Microblading – metoda dla każdego

Microblading Makijaż permanentny metodą microblading stał się popularnym sposobem na naturalne odtworzenie nierównych lub zbyt cienkich i jasnych brwi. Technika […]

Microblading

Microblading

Makijaż permanentny metodą microblading stał się popularnym sposobem na naturalne odtworzenie nierównych lub zbyt cienkich i jasnych brwi. Technika microblading umożliwia rekonstrukcję łuku brwiowego znacznie trwalszą od klasycznego barwienia henną. Jest zatem idealną alternatywą dla kobiet pragnących uzyskać naturalny i długotrwały efekt bez konieczności wykonywania codziennego makijażu okolic brwi.

Microblading

Zabieg microblading to rodzaj makijażu permanentnego pochodzący z Azji. Za pomocą ostrza wprowadza się do warstwy kolczystej naskórka barwnik. Technika ta w pełni imituje naturalny włos. Głębokość nacięć zwykle wynosi 0,6-1,2 mm. Precyzyjne nakłucia skóry przekształcają niekiedy karykaturalnie wydepilowane, przerzedzone brwi w grube, regularne łuki o kształcie idealnie dopasowanym do rysów twarzy. Podczas wprowadzania mikroostrza między naskórek a skórę właściwą może wprawdzie dojść do niewielkiego krwawienia oraz obrzęku, jednak zazwyczaj ustępuje on w ciągu trzech godzin po skończonym zabiegu. Estetyczny efekt microbladingu przeciętnie utrzymuje się od roku do 18 miesięcy.

 

Zabieg microblading krok po kroku

Ze względu na naruszanie ciągłości naskórka microblading powinien być wykonywany w warunkach bezwzględnie sterylnych. Polega on bowiem na wprowadzaniu w przedostatnią warstwę naskórka, warstwę kolczystą, dopasowanego kolorystycznie pigmentu w obręb wcześniej wyznaczonego nowego kształtu łuku brwiowego. Dokonuje się tego za pomocą cieniutkich, jednorazowych igieł (skóra wcześniej jest miejscowo znieczulana specjalnym kremem). Pozwala to na precyzyjne odtworzenie poszczególnych włosków, nawet w przypadku ich wyraźnego przerzedzenia. Dzięki trójwymiarowemu rezultatowi microblading przynosi fenomenalny efekt całkowicie naturalnych brwi, co wybitnie odróżnia go od typowej koloryzacji np. henną. Docelowy kolor takiego makijażu permanentnego uzyskuje się po około 5 dniach po zabiegu. Dopiero wtedy następuje ostateczne zblednięcie barwnika.

 

Microblading – metoda dla każdego

Sposób wykonania zabiegu jest indywidualnie dostosowywany do oczekiwać klienta. Za jego pomocą można uzyskać zarówno wyraźne, grube włoski, jak i dyskretnie poprawiony łuk brwiowy. Microblading perfekcyjnie wyostrza kontur brwi, nadaje gęstość oraz wypełnienie brwi zbyt intensywnie wydepilowanych. Idealnie tuszuje blizny w okolicy łuku brwiowego. Sam zabieg trwa do 2-3 godzin.

Istnieją jednak pewne przeciwskazania do wykonania microbladingu. Należą do nich:

  • przewlekłe choroby skóry np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wyprysk alergiczny
  • rozległe infekcje bakteryjne oraz grzybicze skóry twarzy
  • należy zachować szczególną ostrożność w przypadku osób zakażonych wirusem HIV, HBV, HCV oraz u kobiet w ciąży
  • ogólne infekcje przebiegające z gorączką
  • skazy krwotoczne (ze względu na krwawienie towarzyszące zabiegowi)
  • niedawno wykonywana depilacja łuku brwiowego (należy zachować odstęp minimum 2 tygodni)

 

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Przez trzy dni po zabiegu należy unikać intensywnego mycia okolic łuku brwiowego. Nie można nakładać żadnego makijażu oraz perfumowanych kremów. W trzeciej dobie po zabiegu warto zacząć stosować specjalistyczny krem łagodzący, który usprawni proces gojenia. Makijaż brwi dozwolony jest dopiero w momencie całkowitego odpadnięcia subtelnych strupków powstałych w wyniku nakłuwania skóry.

 

Microblading a metoda piórkowa

Piórkowa metoda makijażu permanentnego brwi jest techniką bardziej inwazyjną, wykonywaną za pomocą specjalnego urządzenia mechanicznego. Uważa się, że zabieg ten bywa bardziej bolesny od microbladingu. Innymi cechami różniącymi obie te metody są:

  • efekt makijażu techniką microblading utrzymuje się do 24 miesięcy, natomiast metodą piórkową do 2-3 lat
  • microblading umożliwia uzyskanie bardziej naturalnego rezultatu
  • pigment w metodzie piórkowej jest wprowadzany głębiej w obręb skóry, co może skutkować większym krwawieniem oraz dłużej utrzymującą się opuchlizną
  • włoski uzyskane microbladingiem są subtelniejsze, estetycznie imitują naturalne brwi.
logo