Pora na seks!

Statystyczna pora na seks Według statystyk najczęściej uprawiamy seks w weekendy pomiędzy godziną 21 a 24. Mało kto stara się […]

Pora na seks

Statystyczna pora na seks

Według statystyk najczęściej uprawiamy seks w weekendy pomiędzy godziną 21 a 24. Mało kto stara się dopasować porę igraszek do swojego zegara biologicznego. Okazuje się jednak, że odpowiednia pora na seks może przynieść korzyści naszemu organizmowi, a nawet poprawić kondycję skóry.

Pora na seks

Namiętność na dzień dobry

W godzinach porannych – pomiędzy 6 a 8 – testosteron w męskim organizmie osiąga największe stężenie. U kobiet hormony płciowe o tej porze dopiero zaczynają się budzić. Odpowiedzialna za senność melatonina utrzymuje się u nich na wysokim poziomie mniej więcej do godziny 8. Warto jednak czasem pozostać w sypialni chwilę dłużej. Poranny seks wzmacnia bowiem system immunologiczny. Organizm wydziela wówczas więcej przeciwciał oraz immunoglobulin A, które chronią nas przed infekcjami. Produkujemy też więcej oksytocyny, zwanej popularnie hormonem miłości. Dzięki temu będziemy czuć swoją bliskość przez cały dzień. To także doskonale pobudzający koktajl endorfin, które będą nam towarzyszyć podczas późniejszych aktywności. Jak pogodzić męski temperament o poranku z kobiecym rozleniwieniem? Na przykład wybrać pozycję „na łyżeczkę”. Umożliwi ona mężczyźnie rozładowanie napięcia seksualnego, a kobiecie łagodne i zmysłowe rozpoczęcie dnia.

Igraszki w ciągu dnia

Wczesnym popołudniem seks uprawiamy bardzo rzadko. Większość z nas zajęta jest pracą i trudno pozwolić sobie na chwile zapomnienia. Dobrym sposobem na dodanie pikanterii życiu seksualnemu i rozładowanie nagromadzonego podczas wytężonej aktywności zawodowej napięcia jest wyrwanie się na chwilę z biura i oddanie się przyjemności. Wrócimy dzięki temu bardziej zrelaksowani i efektywniej wypełnimy swoje obowiązki. Ponadto organizm mężczyzny produkuje wówczas największą ilość substancji, które stanowią dominującą część spermy. To zatem doskonała pora na seks dla wszystkich par, które starają się o dziecko.

Gdy zapada zmierzch

Między godziną 17 a 20 w organizmach kobiet i mężczyzn następują zmiany hormonalne, które przygotowują parę do późniejszego stosunku. To doskonała pora na pieszczoty, który nie zakończą się seksem. Może być to wspólna, relaksująca kąpiel, masaż czy po prostu czułe pocałunki. Pora po godzinie 20 sprzyja bardziej intensywnym formom namiętności. Obniża się co prawda poziom hormonów i ciśnienie krwi, a organizm przygotowuje się do odpoczynku. Jeśli jednak zadbamy o odpowiednie pobudzenie, będziemy cieszyć się w pełni udanym stosunkiem.

Seks a faza cyklu

Najlepsza pora na seks, w której miłosne igraszki sprawią najwięcej przyjemności, to pierwsza faza cyklu hormonalnego, a w szczególności czas owulacji. Wówczas w organizmie kobiety stężenie estrogenu – tak zwanego hormonu pożądania – jest najwyższe. 14 dzień cyklu uznaje się natomiast za pełnię płodności. Spadek formy następuje w drugiej części cyklu (czyli podczas okresu niepłodnego). Tutaj do głosu dochodzi progesteron, pod wpływem którego stajemy się bardziej spokojne i zamiast zabawy w sypialni chętniej wybieramy wieczór pod ciepłym kocem.

Pogoda na miłość

Sprzyjająca pora na seks to przede wszystkim okres wiosenno – letni, ponieważ największą ochotę na seks mamy podczas słonecznej aury. Wtedy to poziom testosteronu, czyli hormonu, który odpowiedzialny jest za pobudzanie naszych zmysłów, jest najwyższy. Spadek energii odczuwać możemy natomiast na skutek gwałtownego ochłodzenia, głębokiego niżu czy nadchodzącej burzy. Jesteśmy pozbawieni sił albo też spięci i rozdrażnieni.

Recepta na młodość

Bez względu na porę dnia, cyklu czy pogodę, seks posiada niezwykle pozytywny wpływ na naszą cerę. Aktywność z partnerem powstrzymuje biologiczne objawy starzenia się, napina skórę, poprawia jej ukrwienie, a w trakcie pocenia obniża poziom pracy gruczołów łojowych. Warto zatem urozmaicać codzienne nawyki i jak najczęściej dostarczać sobie rozkoszy. Skorzystamy na tym nie tylko my sami, ale także nasze ciało.

Przeczytaj też:
Tabletki na potencję TOP 3 – tabletki na potencję bez recepty

logo