O nas

Dermatolog.pl – dla Zdrowej i Pięknej Cery- to profesjonalny serwis dedykowany tematyce dermatologicznej, który jest tworzony w ścisłej współpracy ze Specjalistami z różnych dziedzin dermatologii w kraju, jak i za granicą. Nasz serwis udostępnia najnowsze informacje z zakresu dermatologii leczniczej, jak też estetycznej.

Idea

Zdrowa i Piękna Cera – naszą misją jest dostarczanie kompetentnej wiedzy na temat profilaktyki i leczenia dolegliwości dermatologicznych. Cel ten realizujemy dzięki współpracy z najlepszymi Specjalistami i organizacjami skupionymi wokół dermatologii. Udostępniamy najbardziej aktualne informacje z kraju i ze świata, aby budować świadomość wśród Użytkowników, jak skutecznie dbać o skórę i zapobiegać jej dolegliwościom. W obszarze naszych zainteresowań znajduje się dermatologia lecznicza i dermatologia estetyczna włączając zabiegi kosmetologiczne jak również zaawansowane zabiegi chirurgiczne przy zastosowaniu nowoczesnych metod leczniczych. Dostarczana przez nas wiedza pozwala na utrzymanie cery w doskonałej kondycji bez względu na wiek, opóźnienie procesów starzenia, a także przeciwdziałanie chorobom dermatologicznym o zróżnicowanym pochodzeniu.

Zespół

Redakcja portalu Dermatolog.pl ściśle współpracuje ze Specjalistami z różnych dziedzin dermatologii w kraju, jak i za granicą. Jesteśmy obecni na krajowych i międzynarodowych konferencjach, aby stale podnosić poziom wiedzy i dostarczać Użytkownikom najbardziej aktualnych informacji. Wspólnie z gronem uznanych lekarzy dbamy o wysoką jakość przekazywanych na portalu treści. Wśród nich znajdują się m.in. autorskie publikacje autorytetów wyspecjalizowanych w tematyce dermatologicznej.

Cele

  • Podnoszenie świadomości, na temat tego jak zapobiegać lub minimalizować ryzyko wystąpienia chorób skory,
  • Edukacja w zakresie tego, jak najlepiej dbać i pielęgnować skórę polepszając jej zdolności regeneracyjne,
  • Zapewnianie wsparcia osobom, które potrzebują pomocy z zakresu dermatologii leczniczej lub estetycznej,
  • Udzielanie fachowych porad, jak zapewnić sobie młody, zdrowy i piękny wygląd,
  • Uzyskanie statusu najlepszego źródła informacji w sieci na tematy związane z dermatologią.

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.