Mezoterapia skóry owłosionej – nowe techniki i preparaty

Mezoterapia skóry owłosionej Mezoterapia skóry owłosionej to jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, wspomagający walkę z nadmiernym […]

mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry owłosionej

Mezoterapia skóry owłosionej to jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, wspomagający walkę z nadmiernym wypadaniem włosów, przerzedzeniem włosów i łysieniem. Co ważne, do jego wykonywania nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, a sam zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.

Mezoterapia skóry owłosionej głowy

Wypadanie włosów to …

Nie tylko problem kobiet. Owszem, kobiety często skarżą się na nadmierne wypadanie włosów, ale w ich przypadku jest to spowodowane bardzo intensywnymi zabiegami pielęgnacyjnymi (częste farbowanie, suszenie, prostowanie itd.) lub niewłaściwą dietą, ubogą w niezbędne witaminy i składniki mineralne, które odpowiadają za kondycję włosów. Przyczyną osłabienia włosów może być także ciąża i zmiany hormonalne. Coraz częściej jednak wypadanie włosów, a także łysienie (np. plackowate), staje się źródłem kompleksów u mężczyzn. We wszystkich tych przypadkach polecanym przez dermatologów zabiegiem jest mezoterapia skóry owłosionej na głowie.

Mezoterapia skóry owłosionej  głowy to zabieg polecany …

w przypadku nadmiernego wypadania włosów, ich przerzedzenia oraz łysienia. Jest to metoda uzupełniająca inne sposoby leczenia, w której pacjentowi podaje się specjalne odżywcze koktajle – mówi prof. dr hab. n. med. Elżbieta Waszczykowska, dermatolog.

Podanie koktajlu odbywa się poprzez jego wstrzyknięcie w skórę głowy. – Techniki podawania preparatów są różne. Można to zrobić ręcznie, czyli lekarz trzyma strzykawkę z igłą w ręce i punkt po punkcie wstrzykuje substancję w skórę lub też za pomocą specjalistycznego, automatycznego aparatu. Osobiście mezoterapię wykonuję ręcznie – dodaje Elżbieta Waszczykowska.

Mezoterapia skóry owłosionej głowy– techniki wykonywania zabiegu i preparaty

Wypowiedź: prof . dr hab. n. med. Elżbieta Waszczykowska (Dermatolog), DermatologTV

Dlaczego zabieg ten uważany jest za jeden z najskuteczniejszych w walce z wypadaniem włosów i łysieniem?

Otóż dlatego, że łączy w sobie dwie funkcje – wykonywane przez dermatologa iniekcje pobudzają skórę i mieszki włosowe do pracy, a także polepszają ukrwienie skóry, z kolei bogaty w rozmaite substancje koktajl odżywczy pozytywnie wpływa na jakość odrastających włosów. – Preparaty do mezoterapii zawierają witaminy, mikroelementy, antyoksydanty, kwasy nukleinowe, a niekiedy także kwas hialuronowy. Swoim pacjentom szczególnie polecam koktajl NCTF, który wydaje mi się najbogatszy ze wszystkich dostępnych na rynku, ale oczywiście każdy dermatolog ma swój ulubiony preparat – mówi prof. dr hab. n. med. Elżbieta Waszczykowska. – Najważniejsze jest jednak to, że mezoterapia skóry owłosionej jednocześnie pobudza i odżywia skórę, dzięki czemu włosy odrastają zdrowsze i mocniejsze – dodaje.

Coraz większe grono zwolenników ma również mezoterapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego – niezwykle dobroczynnej dla całego organizmu substancji, uzyskiwanej wprost z krwi pacjenta. Jest ono bogate w płytki krwi (ich stężenie w uzyskanym za pomocą specjalnej lekarskiej wirówki osoczu jest kilka-kilkanaście razy większe niż we krwi), które mają niesamowite zdolności do pobudzania skóry do samoregeneracji. Poza tym, osocze aktywuje do pracy komórki macierzyste, przyspiesza tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz stymuluje mieszki włosowe, co sprzyja szybkiemu odrostowi włosów oraz wyraźnie poprawia ich kondycję.

Na popularność mezoterapii owłosionej skóry głowy bez wątpienia wpływa także fakt, że zabieg ten posiada bardzo niewiele przeciwwskazań. Owszem, mezoterapii owłosionej skóry głowy, podobnie jak innych zabiegów medycyny estetycznej, nie powinno się wykonywać u kobiet ciężarnych i karmiących, osób uczulonych na składniki preparatu czy chorych na groźne schorzenia (np. nowotwory, padaczka itp.), to jednak bardziej restrykcyjnych przeciwwskazań nie ma. – Mezoterapa owłosionej skóry głowy to zabieg w zasadzie bez żadnych przeciwwskazań. Bardziej uważać należy w przypadku zabiegu na twarz, który ma służyć jej rewitalizacji i odmłodzeniu. Osoby z cerą naczynkową mogą zauważać u siebie większą wrażliwość oraz niewielkie krwawienia w miejscach iniekcji. Nie jest to jednak przeciwwskazanie bezwzględne – informuje dermatolog Elżbieta Waszczykowska.

Pamiętać należy, że …

mezoterapia owłosionej skóry głowy przynosi najlepsze efekty, jeśli przeprowadza się ją w seriach. Liczba zabiegów oraz ich częstotliwość jest zależna od potrzeb pacjenta i zawsze decyduje o niej lekarz. – Zabiegu nie powinno się jednak wykonywać częściej niż co 2-3 tygodnie – zaznacza prof. dr hab. n. med. Elżbieta Waszczykowska.

logo