Makijaż permanentny – rodzaje zabiegów

Makijaż permanentny – na czym to polega? Makijaż permanentny jest trwałym i bezpiecznym zabiegiem, pozwalającym na poprawienie urody. Polega na […]

makijaż permanentny

Makijaż permanentny – na czym to polega?

Makijaż permanentny jest trwałym i bezpiecznym zabiegiem, pozwalającym na poprawienie urody. Polega na wprowadzeniu cienką igłą specjalnych barwników mineralnych do zewnętrznych warstw skóry (do naskórka, bez naruszania skóry właściwiej). Barwniki wykorzystywane podczas zabiegu odpowiadają najwyższym wymaganiom dotyczącym jakości, a dodatkowo są testowane hipoalergiczne, dermatologicznie oraz alergologicznie.

makijaż permanentny zdjęcia

Makijaż permanentny – efekty zabiegu

Efekt takiego makijażu – w zależności od typu skóry, jej koloru, pielęgnacji po zabiegu oraz właściwie dobranych barwników (im ciemniejszy kolor, tym make-up dłużej wytrzyma), utrzymuje się przez kilka lat, średnio od 2 do 5. Gdy makijaż blednie, w każdej chwili można go odświeżyć, poprawić, a nawet zmienić.

Wykonanie takiego zabiegu wymaga dużo precyzji, dlatego należy się nastawić na dłuższy czas jego trwania – od 1,5 do nawet 3 godzin. 3-4 dni po zabiegu naskórek może się delikatnie złuszczać. Żeby przyspieszyć jego gojenie ważna jest odpowiednia pielęgnacja, zgodnie z zaleceniami kosmetologa oraz regularne natłuszczanie.

Makijaż permanentny − rodzaje

Makijaż permanentny brwi

Odpowiedni kształt i kolor brwi dodaje twarzy charakteru, podkreśla urodę oraz nadaje spojrzeniu głębi. W osiągnięciu takiego efektu pomoże nam medycyna estetyczna. Makijaż permanentny brwi pomaga je wyregulować i nadać im pożądany kształt. Pozwala delikatnie i równomiernie zagęścić je oraz zredukować ewentualną asymetrię ich linii. Dodatkowo efektem takiego zabiegu może być zniwelowanie drobnych niedoskonałości oraz zatuszowanie drobnych blizn. Jeżeli mamy słabo zarysowaną linię brwi, trwały make-up doskonale je podkreśli, a takie profesjonalnie „namalowane” włoski trudno jest czasem odróżnić od naturalnych.

Makijaż permanentny oka

Trwały makijaż świetnie sprawdza się przy malowaniu kresek na górnej lub dolnej powiece. Plusem takiej linii jest to, że się nie rozmazuje, bez względu na to, co robisz. Dodatkowo nie musisz się już martwić o to, że nie umiesz narysować idealnej, cienkiej i równej kreski na górnej powiece. Makijaż permanentny powiększa optycznie oczy i podkreśla je, a rzęsy wydają się grubsze i bardziej gęste (barwnik wprowadzany jest między włoskami na powiece).

Makijaż permanentny ust

Zabieg ten pozwala podkreślić kontur ust i nadać im pożądany kształt (lekko różniący się od tego naturalnego). Pomaga wzmocnić ich barwę − dzięki wprowadzeniu na całą ich powierzchnię pigmentu, będą miały bardziej wyrazisty i intensywny odcień. Można również narysować kontur poza naturalnymi granicami ust i tym samym uzyskać efekt nieznacznie większych i pełniejszych warg. Taki makijaż świetnie nadaje się dla tych kobiet, które mają wąskie usta albo których barwa jest zbyt jasna i np. zlewa się z karnacją. Dodatkowo można zniwelować drobne niedoskonałości ust, takie jak np. niesymetryczność.

Idealny makijaż permanentny powinien być odpowiednio dobrany do typu urody oraz wieku. Dodatkowo musi być jak najbardziej naturalny. Jego efektem powinno być podkreślenie walorów twarzy i sprytnie zamaskowanie mankamentów, a nie – jej przerysowanie.

logo