Powiększanie ust własnym tłuszczem – naturalna metoda i trwały efekt.

Powiększanie ust własnym tłuszczem Pełne i namiętne usta to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza tych, które natura obdarzyła wąskimi lub niesymetrycznymi […]

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Pełne i namiętne usta to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza tych, które natura obdarzyła wąskimi lub niesymetrycznymi ustami.  Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które mogą poprawić wygląd tej części ciała. Jedna z najbardziej naturalnych oraz trwałych metod powiększenia ust wykorzystuje własny tłuszcz pacjentki. Czy powiększanie ust własnym tłuszczem to trwały zabieg? Jak przebiega zabieg i jakie są jego efekty ?

powiększanie ust własnym tłuszczem

We współczesnej medycynie estetycznej wykorzystuje się wiele rozmaitych wypełniaczy ust – do najczęściej stosowanych zalicza się kwas hialuronowy i wypełniacze kolagenowe. Powiększanie ust za ich pomocą jest stosunkowo bezpieczne, ale warto pamiętać, że po około 12 miesiącach organizm w końcu wchłania daną substancję, więc efektami zabiegu nie można się cieszyć zbyt długo. Istnieją również tzw. wypełniacze trwałe – po ich wstrzyknięciu usta zachowują pożądany kształt i rozmiar przez znacznie dłuższy czas, ale stosowanie tych preparatów niesie ze sobą ryzyko groźnych dla zdrowia powikłań, więc dobry lekarz medycyny estetycznej przedstawi pacjentkom bardziej naturalne alternatywy zabiegów. Dlatego coraz częściej w gabinetach lekarskich wykonuje się powiększanie ust własnym tłuszczem – zabieg najbardziej naturalny i trwały. Jego koszt oscyluje około 800 zł – 1,000 zł, ale może kosztować i dwukrotnie więcej jeżeli zabieg jest bardziej rozległy.

Dla kogo powiększanie ust własnym tłuszczem?

Na powiększanie ust własnym tłuszczem najczęściej decydują się panie posiadające małe, wąskie wargi, usta niesymetryczne (np. kiedy dolna warga znacznie różni się od górnej) lub w przypadku opadających kącików. Zabieg ten jest również polecany pacjentkom, które chcą zniwelować objawy starzenia się ust, m.in. pojawianie się zmarszczek oraz zmniejszenie jędrności czy objętości warg.

Jak przebiega zabieg i rekonwalescencja?

Powiększanie ust własnym tłuszczem nie jest zabiegiem skomplikowanym – trwa około 20-40 minut i jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjentki – w znieczuleniu ogólnym. Najpierw lekarz cieniutką igłą pobiera tłuszcz, najczęściej z brzucha lub ud pacjentki, a następnie wkuwa igłę w usta i bardzo wolno wyciąga, wstrzykując jednocześnie odpowiednie ilości tłuszczu w konkretne miejsca – mniej w kącikach ust, a więcej na środkowe części warg, zwłaszcza dolnej. Ponieważ w zabiegu jest wykorzystywana naturalna tkanka pochodząca od danej pacjentki, zagrożenie wystąpienia jakiejkolwiek reakcji alergicznej lub odrzucenia tłuszczu przez organizm jest bardzo niskie.

Rekonwalescencja po powiększaniu ust własnym tłuszczem jest dość krótkotrwała i niezbyt uciążliwa, zabieg nie powoduje także wielu skutków ubocznych. Do najczęściej pojawiających się objawów niepożądanych zalicza się obrzęk ust, zanikający samoistnie po około 5 dniach, niewielkie zasinienie i przejściowe zaburzenia czucia. Przez około 2-3 tygodnie po zabiegu należy także unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i nie opalać się w solarium.

Powiększanie ust własnym tłuszczem – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do powiększenia ust własnym tłuszczem są takie same, jak przeciwwskazania do wykonywania większości zabiegów medycyny estetycznej. Zalicza się do nich ciążę i okres karmienia, cukrzycę, padaczkę, choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczycę, choroby skórne w okolicy ust (np. opryszczkę lub trądzik), niezagojone rany i podrażnienia.

Czy efekty zabiegu są trwałe?

Już pierwszy przeprowadzony zabieg powiększenia ust własnym tłuszczem poprawia ich kontur, odżywia skórę, zagęszcza naczynia krwionośne oraz wyraźnie odmładza wygląd warg. Należy jednak pamiętać, że tłuszcz wstrzyknięty w usta systematycznie się wchłania (nawet do 40%), więc efekty pierwszego zabiegu utrzymują się przez 6-12 miesięcy. Jeśli nowy wygląd odpowiada pacjentce, może ona zdecydować się na kolejne wstrzyknięcia tłuszczu. Po dwu- lub trzykrotnym powtórzeniu zabiegu, efekty powiększania ust własną tkanką tłuszczową utrzymają się nawet kilka lat dając pacjentkom dużo radości z posiadania pełnych i namiętnych ust.

logo