna to zabieg skierowany do osób, które walczą z dodatkowymi kilogramami i chcą w sposób nieinwazyjny i […]

lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg skierowany do osób, które walczą z dodatkowymi kilogramami i chcą w sposób nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny, pozbyć się zbędnego i opornego tłuszczu. Jest to świetna alternatywa dla bolesnej i nieprzyjemnej liposukcji. Poza zbędnymi kilogramami w boczkach, na brzuchu i udach, lipoliza umożliwia m.in. zredukowanie worków pod oczami i podwójnego podbródka. Największą zaletą tego zabiegu jest dodatkowo fakt, że nie powoduje on efektu jo-jo.

lipoliza

Przed zabiegiem

Przed częścią właściwą zabiegu, należy skonsultować się z lekarzem. W trakcie wizyty specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia osoby zainteresowanej lipolizą. Pozwala to uniknąć groźnych powikłań oraz wykluczyć możliwość wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Tylko osoba zakwalifikowana przez lekarza jako zdrowa, może poddać się zabiegowi.

Lipoliza iniekcyjna – dla kogo?

Wskazaniami do wykonania zabiegu są rejony otłuszczenia ciała, w miejscach takich, jak: podbródek, broda, brzuch, uda, pośladki, kark, pachy czy kolana. Lipoliza iniekcyjna jest polecana szczególnie do modelowania partii ciała, które mimo diety i ćwiczeń nadal pozostają otłuszczone. Skierowana jest ona do osób szczupłych lub z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że nie jest to zabieg wyszczuplający, lecz modelujący sylwetkę. Lipoliza iniekcyjna to również lekarstwo na cellulit i tłuszczaki – kilka zabiegów wystarczy, żeby całkowicie pozbyć się tych problemów, a skórze nadać idealną gładkość, bez niedoskonałości.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu lipolizy. Zrezygnować powinny z niego osoby, które cierpią na ciężkie schorzenia wątroby lub nerek, a także choroby immunologiczne i ciężkie alergie (w tym uczulenie na soję i skorupiaki). Do zabiegu nie kwalifikują się również pacjenci z ostrymi lub przewlekłymi infekcjami oraz zaburzeniem krzepliwości krwi. Wykluczone są też kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby otyłe – ze współczynnikiem BMI powyżej 29.

Jak wygląda zabieg?

Lipoliza iniekcyjna jest całkowicie bezoperacyjna i trwa od 20 do 50 minut. Przed zabiegiem, na wybrane okolice ciała lub twarzy, może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz wstrzykuje specjalny preparat przy pomocy cienkiej igły. Stosuje się tu mieszankę dwóch substancji: wyciągu z soi oraz soli żółciowej. Zaaplikowana substancja rozpuszcza błony komórek tłuszczowych, w rezultacie czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną i zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi, aplikowane są różne dawki preparatu.

Żeby terapia mogła przynieść oczekiwany efekt, trwać musi od kilku do kilkunastu tygodni. Pierwsze efekty widać już po 2-3 zabiegach, a wykonuje się je w stosownym odstępnie czasu (minimum 2-3 tygodni).

Rekonwalescencja

Lipoliza jest niemal bezbolesna, a liczba nakłuć zredukowana jest tu do absolutnego minimum. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o siniaki lub uszkodzenia skóry, a co więcej, od razu po zabiegu można powrócić do codziennego rytmu życia.

Na skutek lipolizy pojawić może się jedynie delikatne swędzenie, pieczenie, zaczerwienie lub obrzęk. Jest to jednak normalna reakcja organizmu, która nie wymaga konsultacji lekarskiej – objawy mijają bowiem maksymalnie po kilku dniach.

Lipoliza iniekcyjna – cena

Cena lipolizy iniekcyjnej jest uzależniona od dwóch czynników: obszaru, jaki chcemy wyszczuplić oraz ilości preparatu, który zostanie zużyty w trakcie zabiegu. Najmniej zapłacimy za podbródek (w granicach 100-500 zł), znacznie więcej za brzuch (600-1800 zł) oraz uda (od 800 złotych wzwyż).

Lipoliza iniekcyjna – opinie

Przed przystąpieniem do lipolizy iniekcyjnej warto zapoznać się z opiniami osób, które mają ten zabieg już za sobą. Na forach internetowych przeważają głosy na temat spektakularnego lub  zadowalającego efektu. Użytkownicy piszą o drobnych skutkach ubocznych zaraz po obstrzykiwaniu (opuchlizna, lekki ból i pieczenie), które mijają kilkadziesiąt godzin lub maksymalnie kilka dni po wykonanym zabiegu. Ostateczny efekt jest widoczny dopiero po około 2 miesiącach – należy więc uzbroić się w cierpliwość. Przeważająca liczba osób udzielająca się w wątkach o efektach lipolizy pisze o widocznym efekcie już po 1 zabiegu. Z pewnością utrzyma się on dłużej, jeśli wyrobimy w sobie dobre nawyki żywieniowe i połączymy je regularną aktywnością fizyczną – to istotne szczególnie wtedy, kiedy zabiegowi poddawane były miejsca takie jak uda, pośladki czy brzuch.

logo