Makijaż permanentny: ciekawostki

Makijaż permanentny – piękno na stałe Coraz więcej kobiet na całym świecie poddaje się zabiegowi makijażu permanentnego. Skąd taka rosnąca […]

makijaż permanentny ciekawostki

Makijaż permanentny – piękno na stałe

Coraz więcej kobiet na całym świecie poddaje się zabiegowi makijażu permanentnego. Skąd taka rosnąca popularność? Trwały make-up potrafi znacznie ułatwić życie każdej nowoczesnej pani. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na nowe kolorowe kosmetyki. Dodatkowo jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pomaga podkreślać kobiece walory i gwarantuje piękny wygląd codziennie i w każdej sytuacji. Makijaż permanentny konsekwencji polepsza nasze samopoczucie i dodaje pewności siebie.

makijaż permanentny ciekawostki

Trochę historii

Makijaż permanentny, jak się okazuje, nie jest wymysłem naszych czasów. Pierwsze takie trwałe zdobienia brwi, oczu i ust, były już znane i wykonywane ponad 2 tysiące lat temu w Azji, a dokładnie w Chinach. Podczas zabiegu wykorzystywano narzędzia wykonane z cienkich włókien jedwabiu i pręcików bambusa. Pigment wprowadzało się poprzez nakłucie skóry igłą, ukrytą w pręciku (wystawała z niego na kilka milimetrów) i owiniętą włóknem jedwabiu, które było nasączone odpowiednim barwnikiem. Taka „konstrukcja” umożliwiała większą precyzję oraz nabieranie optymalnej ilości pigmentu. Do wykonywania trwałego make-up’u używano naturalnych barwników pochodzenia roślinnego. W ten właśnie sposób powstawały pierwsze zdobienia permanentne.

W połowie XX wieku makijaż permanentny opierał się tajnikach sztuki tatuażu i wykorzystywał barwniki stosowane do przygotowywania takiego malunku. Niestety skóra na twarzy jest delikatniejsza w porównaniu z resztą ciała, przez co nie reagowała dobrze na pigment, a dodatkowo sam zabieg należał do bardzo bolesnych.

Makijaż permanentny dziś

Z czasem zaczęto konstruować taki sprzęt, który pozwalał na większe bezpieczeństwo, większą sterylność i większy komfort podczas zabiegu. Wprowadzano coraz bardziej nowoczesne rozwiązania do wrażliwej skóry twarzy, np. w okolicach oczu. Pierwsze profesjonalne urządzenia, którymi wykonywano makijaż permanentny, były sprowadzane z krajów azjatyckich.

Obecnie wykorzystuje się nowoczesną i zaawansowaną technologię (urządzenie, igła oraz pigmenty), dzięki czemu zabieg można wykonać szybciej, bezpieczniej oraz bardziej precyzyjnie. Odpowiedni sprzęt pozwala na wykonanie nawet bardzo drobnych i cienkich kresek. Dodatkowo podczas zabiegu wykorzystuje się środki znieczulające, dzięki czemu ból i dyskomfort zostały zredukowane do minimum. Zabieg z powodzeniem przeprowadza się na trudno dostępnych i wrażliwych fragmentach skóry.

logo