Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa?

Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa? Mikrodermabrazja diamentowa i korundowa jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka, przeznaczoną szczególnie dla osób o cerze tłustej […]

mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa?

Mikrodermabrazja diamentowa i korundowa jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka, przeznaczoną szczególnie dla osób o cerze tłustej i mieszanej. Zabieg ten wykonuje się na skórze twarzy, nieco rzadziej w okolicach pleców, szyi, dekoltu czy pośladków. Mikrodermabrazję stosuje się w celu rewitalizacji i oczyszczenia cery, zwiększenia jej chłonności na preparaty odżywcze, a także redukcji przebarwień i blizn.

mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg dla tych osób, które mają problem z trądzikiem, łojotokiem, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, płytkimi zmarszczkami mimicznymi, wiotczeniem i utratą jędrności, przebarwieniami i niewielkimi bliznami czy rozstępami. Zabieg dobrze służy także tym z nas, którzy posiadają zanieczyszczoną, świecącą się, szarą i zmęczoną cerę. Decydować się na niego nie powinny natomiast osoby, które cierpią na różowatą postać trądziku, naczyniaki płaskie i jamiste, zakażenia wirusowe, jak opryszczka czy brodawki, zakażenia bakteryjne, np. zapalenie mieszków włosowych czy liszajec, zakażenia grzybiczne i nowotwory skóry.

Czytaj podobne: Łojotok pod lupą

Przebieg zabiegu

Urządzenie przeznaczone do wykonywania tego typu mikrodermabrazji posiada specjalną diamentową głowicę, która pozwala na stopniowe usuwanie wierzchnich warstw naskórka. Dzięki temu do najgłębiej położonej warstwy skóry dociera impuls, który przyspiesza podziały komórkowe i powstawanie nowych komórek. Równocześnie podczas mikrodermabrazji diamentowej ze skóry usuwane są obumarłe komórki i zanieczyszczenia. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu cery. Następnie pasmo po paśmie przy pomocy diamentowej głowicy wykonywane jest złuszczanie. Podczas zabiegu czasem wymieniana jest głowica, aby miała ona optymalną grubość pyłu diamentowego i dzięki temu docierała wystarczająco głęboko. Tuż po zakończeniu zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona. Dolegliwości ustępują jednak na drugi dzień. Po mikrodermabrazji diamentowej zaleca się stosowanie kremów posiadających filtr UV, gdyż cera jest wówczas bardziej wrażliwa na działanie słońca, wiatru czy mrozu.

Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa?

Innym rodzajem mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja korundowa. W tym przypadku do złuszczania naskórka wykorzystywane są kryształki glinu. Proszek ten jest aplikowany pod ciśnieniem tak, aby możliwe było starcie obumarłego naskórka i zanieczyszczeń. Urządzenie do mikrodermabrazji korundowej posiada dwie końcówki – z jednej z nich wypychana jest wiązka korundu, do drugiej natomiast zasysany jest martwy naskórek. Od mikrodermabrazji diamentowej zabieg ten różni się silniejszym efektem złuszczania. Dlatego zdecydować mogą się na niego przede wszystkim osoby, u których dolegliwości dermatologiczne są bardziej zaawansowane, a cera jest odporna na czynniki zewnętrzne. Mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za bardziej delikatną i lepiej sprawdzi się u posiadaczek skóry wrażliwej czy ze skłonnością do alergii. Trudno jest jednak jednoznacznie określić, który z rodzajów mikrodermabrazji będzie dla nas bardziej skuteczny. Wybór zabiegu uzależniony powinien być bowiem od rodzaju i indywidualnych potrzeb naszej skóry. Najlepiej oceni to specjalista w gabinecie.

logo