Maseczki nawilżające – mini przegląd

Maseczki nawilżające Słońce, niska temperatura, ogrzewanie, wolne rodniki – to tylko niektóre czynniki mające negatywne oddziaływanie na naszą skórę. Jak […]

maseczki

Maseczki nawilżające

Słońce, niska temperatura, ogrzewanie, wolne rodniki – to tylko niektóre czynniki mające negatywne oddziaływanie na naszą skórę. Jak się okazuje z pomocą mogą jej przyjść nie tylko drogie kremy, ale także maseczki własnej roboty, wykonane z prostych produktów prosto z naszej kuchni.

maseczki

Kosmetyki prosto z kuchni

Maseczki home made różnią się od specjalistycznych preparatów tym, że mają mniejszą zdolność penetracji naszej skóry. Oznacza to, że nie docierają tak głęboko jak kupne kosmetyki. Jeśli jednak będziemy stosować je z odpowiednią częstotliwością, możemy osiągnąć wcale nie gorsze efekty. Zwiększają wilgoć naskórka, odżywiają go i regenerują podrażnienia, rozświetlają cerę i poprawiają jej koloryt. Stosując różne produkty możemy osiągnąć takie działanie, jakiego potrzebujemy w danym momencie. Ważną zasadą jest jednak stosowanie świeżych składników, dokładna ich obróbka (np. blendowanie) i utrzymywanie ich na skórze minimum 20-30 minut. Jeśli chcemy poprawić rezultaty maseczki, możemy podczas aplikacji zanurzyć się w wannie z gorącą wodą.

Składniki dopasowane do potrzeb

Maseczki, które możemy nabyć w drogeriach, nie zawsze mają dokładnie taki skład, jaki będzie idealnie odpowiadał naszej skórze. Aby zapewnić im trwałość, muszą znaleźć się w nich konserwanty, które zamiast pielęgnować, podrażniają naszą cerę. Ponadto wśród składników możemy dopatrzeć się substancji uczulających, które są szczególnie niebezpieczne dla alergików. Inaczej jest z maseczkami domowej roboty. Ich zawartość możemy dowolnie modyfikować w oparciu o wiedzę o potrzebach i skłonnościach naszej twarzy. To jeszcze jeden argument za tym, aby włączyć do pielęgnacji produkty prosto z własnej kuchni.

Postaw na prostotę

Poszukując przepisów na domowe maseczki nawilżające, mamy z czego wybierać. Zacznijmy od najprostszych z nich – 1-składnikowych.

  1. Nałóż na skórę plasterki kiwi. Efekt: skóra odzyska naturalną wilgoć i nabierze świeżości.
  2. Przecieraj skórę papką przygotowaną z pobawionych skórki winogron. Efekt: nawodnisz i odżywisz cerę, a pestki będą działać na nią delikatnie peelingująco.
  3. Posmaruj twarz i szyję miąższem z mango. Efekt: oprócz nawilżenia naskórek nabierze elastyczności, dzięki czemu łatwiej będzie nałożyć na niego makijaż.

Blenduj dla urody

Możemy też sięgnąć po bardziej skomplikowane mikstury, które wymagają dokładnego zmieszania lub zblendowania składników.

  1. Zmiksuj w blenderze utarty ogórek, kilka łyżek jogurtu i listki mięty. Efekt: oczyścisz, rozjaśnisz i rozświetlisz cerę, a przy tym przywrócisz jej odpowiedni stopień wilgoci.
  2. Połącz płynny miód, żółtko i zmielone płatki owsiane. Efekt: nawilżysz i silnie odżywisz skórę, dzięki czemu nabierze ona promiennego wyglądu.
  3. Wymieszaj ugotowanego ziemniaka z oliwą z oliwek, żółtkiem i sokiem z cytryny. Efekt: ujędrnisz i odmłodzisz cerę, dlatego też maseczka sprawdza się przed specjalnymi okazjami.

Z kuchni i z apteki

Do naturalnych produktów możemy też dodać zakupione składniki i tym samym wzmocnić działanie maski.

  1. Połącz miód, żółtko, płynny miód i kilka kropli witaminy A. Powstałą mieszaninę nakładaj za pomocą pędzelka. Efekt: dostarczysz cerze niezbędnych witamin, wygładzisz ją i nawodnisz.
  2. Zmiksuj sok grejpfrutowy, dojrzałą brzoskwinię, banana i glicerynę. Efekt: złagodzisz podrażnienia, a przy tym silnie zregenerujesz cerę.

Maseczki komponować możemy z całego bogactwa produktów, by wykorzystać ich cenne właściwości. Zatem zadanie na dziś – otwórz swoją lodówkę i podaruj sobie odrobinę pielęgnacji.

logo