Zdrowa i piękna skóra

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki – 5 zabiegów wspomagających odchudzanie

Redakcja Dermatolog.pl, 4 czerwca 2015

Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki przy pomocy zabiegów, to rozwiązanie dla tych osób, które mimo diety i regularnych ćwiczeń nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała – zwykle na ramionach, brzuchu, biodrach i udach. Uporczywą walkę z niechcianym tłuszczem można wygrać dzięki modelowaniu nieinwazyjnemu, czyli bez użycia skalpela i ryzyka powikłań.

modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki odbywa się z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć techniki, czyniąc z zabiegów konkurencyjną alternatywę dla chirurgicznych sposobów usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Metody takiej redukcji zbędnych centymetrów są bezpieczne, nie wymagają długiej rekonwalescencji i nie pozostawiają blizn.

LipoShock

Jest to zabieg wykorzystujący działanie dwóch długości fal dźwiękowych, w celu likwidowania cellulitu i miejscowej otyłości w okolicach ud, pośladków, bioder, brzucha i ramion. Zabieg polega na rozbijaniu skupisk komórek tłuszczowych, dzięki zastosowaniu specjalnych głowic. Następnie wykonywany jest masaż drenujący, który przyspiesza proces metabolizmu tłuszczu w wątrobie. Wykonane tą metodą nieinwazyjne modelowanie ciała, oprócz zmniejszenia obwodu, pozwala wygładzić i zwiększyć napięcie skóry, pobudzić działanie krwioobiegu i układu limfatycznego, co przeciwdziała odkładaniu się tkanki tłuszczowej oraz poprawia ogólną kondycję organizmu.

Zabieg LipoShock powinien zostać przeprowadzony w serii 6-10 powtórzeń, nie częściej niż co  5-7 dni.

LipoShock – cena : 600-800 zł za jeden zabieg na jednym obszarze ciała

Lipoliza laserowa nieinwazyjna (i-lipo)

Ten zabieg stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnej lipolizy laserowej, wymagającej ingerencji igłowej. Umożliwia redukowanie cellulitu, modelowanie sylwetki przez usuwanie tkanki tłuszczowej z okolic podbródka, ramion, pleców, talii, brzucha, bioder, ud i pośladków oraz nóg. Zalecany jest szczególnie osobom, które tyją i chudną nierównomiernie.

Lipoliza laserowa nieinwazyjna wykorzystuje zimny laser emitowany przez cztery głowice, przykładane w miejsca wymagające redukcji tkanki tłuszczowej. Światło lasera przenika do głębokich warstw skóry i kieruje się bezpośrednio na komórki tłuszczowe, doprowadzając do ich rozpadania się i usuwania przez układ limfatyczny i krwionośny do wątroby.

Pierwsze rezultaty widać już po pierwszym zabiegu, optymalne rezultaty osiąga się po serii 6-8 zabiegów, powtarzanych co 2 dni.

Lipoliza laserowa – cena: ok. 350 – 500 zł za jeden zabieg na jednym obszarze

UltraShape

Zabieg polega na redukowaniu tkanki tłuszczowej za pomocą fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Jest zalecany do modelowania brzucha, ud i pośladków. Modelowanie linii ciała metodą ultrashape polega na selektywnym rozpuszczaniu falami ultradźwiękowymi tłuszczu, przez niszczenie błon komórkowych komórek tłuszczowych. Rozpadające się komórki są transportowane do wątroby przez układ limfatyczny i krwionośny. Zabiegiem kieruje nawigacyjny system video synchronizujący pozycję ciała pacjenta z pozycją wymaganą do wykonania kolejnego impulsu zgodnie z zaplanowaną wcześniej trasą aplikatora fal ultradźwiękowych.

Modelowanie sylwetki jest widoczne po przeprowadzeniu serii 3 zabiegów, wykonywanych co 2 tygodnie.

UltraShape – cena: 1200-1800 za jeden zabieg na jednym obszarze

Cavilipoliza

Zabieg zalecany kobietom i mężczyznom z problemem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, brzucha i ud. Bardzo skuteczny w walce z opornymi na ćwiczenia i dietę „boczkami”.

Zabieg przeprowadza się w dwóch etapach. Najpierw następuje ostrzyknięcie wybranych okolic roztworem rozpuszczającym i likwidującym komórki tłuszczowe, a następnie ultradźwiękowe rozbijanie tkanki tłuszczowej i pobudzanie odnowy włókien kolagenowych falą radiową, służące uwolnieniu tkanki tłuszczowej i zagęszczeniu skóry.

Oczekiwane rezultaty osiąga się po przeprowadzeniu serii 4-6 zabiegów, powtarzanych co 3 tygodnie.

Cavilipoliza – cena: 350 – 500 zł za jeden zabieg na jednym obszarze ciała.

Kriolipoliza

Zabieg modelujący, polegający na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu doprowadzenia do ich rozpadu i usunięcia z organizmu przez układ limfatyczny. Kriolipoliza najlepiej sprawdza się na ramionach, w dolnej części pleców, na brzuchu, udach i biodrach. Najczęściej decydują się na nią pacjenci walczący z tzw. „boczkami”.

Kriolipolizę przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnego aplikatora zimna, zasysającego fałdy skóry, którą następnie schładza się przez ok. 45 minut. Efekty zabiegu są dostrzegalne dopiero po ok. 2-3 tygodniach, ale długi czas oczekiwania rekompensuje 30% ubytek tkanki tłuszczowej w zasysanym obszarze.

Optymalne rezultaty osiąga się po 2-3 przyłożeniach aplikatora zasycającego, a zabieg można powtórzyć nie wcześniej niż po 1,5 miesiąca i nie później niż 3 miesiące od pierwszego zastosowania aplikatora.

Kriolipoliza – cena: 200-300 zł za jedno przyłożenie aplikatura na jeden obszar ciała.

UWAGA! Modelowanie sylwetki przy pomocy zabiegów nie zastępuje odchudzania – pozbywanie się tkanki tłuszczowej wymaga również odpowiedniej diety, prowadzenia aktywnego trybu życia oraz pielęgnacji ciała. Poddanie się zabiegowi modelującemu linię ciała stanowi wsparcie z walką z tłuszczem w miejscach trudnych do wyszczuplenia ćwiczeniami i dietą – wykonanie każdego z nich musi być poprzedzone treningiem fizycznym i odpowiednią dietą, do stosowania także po zabiegu.

 

Przeczytaj podobne:

Krioliza, kriolipoliza czy też lipoliza to …

African Mango – suplement diety wspomagający odchudzanie

 

[crp limit="5" heading="1" cache="1"]
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.