Mezoterapia bezigłowa – na czym polega?

Mezoterapia bezigłowa to.. Mezoterapia bezigłowa to dobre rozwiązanie dla tych osób, które szukają nowoczesnej alternatywy dla klasycznej mezoterapii – inwazyjnego […]

mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to..

Mezoterapia bezigłowa to dobre rozwiązanie dla tych osób, które szukają nowoczesnej alternatywy dla klasycznej mezoterapii – inwazyjnego zabiegu przy zastosowaniu igły. Umożliwia też ona skorzystanie z terapii osobom o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa – na czym to polega?

Zabieg ten to jeden z najbardziej nowoczesnych, a zarazem najmniej inwazyjnych systemów odmładzania cery, leczenia problemów ciała i twarzy oraz redukowania tkanki tłuszczowej. By preparaty, które zostały naniesione na skórę mogły trafić do jej wnętrza, niezbędne jest pokonanie warstwy rogowej naskórka. Możliwe jest to dzięki specjalnym urządzeniom do mezoterapii bezigłowej, które pozwalają w skuteczny sposób wprowadzać substancje aktywne do głębokich warstw naszej skóry bez konieczności używania igieł.

Mechanizm działania

Podczas mezoterpaii bezigłowej wykorzystuje się szereg zjawisk fizycznych, które otwierają drogę do głębokich warstw skóry. Należą do nich m.in.:

  • Elektroporacja – wykorzystuje mechanizm wysokiej częstotliwości i niskiej intensywności. Na skutek tego następują zmiany w warstwie rogowej i błonach komórkowych skóry, które umożliwiają jej silne i głębokie nasycenie specjalistycznym preparatem.
  • Jonoforeza – na skutek działania prądu stałego, które objawia się delikatnym mrowieniem, w skórze wytwarzane jest pole elektryczne, które umożliwia lepszy transport cząsteczek aktywnych preparatu do wybranych partii twarzy lub ciała. Główną drogą wprowadzania składników są mieszki włosowe i gruczoły potowe.
  • Elektroforoporacja – to połączenie dwóch wymienionych wyżej zjawisk, które daje możliwość szybszego i bardziej wydajnego przenoszenia substancji leczniczych.

Zastosowanie mezoterapii bezigłowej

Zabieg ten posiada cały szereg zastosowań, które zależą od wykorzystanej podczas niego substancji czynnej. Można za jego sprawą poprawić kondycji skóry, rozjaśnić plamy i przebarwienia, spłycić zmarszczki, przyspieszyć proces regeneracji blizn, zapewnić sobie rewitalizację, dotlenienie i nawilżenie cery oraz przyczynić się do jej lepszego wchłaniania wszelkiego rodzaju substancji odżywczych. Z kolei działając na ciało, możemy walczyć z cellulitem, rozstępami czy nagromadzoną tkanką tłuszczową.

Czytaj więcej: Domowe sposoby na ujędrnienie skóry

Mezoterapia bezigłowa czy igłowa?

Decydując się na zabieg mezoterapii bezigłowej nie musimy się obawiać o ból towarzyszący nakłuciom czy późniejsze pozostałości po nich, jak ma to miejsce podczas zabiegu z zastosowaniem igły. W przypadku skóry wrażliwej przyjmują one postać zaczerwienień, a czasem może dojść do zgrubienia tkanki broniącej się przed tego typu bezpośrednią ingerencją. Mezoterapia igłowa wiążę się również z okresem rekonwalescencji, który nie jest wymagany przy jej wersji bezigłowej. W tym przypadku skóra szybko wraca do normalnej kondycji, co umożliwia wykonanie codziennego makijażu. Mezoterapia bezigłowa umożliwia podanie tych samych składników, co w przypadku mezoterapii igłowej bez konieczności naruszania ciągłości skóry. Możliwe jest to dzięki zjawisku wspomagania transportu pozanaskórkowego oraz elektroportacji. Wszystko to sprawia, że mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bardziej bezpiecznym i nie obciąża naszej cery. Trudno jednak jednoznacznie ocenić, który rodzaj mezoterapii jest dla nas bardziej wskazany i w pełni skuteczny. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do zaufanego gabinetu kosmetycznego, w którym specjaliści dobiorą zabieg w największym stopniu dopasowany do potrzeb naszej skóry.

logo