LipoShock – bezbolesne usuwanie cellulitu

LipoShock LipoShock pozwala pozbyć się pomarańczowej skórki bez wyrzeczeń i bez wyłączania się życia zawodowego na czas odbywania rekonwalescencji. Zabieg […]

cellulit zabiegi liposhock

LipoShock

LipoShock pozwala pozbyć się pomarańczowej skórki bez wyrzeczeń i bez wyłączania się życia zawodowego na czas odbywania rekonwalescencji. Zabieg jest bezbolesny, a efekty widać już po pierwszej serii działania ultradźwięków. Czy można się zatem dziwić, że pozbywanie się cellulitu metodą LipoShock cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie?

liposhock - zabieg na cellulit

Zabieg LipoShock jest wykonywany za pomocą urządzenia wyposażonego w trzy głowice wykorzystujące fale dźwiękowe i ultradźwiękowe. Siła tych fal pozwala likwidować cellulit i nadmierną ilość tkanki tłuszczowej w najbardziej narażonych na odkładnie się tłuszczu partiach ciała – na udach i pośladkach. Działanie fal pobudza układ limfatyczny, poprawia unaczynienie i dystrybucję płynów zapobiegając nieprawidłowemu rozkładaniu się tkanki tłuszczowej – głównej przyczyny pojawiania się cellulitu.

Zastosowanie i efekty LipoShock

Zabieg LipoShock zalecany jest osobom, które borykają się z problemem cellulitu. Cellulit jest efektem nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Najczęściej pojawia się on na udach, brzuchu, biodrach i ramionach. Pozbywanie się cellulitu jest zalecane nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych – zmiany prowadzą do zaburzeń w prawidłowym krążeniu krwi i limfy, co powoduje niedotlenienie komórek. Niepodjęcie leczenia może także skutkować pojawieniem się bolesnych guzków i zgrubień.

Leczenie cellulitu z wykorzystaniem zabiegów LipoShock dotyczy przede wszystkim usuwania nadmiaru tłuszczu w okolicach ud, pośladków i bioder. LipoShock stosuje się jednak również na obszarach ramion i niekiedy brzucha. Należy zaznaczyć, że likwidowanie cellulitu to kluczowe, ale nie jedyne wskazanie do poddania się zabiegowi. LipoShock pozwala także:

  • pozbywać się miejscowej otyłości
  • poprawiać gładkość i jędrność skóry
  • modelować sylwetkę
  • stracić centymetry w obwodzie działa
  • stymulować przepływ limfy

Zabieg LipoShock należy przeprowadzać w kilku seriach – ich liczba uzależniona jest od indywidualnych potrzeb, ale pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej serii. Pierwszą oznaką skuteczności LipoShock jest wyraźne wygładzenie skóry oraz poprawa jej sprężystości.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencja

Zabieg jest wykonywany po przeprowadzeniu badań diagnostycznych, wykorzystujących klisze termograficzne umożliwiające ocenę zaawansowania cellulitu oraz precyzyjne wyznaczenie obszarów, które będą poddawane działaniu LipoShock.

Do przeprowadzenia zabiegu LipoShock wykorzystuje się opatentowane we Włoszech urządzenie, wyposażone w trzy głowice służące rozbijaniu komórek tłuszczowych, pobudzaniu układu limfatycznego i wprawianiu w drgania błony komórek tłuszczowych w celu ich rozpuszczenia.

Innowacyjność metody LipoShock wynika z wykorzystania dwóch rodzajów fal, w ramach jednego zabiegu – fale dźwiękowe ShockWawe powodują rozbijanie skupisk komórek tłuszczowych, a fale ultradźwiękowe wprawiają błony komórek tłuszczowych w ruch i powodują ich rozpuszczanie. Ostatnim etapem zabiegu jest masaż drenujący oraz wcieranie substancji rozgrzewających i drenujących. Rozpuszczony tłuszcz ulega naturalnemu metabolizmowi w wątrobie i wydaleniu z organizmu.

LipoShock jest bezbolesny, wykonuje się go bezpośrednio na skórze – zabieg trwa od 20 do 40 minut, w zależności od obszaru poddawanego działaniu fal. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania – nie ma potrzeby odbywania rekonwalescencji.

Zalecenia i przeciwwskazania – kiedy zrezygnować z SlimLipo

Przed zabiegiem nie wykonuje się specjalistycznych badań, ale konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, który pozwoli wykluczyć przeciwwskazania. Zabiegowi LipoShock nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz osoby cierpiące na:

  • choroby skórne
  • zapalenie żył i inne choroby żylne,
  • cukrzycę
  • niewydolność nerek
  • niewydolność wątroby

Pacjenci decydujący się na zabieg muszą pamiętać, że może on być wykonywany wyłącznie przez osoby certyfikowane.

LipoShock – cena

W największych miastach w Polsce ceny za jeden zabieg LipoShock wynoszą od 600 do 800 zł – w cenę tę wlicza się koszt konsultacji, podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad.

Pacjenci decydujący się na leczenie cellulitu mtodą LipoShock, muszą przygotować się na wydatek w wysokości kilku tysięcy złotych – zabieg należy powtórzyć od 6 do 10 razy, nawet jeżeli widoczne efekty można zaobserwować już po pierwszym wykorzystaniu urządzenia LipoShock.

LipoShock – opinie

Rosnąca popularność LipoShock jest wynikiem pozytywnych opinii, jakie można znaleźć na popularnych forach internetowych oraz w komentarzach wystawianych przez pacjentów korzystających z usług konkretnych klinik. Największą satysfakcję z zabiegu odczuwają kobiety mające trudności z cellulitem i utratą jędrności skóry po urodzeniu dziecka. Podkreślają one jednak, że konieczne jest przeprowadzenie od 6 do 10 zabiegów – mniejsza ich liczba nie pozwala osiągnąć oczekiwanych efektów.

Utrzymanie efektów wymaga zmiany przyzwyczajeń

Utrzymanie efektów serii zabiegów wymaga stosowania odpowiednio zbilansowanej diety, prowadzenia aktywnego trybu życia i regularnych ćwiczeń. Należy pamiętać, że powstawaniu cellulitu sprzyja siedzący tryb życia, noszenie obcisłych ubrań oraz butów na wysokim obcasie – rezygnacja z takich przyzwyczajeń pozwoli dłużej utrzymać efekty zabiegów medycyny estetycznej.

logo