Zdrowa i piękna skóra

Powiększanie ust – metody

pawelszynkiewicz, 22 kwietnia 2015

Powiększanie ust

Powiększanie ust to stosunkowo prosty zabieg, który przede wszystkim ma na celu uwypuklenie warg. Wykonywać można go na kilka sposobów, np. chirurgicznie modelując usta, czy wstrzykując pod skórę materiał własny lub syntetyczny. Zyskuje on coraz większą popularność, gdyż można za jego pomocą rozwiązać kilka problemów estetycznych. Kiedy warto się na niego zdecydować i jaką metodę powiększania ust wybrać?

powiększanie ust

Dla kogo wskazane jest powiększanie ust?

Nasze usta od urodzenia mogą być asymetryczne, mało sprężyste lub też nieproporcjonalnie małe, w stosunku do twarzy. Ponadto wraz z wiekiem wargi odwadniają się, kontur ust staje się rozmyty, a skóra traci jędrność. Powiększanie ust pozwala na nadanie lub przywrócenie im naturalnych walorów. Za jego pomocą możemy je wyeksponować, nadać pożądany kształt, wyrównać asymetrię, odbudować czerwień wargową, podnieść kąciki czy podkreślić tzw. łuk Kupidyna.

Metody powiększania ust

Silikonowe implanty

Jest to sposób trwały, skuteczny i bezpieczny, a zarazem odwracalny. Implant może zostać w dowolnym momencie usunięty, dzięki czemu przywrócimy ustom wygląd taki, jaki miały przed zabiegiem. Wykonany jest on z litego, miękkiego silikonu i posiada gładką powierzchnię. Efekt powiększania ust jest stabilny, a implant zachowuje swoją wielkość i kształt przez całe życie, nie trzeba więc powtarzać zabiegu. Nie musimy również obawiać się o jego pękniecie czy wylanie się zawartości, gdyż nie zawiera w sobie płynu. Z zabiegu korzystać mogą zarówno osoby młode, jak i te w podeszłym wieku, którym zależy również na wygładzeniu konturu oraz zniwelowaniu zmarszczek wokół ust. Jedynym minusem może okazać się koszt zabiegu, jednak możemy być pewni, że to długofalowa inwestycja.

Kwas hialuronowy jako filler

Działanie tego specjalnego wypełniacza oparte jest na sterylnym, izotonicznym, wysokoelastycznym i ulegającym biodegradacji kwasie hialuronowym. Powoduje on długotrwały, lecz nie permanentny efekt. Wchłania się całkowicie po około 6–9 miesiącach. Preparat powoli rozchodzi się w skórze ust, nadając jej gładki wygląd. Zabieg wykorzystywany może być nie tylko do powiększania ust, lecz również redukcji zmarszczek, blizn oraz fałd na twarzy.

Tłuszcz własny

Własny tłuszcz przeważnie pozyskiwany jest po uprzedniej liposukcji oraz stosownej obróbce. Tkankę tłuszczową pobiera się zazwyczaj z ud lub fałdu brzusznego pacjenta. Wprowadzana może być pod skórę w trakcie operacji plastycznej lub też poprzez nakłuwanie okolicy ust. Wstrzykuje się ją w kąciki, wargę górną, czerwień wargi górnej i dolnej. W trakcie jednego zabiegu podawane jest zwykle około 20–30 mililitrów odwirowanego tłuszczu.

Zastrzyki z artecollu

Substancja ta stanowi mieszankę kolagenu oraz mikroskopijnych cząstek pleksiglasu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy pomocy cienkiej igły. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około roku. Jeżeli zależy nam na jego podtrzymaniu, zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy. Jeśli zdecydujemy się na takie powiększanie ust, pamiętajmy, że kolagen jest wchłaniany przez nasz organizm, pleksiglas natomiast nie, w związku z czym po jakimś czasie na skórze mogą zacząć być widoczne jego drobne grudki. Preparat wywołuje czasami reakcje alergiczne.

 

Jeżeli nie odczuwamy satysfakcji z wyglądu twarzy, powiększanie ust bez wątpienia poprawi naszą samoocenę i wizerunek. Warto jednak najpierw zastanowić się, czy mamy obiektywne powody do niezadowolenia. Ponadto pamiętajmy o tym, aby na zabieg udać się do zaufanego specjalisty. Tym sposobem nie tylko unikniemy możliwych powikłań, ale też uzyskamy taki efekt, jaki odpowiada naszym oczekiwaniom.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.