Zdrowa i piękna skóra

Makijaż permanentny: ciekawostki

pawelszynkiewicz, 31 marca 2015

Makijaż permanentny – piękno na stałe

Coraz więcej kobiet na całym świecie poddaje się zabiegowi makijażu permanentnego. Skąd taka rosnąca popularność? Trwały make-up potrafi znacznie ułatwić życie każdej nowoczesnej pani. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na nowe kolorowe kosmetyki. Dodatkowo jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pomaga podkreślać kobiece walory i gwarantuje piękny wygląd codziennie i w każdej sytuacji. Makijaż permanentny konsekwencji polepsza nasze samopoczucie i dodaje pewności siebie.

makijaż permanentny ciekawostki

Trochę historii

Makijaż permanentny, jak się okazuje, nie jest wymysłem naszych czasów. Pierwsze takie trwałe zdobienia brwi, oczu i ust, były już znane i wykonywane ponad 2 tysiące lat temu w Azji, a dokładnie w Chinach. Podczas zabiegu wykorzystywano narzędzia wykonane z cienkich włókien jedwabiu i pręcików bambusa. Pigment wprowadzało się poprzez nakłucie skóry igłą, ukrytą w pręciku (wystawała z niego na kilka milimetrów) i owiniętą włóknem jedwabiu, które było nasączone odpowiednim barwnikiem. Taka „konstrukcja” umożliwiała większą precyzję oraz nabieranie optymalnej ilości pigmentu. Do wykonywania trwałego make-up’u używano naturalnych barwników pochodzenia roślinnego. W ten właśnie sposób powstawały pierwsze zdobienia permanentne.

W połowie XX wieku makijaż permanentny opierał się tajnikach sztuki tatuażu i wykorzystywał barwniki stosowane do przygotowywania takiego malunku. Niestety skóra na twarzy jest delikatniejsza w porównaniu z resztą ciała, przez co nie reagowała dobrze na pigment, a dodatkowo sam zabieg należał do bardzo bolesnych.

Makijaż permanentny dziś

Z czasem zaczęto konstruować taki sprzęt, który pozwalał na większe bezpieczeństwo, większą sterylność i większy komfort podczas zabiegu. Wprowadzano coraz bardziej nowoczesne rozwiązania do wrażliwej skóry twarzy, np. w okolicach oczu. Pierwsze profesjonalne urządzenia, którymi wykonywano makijaż permanentny, były sprowadzane z krajów azjatyckich.

Obecnie wykorzystuje się nowoczesną i zaawansowaną technologię (urządzenie, igła oraz pigmenty), dzięki czemu zabieg można wykonać szybciej, bezpieczniej oraz bardziej precyzyjnie. Odpowiedni sprzęt pozwala na wykonanie nawet bardzo drobnych i cienkich kresek. Dodatkowo podczas zabiegu wykorzystuje się środki znieczulające, dzięki czemu ból i dyskomfort zostały zredukowane do minimum. Zabieg z powodzeniem przeprowadza się na trudno dostępnych i wrażliwych fragmentach skóry.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.