Makijaż permanentny ust: ABC zabiegu

Makijaż permanentny ust – sposób na trwałe piękno Wąskie usta? Zbyt jasne i niewyraziste, wręcz zlewające się z kolorem karnacji? […]

makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust – sposób na trwałe piękno

Wąskie usta? Zbyt jasne i niewyraziste, wręcz zlewające się z kolorem karnacji? Nieregularne kontury i konieczność ciągłego poprawiania makijażu po posiłkach? Idealnym rozwiązaniem na podobne problemy jest makijaż permanentny ust. Dzięki niemu można zyskać wyraziste usta o idealnym kształcie i pięknym, intensywnym kolorze na stałe, bez konieczności używania konturówki i pomadki.

makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust – na czym to polega?

Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu cienką igłą specjalnych barwników mineralnych do zewnętrznych warstw skóry, czyli do naskórka. Skóra właściwa pozostaje nienaruszona. Pigmenty wykorzystywane podczas zabiegu są testowane hipoalergicznie, dermatologicznie oraz alergologicznie, w związku z czym są bardzo bezpieczne dla zdrowia.

Efekt takiego trwałego make-up’u utrzymuje się średnio 2 do 5 lat. Wiele zależy od typu skóry, jej koloru, a także od właściwej pielęgnacji po zabiegu. W momencie, gdy makijaż permanentny zaczyna blednąć, w każdej chwili można go lekko odświeżyć, poprawić, a nawet zmienić.

Makijaż permanentny ust – efekty zabiegu

 • podkreślenie konturu ust i nadanie mu pożądanego kształtu
 • wyrównanie niedoskonałości i nierówności w konturze ust
 • skorygowanie asymetrii ust
 • nadanie ustom bardziej intensywnego i wyrazistego koloru
 • optycznie powiększone usta i sprawiające wrażenie bardziej pełnych

Przygotowanie do zabiegu

Niezwykle ważne w ramach przygotowań do zabiegu jest zażywanie 2 razy dziennie preparatu Heviran (przez 3-4 dni). Jest to lek przeciwwirusowy z zawartością acyklowiru, którego zadaniem jest ochrona przed ewentualnym wystąpieniem opryszczki. Heviran wydawany jest na receptę i należy przyjmować go po konsultacji z lekarzem. Rekomendowane jest również zażywanie suplementów diety uszczelniających naczynia krwionośne, przed poddaniem się zabiegowi makijażu permanentnego.

Zbyt wysuszone, spierzchnięte oraz popękane usta mogą słabiej przyjmować pigment, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, natłuszczenie i wygładzenie przed zabiegiem. Kilka dni wcześniej można przeprowadzić bardzo delikatny peeling ust i ich okolic, dzięki czemu będą one lepiej wchłaniać pigment, a makijaż będzie bardziej trwały i precyzyjny.

Zabieg

Sam zabieg makijażu permanentnego ust może trwać od 2 do nawet 3,5 godzin. Warto mieć na uwadze, że jego wykonanie wymaga dużo precyzji. Na początku zazwyczaj przeprowadzany jest delikatny peeling, a następnie dezynfekcja obszaru, który będzie poddany nakłuwaniu. Usta znieczulane są podczas zabiegu, dzięki czemu ból i dyskomfort pacjenta zredukowane są do minimum. Makijaż permanentny ust wykonywany jest przy użyciu jednorazowych igieł i nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu jest on w pełni bezpieczny.

Zdecydowana większość salonów kosmetycznych oferuje dodatkową, obowiązkową korektę podstawowego zabiegu (1, czasem 2 wizyty), w celu wzmocnienia i utrwalenia ostatecznego efektu, ewentualnie w celu uzupełnienia barwnika lub poprawienia niedociągnięć powstałych w wyniku gojenia.

Makijaż permanentny ust – gojenie

Bezpośrednio po zabiegu skóra ust i ich okolic może być delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona. Jest to całkowicie naturalna reakcja. Delikatna opuchlizna i rumień znikają samoistnie po kilku godzinach.

Po zabiegu, równie ważne co przed nim,  obowiązkowe jest przyjmowanie przez kolejne 3-4 dni leku Heviran (2 razy dziennie).

Usta należy traktować wyjątkowo delikatnie. Nie wolno ich myć mydłem ani używać żadnych innym kosmetyków niż te, zalecone przez specjalistę. Ust nie powinno się zbyt długo moczyć w wodzie, dotykać, trzeć i rozdrapywać naskórka, który będzie się delikatnie złuszczał (jest to naturalna reakcja). Nie wolno dopuszczać do wysuszenia miejsca, które poddane było zabiegowi, dlatego też powinno się je regularnie nawilżać (kilka razy dziennie). Używa się do tego specjalnych kremów, zarekomendowanych przez specjalistę, które dodatkowo mają wzmacniać ochronę delikatnej i wrażliwej skóry. Przed i po każdym posiłku należy dezynfekować usta, w celu uniknięcia infekcji, np. opryszczki.

Przez jakiś czas po zabiegu zabronione jest korzystanie z solarium, basenu i sauny. Należy unikać jakiegokolwiek opalania oraz peelingów.

Przestrzeganie wszystkich powyższych zasad jest niezwykle ważne i chroni przed pojawieniem się szpecących odbarwień lub infekcji, a także daje gwarancję pełnego i pięknego efektu końcowego.

Warto mieć na uwadze, że kolor ust bezpośrednio po zabiegu jest wyjątkowo intensywny. W ciągu 7 dni, w miarę jak złuszcza się naskórek, odcień blednie nawet o 50%, żeby ostatecznie osiągnąć pożądany efekt.

Makijaż permanentny ust – przeciwwskazania

 • infekcje wirusowe skóry lub organizmu, np. aktywna opryszczka (na zabieg można się zgłosić dopiero po 2-4 tygodniach od całkowitego jej zagojenia)
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • cukrzyca
 • przyjmowanie niektórych leków, np. sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych, przeciwdepresyjnych
 • choroby nerek, serca, krwi
 • ciąża, karmienie piersią
 • nie zaleca się również przeprowadzać zabiegu podczas menstruacji

Makijaż permanentny ust – cena

Kwota, jaką zapłacimy za zabieg makijażu permanentnego ust zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Samo konturowanie może kosztować w okolicach 400-600 zł, a tylko wypełnianie − 500-800 zł. Konturowanie można połączyć z cieniowaniem − 500-800 zł lub z wypełnieniem − 1000-1400 zł.

Makijaż permanentny ust jest trwałym i bezpiecznym zabiegiem, umożliwiającym skuteczne poprawienie urody. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz ułatwia życie. Dzięki niemu można wyglądać pięknie w każdej sytuacji, bez konieczności nieustannego poprawiania make-upu. Niezwykle ważne jest jednak, żeby efekt zabiegu był w miarę naturalny, delikatny i subtelny, a nie przerysowany, wręcz teatralny. Wykwalifikowany specjalista z pewnością dobierze parametry zabiegu tak, aby przyniosły pożądany efekt. Warto zatem wybrać taki gabinet, który cieszy się renomą i uznaniem, a zrezygnować z okazji cenowych i miejsc bez jakichkolwiek rekomendacji.

logo