Problemy z cerą u nastolatków i dorosłych

Trądzik u młodzieży i dorosłych to problem, który pojawiać się może z wielu różnych przyczyn. U nastolatków uważa się, że […]

Trądzik u młodzieży i dorosłych to problem, który pojawiać się może z wielu różnych przyczyn. U nastolatków uważa się, że przyczyną są zaburzenia hormonalne, a więc dojrzewanie. Przez to lekarze najczęściej przepisują środki do stosowania zewnętrznego. U dorosłych przechodzi się do razu do większych działań i dermatolodzy decydują się na podawanie antybiotyków i środków doustnych przeciwtrądzikowych. Warto w tym kontekście przeczytać profesjonalną recenzję – Nonacne opinie cena i skład. Co jeszcze warto wiedzieć na temat problemów z cerą u nastolatków i dorosłych?

Przyczyną są hormony

W obu przypadkach najczęstszą przyczyną problemów z cerą, są zaburzenia hormonalne – zwracają uwagę specjaliści z https://byc-zdrowym.pl/. To kobiety w wieku dorosłych częściej mają problemy z trądzikiem. W wieku młodzieńczym pojawiają się one zarówno u dziewczyn, jak i chłopców. Jeżeli dochodzi do zaburzeń hormonalnych w organizmie człowieka, to pojawić się może problem z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za wydzielanie sebum. W warunkach normalnych sebum, jest jak naturalny kosmetyk, który ma za zadanie ochraniać skórę przed wilgocią, a także szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przy problemach z trądzikiem praca gruczołów łojowych jest nieprawidłowa, a przez to ilość sebum jest nieodpowiednia, więc przyczynia się on do pojawiania się stanów zapalnych na skórze. Warto również wiedzieć, że duże ilości sebum to idealne warunki dla rozwoju bakterii, które zaczynają się rozkładać, a związki które z nich powstają mają szkodliwy wpływ na cerę.

Zaniedbana skóra

Niestety zdarza się to u nastolatków i dorosłych. W wieku młodzieńczym często pojawiają się w głowie ciekawsze rzeczy niż umycie twarzy, a także nie liczy się dbałość o takie szczegóły. U dorosłych praca i natłok domowych obowiązków może sprawić, że kilka razy zdarzy nam się zapomnieć zadbać o cerę, a to wszystko sprawia, że na jej powierzchni zaczną gromadzić się bakterie. Wnikają one w pory, które otwierają się pod wpływem temperatury. Niestety bakterie obecne na skórze mogą się rozkładać  prowadzić do powstawania czerwonych i bolesnych stanów zapalnych.

Nie liczy się wygląd

Bez wglądu na to ile masz lat, musisz pamiętać, że trądzik to nie koniec świata. Nie martw się, nie będzie on twoim największym problemem w życiu, więc jego znaczenie jest niewielkie. Warto wiedzieć, że jest wiele osób, które mimo tego, że mają problemy z cerą, to nawet tego nie zauważają i nie przywiązują do tego wagi. Czas więc i byś ty to zrobił. Nabierz większego dystansu do wyglądu swojej cery, ale jednocześnie dbaj o jej zdrowie. To, że trądzik nie jest ważny, nie znaczy, że masz zapominać o pielęgnacji skóry. Jeżeli zapomnisz o problemie, to poczujesz silę lepiej, jeżeli o niego zadbasz, to zaczniesz wyglądać piękniej.

Zła dieta

Niestety wielu nastolatków zapomina o tym, że to w jaki sposób się odżywiamy ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób działa nasz organizm. Tak więc jeżeli dojdzie do zaburzeń w pracy organizmu, to niestety częstą przyczyną może okazać się właśnie nieprawidłowo zbilansowana dieta, która często prowadzona jest przez nastolatków. Jedzenie słodyczy, fast foodów nie ma dobrego wpływu na to, jak wygląda nasza cera, więc nie ma co się dziwić, jeżeli przy takim sposobie odżywiania na skórze pojawiają się nieestetyczne plamy, krosty i zmiany trądzikowe/ Warto więc zmienić nieco swoją dietę i postawić na zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

Dotykanie skóry

U wielu osób, które mają problemy z cerą, pojawia się również problem z nadmiernym dotykaniem skóry twarzy. Niestety dotykanie i drapanie zmian trądzikowych, to nie jest dobry sposób na to, by się ich pozbyć, a wręcz przeciwnie może doprowadzić do tego, że na twarzy pojawi się jeszcze więcej zmian. Przyczyną tego jest to, że nasze dłonie w ciągu dnia dotykają wielu przedmiotów, przez co pojawiają się na nich bakterie, przenosimy je przez dotyk na skórę twarzy, a co więcej roznosimy bakterie ze zmian trądzikowych na całą powierzchnię twarzy, a przy takim działaniu naprawdę trudno jest utrzymać zdrowy wygląd cery, która jest gładka i młoda.

logo