Odpowiedni krem do cery naczynkowej

Jak wybrać odpowiedni krem do cery naczynkowej? Jednym z najbardziej problematycznych typów skóry jest cera naczyniowa. Kluczem do sukcesu w […]

wybór kremu do cery naczynkowej

Jak wybrać odpowiedni krem do cery naczynkowej?

Jednym z najbardziej problematycznych typów skóry jest cera naczyniowa. Kluczem do sukcesu w przypadku jej pielęgnowania jest wybór odpowiedniego kremu na naczynka. Zaopatrzenie się w odpowiedni preparat, pomoże w walce z niechcianymi „pajączkami”, ukoi zaczerwienienia, poprawi wygląd rozszerzonych naczynek, a także zapobiegnie ich pękaniu  w przyszłości.

krem do cery naczynkowej jaki wybrać

Jakie jest działanie kremu na naczynka?

Na pękanie naczyń włosowatych w dużej mierze wpływają predyspozycje genetyczne. Do przyczyn należą m.in. problemy z krążeniem, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, ale też nieprawidłowa pielęgnacja, zła dieta czy działanie czynników atmosferycznych takich jak: nadmierne słońce, mróz i wiatr. Nie wolno lekceważyć pękniętych naczynek, samo maskowanie ich nie rozwiąże problemu. W skrajnych przypadkach brak odpowiedniej pielęgnacji cery naczynkowej może skutkować trwałym rumieniem, czy pojawieniem się symptomów trądziku różowatego. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiednich kosmetyków dedykowanych cerze z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi. Szczególne znaczenie ma tutaj krem, który powinien być stosowany zarówno w ciągu dnia, jak i w porze nocnej. Bogaty zbiór różnorodnych kremów na naczynka znajdziesz tutaj.

Właściwie dobrany preparat powinien wzmocnić skórę, uszczelnić naczynia krwionośne, a także złagodzić już powstałe podrażnienia. Składniki zawarte w takim preparacie mają zdolność obkurczania rozszerzonych naczyń krwionośnych, pobudzenia mikrokrążenia krwi i odżywienia skóry. Ponadto redukują podrażnienia, zaczerwienienia i uwalniają od uczucia napiętego naskórka. Dobrze dobrany krem powinien także zminimalizować widoczność trwale rozszerzonych naczyń, zwanych teleangiektazjami. Są one widoczne gołym okiem, tworząc podskórną sieć czerwonych niteczek. Najskuteczniejszą metodą ich trwałego usuwania są jednak zabiegi laserowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając krem do cery naczynkowej?

Problemy z cerą naczynkową dotykają coraz więcej kobiet. Z uwagi na to, powstaje wiele specjalistycznych kremów na naczynka, które mają pomóc w walce z niechcianymi pajączkami. Przy wyborze odpowiedniego preparatu, warto zwrócić uwagę do jakich typów skóry jest on zalecany. Bardzo często kremy dostosowane do cery naczyniowej są jednocześnie przeznaczone dla cery wrażliwej. Dzieje się tak dlatego, że najbardziej podatna na pękanie naczynek jest cera cienka i wrażliwa u kobiet. Na rynku dostępne są zarówno kremy do cery naczynkowej na dzień, jak i na noc. Warto zaopatrzyć się w oba warianty. Krem na dzień zawiera filtry UV, które chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, działających szczególnie niekorzystnie na naczynia włosowate. Z kolei krem do cery naczynkowej na noc posiada skoncentrowaną formułę, która efektywnie poprawia cyrkulację krwi i redukuje przepuszczalność naczyń włosowatych. Kupując krem do cery naczynkowej warto zwrócić uwagę, czy ma on tylko  zapobiegać ich pękaniu, czy również maskować już powstałe „pajączki”. Preparaty przeznaczone do tuszowania popękanych naczynek mają charakterystyczny zielony kolor i stanowią dobrą bazę pod makijaż kryjący.

 

Bogaty wybór kremów na naczynka sprawia, że wiele kobiet ma problem z wybraniem najlepszego dla siebie preparatu. Warto wybrać produkt, który nie zawiera w składzie konserwantów, parabenów czy substancji zapachowych. Najlepsze będą kremy, które zawierają składniki aktywne, takie jak: arnika górska, algi morskie, miłorząb japoński, nagietek lekarski, witamina C, K i PP.

logo