Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

Analiza badań TrichoScan

Analiza badań TrichoScan
Area [cm] – 0.73
Total hair count – 627.5
Hair density [1/cm] – 862.5
Anagen hairs [%] -26.1
Telogen hairs [%] – 73.9
Density vellus hairs [1/cm]- 40.5
Density terminal hairs [1/cm] – 821.9
Count vellus – 29.5
Count terminal – 598.0
Ratio vellus hairs [%] 4.7
Ratio terminal hairs [%] 95.3

Proszę o przeanalizowanie tych wyników badań . Zrobiłam te badanie ze względu na nagłe łysienie włosów , które trwa już 9 miesięcy . Z góry dziękuję za odpowiedz .

Powiązane artykuły

0
simran36900

Dodaj komentarz

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.