Zdrowa i piękna skóra

Pielęgnacja skóry wiosną – co oferują gabinety?

pawelszynkiewicz, 8 kwietnia 2019

Co na wiosnę poleca kosmetyczka?

Skóra po zimie wymaga nie tylko intensywnego nawilżenia, ale także oczyszczenia i regeneracji. To, czego najbardziej potrzebuje dana cera, najlepiej ustalić u kosmetyczki i poddać się wybranej kuracji w profesjonalnym gabinecie. Pielęgnacja skóry wiosną jest niezwykle ważna, ale jakie zabiegi można wykonać wczesną wiosną?

pielęgnacja skóry na wiosnę

Profesjonalne oczyszczanie

Podstawowym elementem, jakim charakteryzuje się pielęgnacja skóry na wiosnę, powinno być przede wszystkim profesjonalne i dogłębne oczyszczanie w gabinecie kosmetycznym. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku mikrodermabrazja diamentowa oraz korundowa lub peeling kawitacyjny. W efekcie pozbędziemy się martwego naskórka i zyskamy gładką, oczyszczoną oraz zdrowo wyglądającą cerę o ładnym, odświeżonym i rozjaśnionym kolorycie. Taka skóra jest lepiej dotleniona i tym samym odżywiona, a także zdecydowanie szybciej i łatwiej wchłania wszelkie substancje zawarte w kosmetykach. Warto przeprowadzić serię kilku takich zabiegów, dla uzyskania najlepszego efektu. Ich regularność dodatkowo bardzo skutecznie pobudzi naturalne procesy regeneracyjne skóry, czego efektem będzie jej odmłodzenie.

Peelingi chemiczne

Jeszcze zanim nadejdzie lato i związane z nim silne promieniowanie słoneczne, warto poddać się peelingom chemicznym. Są to złuszczające zabiegi, wykonywane kwasami np. glikolowym, migdałowym, pirogronowym, salicylowym, itp. Efekty widoczne są już po pierwszym takim peelingu, jednakże najlepiej nastawić się na serię kilku zabiegów, w odpowiednich, indywidualnie dobranych odstępach czasowych. Dzięki nim zyskamy gładką skórę, pozbawioną niedoskonałości, o zdrowym, świeżym i promiennym kolorycie.

Zabiegi odżywcze

Pielęgnacja skóry wiosną to także wszelkiego rodzaju zabiegi, wykonywane przez profesjonalistów w gabinetach kosmetycznych lub salonach medycyny estetycznej, mające na celu ogólne odżywienie, zregenerowanie i wzmocnienie cery osłabionej po zimie. Niezwykle skuteczna jest mezoterapia: zarówno igłowa, jak i ta przeznaczona już dla mniej odważnych, czyli bezigłowa. Dobre efekty dają również jonoforeza oraz sonoforeza. Wczesną wiosną warto zadbać także o to, żeby systematycznie wprowadzać w głąb skóry aktywne substancje typu: witamina A, C, E, K, które mają bardzo pozytywny wpływ na jej ogólny stan.

Zamykanie naczynek krwionośnych

Wczesna wiosna, kiedy to temperatury nie są jeszcze za wysokie, a promieniowanie słoneczne nie jest zbyt intensywne, świetnie nadaje się na wszelkie zabiegi, mające na celu zamykanie popękanych naczynek krwionośnych. Dotyczy to każdej metody używanej do walki z tzw. „pajączkami” szpecącymi twarz: nieważne, czy są to zabiegi laserowe, elektrokoagulacja, czy jeszcze inne.

Pielęgnacja skóry wiosną a zabiegi laserowe

Jeżeli mamy w planach przeprowadzanie jakichkolwiek zabiegów laserowych na twarz, okres wczesnej wiosny jest ostatnim dzwonkiem na ich wykonanie. Tego typu kuracje świetnie sprawdzają się w terapiach mających na celu przede wszystkim: odmłodzenie skóry, wygładzenie jej, usuwanie przebarwień lub blizn oraz zamykanie naczyń krwionośnych.

Każdy problem zmęczonej zimą skóry, wymaga zastosowania odrębnych zabiegów i innej pielęgnacji. Jeśli mamy wątpliwości, na co powinniśmy się zdecydować, pomocna okaże się wizyta w gabinecie i ustalenie na podstawie wywiadu i wyglądu cery, którą kurację wybrać dla siebie. Tylko wtedy zyskamy pewność, że skóra otrzyma to, czego potrzebuje wczesną wiosną. Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry przyniesie efekty spójne z oczekiwaniami.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.