Zdrowa i piękna skóra

Możliwości walki z czerniakiem – nowe badania

pawelszynkiewicz, 4 maja 2015

News: Odkryto nowe możliwości walki z czerniakiem

Naukowcy ciągle poszukują nowych możliwości walki z czerniakiem. Zespół specjalistów z Centrum Onkologii UNC Lineberger przeprowadził kolejne badania, mające na celu opracowanie skutecznej metody walki z tym niebezpiecznym nowotworem skóry.

nowe możliwości walki z czerniakiem

Wyniki analiz opublikowano w czasopiśmie „Clinical Cancer Research”, a mówią one o zaobserwowaniu wysokiego stężenia jednego z enzymów w próbkach zawierających komórki czerniaka. To właśnie on może być nowym celem, w który uderzać będzie farmakoterapia i walka z rakiem skóry.

„Odkryliśmy wysokie stężenie enzymu o nazwie ITK w próbkach. Kiedy go zahamujemy, można spodziewać się zmniejszenia wzrostu czerniaka” –  powiedziała Nancy E. Thomas, członek UNC Lineberger.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.