Odmładzanie grzbietów rąk – medycyna estetyczna na ratunek przesuszonym dłoniom

Zabiegi odmładzające skórę grzbietów dłoni Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jednocześnie to właśnie skóra dłoni jest najbardziej narażona na […]

odmładzanie grzbietów rąk

Zabiegi odmładzające skórę grzbietów dłoni

Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. Jednocześnie to właśnie skóra dłoni jest najbardziej narażona na przesuszenie przez co staje się szorstka i pomarszczona. Kosmetyki nie wystarczą, by uchronić grzbiety dłoni przed starzeniem się. Na szczęście medycyna estetyczna umożliwia odmładzanie grzbietów rąk – odpowiednie zabiegi pozwalają przywrócić dłoniom młody wygląd, czyniąc skórę gładką i jasną.

Odmładzanie grzbietów rąk, zabiegi odmładzające skórę dłoni

Skóra dłoni jest stale narażona na kontakt z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi sprawiającymi, że starzeje się szybciej niż na pozostałych obszarach ciała. Widoczne objawy starzenia się zaczynamy dostrzegać już po 30. roku życia, najbardziej wyraźne są na grzbietach dłoni, a należą do nich głównie:

 • suchość i szorstkość
 • pojawienie się bruzd i zmarszczek
 • powstawanie przebarwień
 • prześwitujące, sine żyły

Występowanie tych objawów można powstrzymać stosując się do zasad właściwej pielęgnacji – ważne jest, aby o dłonie dbać jeszcze zanim oznaki starzenia staną się widoczne.

Jak zapobiegać starzeniu dłoni

Starzenie się skóry rąk w największym stopniu dotyczy grzbietów dłoni. Proces ten można spowolnić:

 • myj ręce w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła glicerynowego
 • podczas stosowania detergentów zawsze zakładaj rękawiczki
 • po każdym zmoczeniu dłoni wklep w nie odrobinę kremu nawilżającego
 • raz w tygodniu wykonuj peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty
 • planując ekspozycję grzbietów dłoni na wysoką lub bardzo niską temperaturę lub wiatr, zawsze zakładaj rękawiczki ochronne – pamiętaj o tym także latem np. w czasie jazdy na rowerze
 • stosując kremy z filtrem przeciwsłonecznym nie zapominaj o aplikacji preparatu na grzbiety dłoni, dłonie należy smarować filtrem częściej niż resztę ciała.

Niestety, stosowanie się do wymienionych wskazówek pozwala jedynie uchronić skórę dłoni przez starzeniem się, ale nie przywróci jej młodości, jeżeli doszło już do wystąpienia zmian.

Odmładzanie grzbietów rąk, skóry dłoni – TOP 8 zabiegów

Kobiety o zniszczonych dłoniach, przesuszonych i zwiotczałych grzbietach, na których pojawiły się już nieestetyczne przebarwienia powinny sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają odmładzenie grzbietów rąk poprzez m.in. ujędrnienie i wzmocnienie napięcia skóry dłoni, likwidację szorstkości skóry, likwidację przebarwień, zmiejszenie wydatnych naczyń krwionośnych, itp.  Poznaj top 8 zabiegów odmładzających grzbiety rąk.

 1. Skleroterapia

  – zabieg stosowany w celu zmniejszenia wydatnych naczyń na dłoniach, pozwala pozbyć się sinizny i obrzęku rąk, poprawia sprężystość naskórka i powoduje wyraźne odmładzanie grzbietów rąk. Skleroterapia polega na wstrzykiwaniu w wystające żyły leku obkurczającego i sklepiającego jej ścianki, dzięki czemu objawy starzenia wyraźnie ustępują. Zabieg skleroterapii trwa ok. 10 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania, należy jednak uzbroić się w cierpliwość – po zabiegu dłonie muszą pozostać owinięte bandażem elastycznym, a żyła staje się niewidoczna dopiero po 2-4 tygodniach. W celu pozbycia się wszystkich nieestetycznych oznak starzenia wykonuje się 2-3 sesje w odstępach 3-4 tygodniowych. Cena jednego zabiegu: ok. 300 zł.

 2. Mezotareopia iniekcyjna

  – najpopularniejszy zabieg odmładzający i ujędrniający zniszczoną skórę dłoni. Odmładzanie grzbietów rąk z zastosowaniem mezoterapii iniekcyjnej pozwala nie tylko przywrócić właściwe napięcie skóry, ale również wyrównać koloryt naskórka i odbudować zanikające włókna kolagenowe. Zabieg polega na wstrzyknięciu w naskórek substancji regenerujących, przede wszystkim kwasu hialuronowego i witamin, które wypełniają przestrzeń zmarszczek oraz zmniejszają widoczność ścięgien i żył. Możliwe jest zastosowanie znieczulenia kremem Emla. Mezoterapia daje najlepsze efekty, jeżeli jest powtarzana raz w miesiącu – po serii trzech pierwszych zabiegów osiąga się optymalny efekt. Kwas hialuronowy jest substancją ulegającą naturalnej degradacji, dlatego utrzymanie osiągniętych efektów wymaga regularnego powtarzania zabiegu co 8-16 miesięcy. Cena jednego zabiegu: ok. 300 zł.

 3. Osocze bogatopłytkowe

  – poprawia elastyczność i napięcie skóry, sprawia że staje się gładka, pozbawiona zmarszczek. Koloryt grzbietów dłoni ulega wyrównaniu, dzięki czemu odzyskują młodość. Zabieg przebiega w dwóch etapach. Na najpierw z pobranej od pacjenta krwi przygotowuje się osocze bogatopłytkowe – polega to na oddzieleniu osocza i płytek krwi od pozostałych elementów morfotycznych za pomocą specjalnej wirówki. Drugi etap to wstrzyknięcie osocza do skóry techniką mezoterapii igłowej. Zabieg jest bezbolesny, dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 3-4 iniekcji osocza w ostępach co 1-2 miesiące.  Cena jednego zabiegu: ok. 1000 zł.

 4. Procedura hydrobalans

  – zabieg rewitalizujący stosowany w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry grzbietów dłoni. Jego wykonanie zaleca się osobom, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry 30 roku życia. Po zabiegu dłonie są lepiej ukrwione i mniej podatne na starzenie się i wiotczenie. Procedura hydrobalans polega na wstrzyknięciu pod skórę stabilizowanego kwasu hialuronowego w okolicę dotkniętą zmianami. Często jest zabiegiem wykonywanym dodatkowo obok zabiegu derma roller i peelingów. Zabieg wymaga co najmniej kilku powtórzeń w odstępach co 1 miesiąc, a dla utrzymania efektów warto powtarzać go co kilka miesięcy. Cena jednego zabiegu ok. 600 zł.

 5. Hydroksyapatyt wapnia

  – zabieg rewitalizujący polegający na wypełnieniu zmarszczek i bruzd powstałych na grzbietach rąk, a także redukcji widoczności ścięgien i żył prześwitujących przez skórę. Hydroksyapatyt wapnia wstrzykuje się pod skórę, jego biały kolor i żelowa konsystencja maskują niedoskonałości wynikające ze starzenia. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast po zakończeniu. Cena zabiegu: ok. 600 zł.

 6. Fotoodmładzanie

  – zabieg zalecany przede wszystkim kobietom po 50. roku życia, u których na grzbietach dłoni pojawiają się coraz liczniejsze przebarwienia wynikające z nieprawidłowych przemian melaniny. Zabieg polega na poddawaniu przebarwień działaniu wiązki światła laserowego, które rozgrzewa skórę i doprowadza do odparowania nadmiaru pigmentu. Zabieg przyczynia się również do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu oprócz wyrównania kolorytu powoduje również poprawę napięcia i sprężystości. Cena jednego zabiegu: ok. 800 zł.

 7. Derma roller medyczny

  – zabieg polecany głównie osobom, u których skóra dłoni ulega widocznemu zwiotczeniu, a na jej powierzchni pojawiły się nieestetyczne bruzdy i zmarszczki. Zabieg derma rollerem polega na nakłuwaniu skóry cieniutkimi igiełkami umieszczonymi na specjalnym wałku, którym lekarz masuje skórę. W ten sposób na jej powierzchni powstają tysiące niewielkich dziurek stymulujących reakcję samoodnowy naskórka. Masaż przeprowadza się po znieczuleniu dłoni kremem Emla, a po jego zakończeniu na skórę nanosi się preparat z retinolem i witaminami – dzięki niemi skóra szybciej się regeneruje. Na pierwsze efekty zabiegu trzeba czekać ok. 3-4 miesięcy, a ostateczny efekt osiąga się po ok. roku. Cena zabiegu: ok. 2500 zł

 8. Green Peel

  – to odmładzanie grzbietów rąk poprzez masaż dłoni wykonywany z użyciem preparatu z mieszanki ziół w celu odmłodzenia i pozbycia się przesuszonej, wierzchniej warstwy naskórka. Masaż ma charakter uciskowy, dzięki temu substancje odżywcze zawarte w peelingu szybciej wnikają w naskórek, dla wzmocnienia tego efektu po zakończeniu masowania stosowany jest ciepły kompres nawilżający i preparat łagodzący podrażnienia. Po kilku dniach od zabiegu skóra grzbietów dłoni ulega złuszczeniu, w tym czasie nie należy jej moczyć. Cena zabiegu: ok. 500 zł.

Zabiegi odmładzające skórę grzbietów dłoni pozwalają przywrócić jej kondycję, jakiej nie uzyska się wyłącznie dzięki kosmetykom. W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się łączenie różnych zabiegów medycyny estetycznej oraz profilaktykę – unikanie kontaktu z detergentami oraz nienarażanie skóry dłoni na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych stanowi podstawę dla każdej osoby chcącej cieszyć się jasnymi, zadbanymi dłońmi.

logo