Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

Grzybica paznokci dłoni w ciąży

Witam serdecznie. Od jakiegos juz czasu meczy mnie grzybisa paznokci u dloni. Stosuje lakier nailner ale sytuacja nie poprawia sie. Czasem paznokcie wygladaja lepiej i widac ze wracaja do normy a za 2-3 dni sytuacja sie cofa albo nawet pogarsza pomimo regularnego i codziennego stosowania lekieru. Nie wiem co robie zle, moze powinnam obciac paznokcie najkrocej jak sie da. Brakuje mi juz wiary ze uda sie to wyleczyc. Najchetniej wzielabym antybiotyk doustny ale niestety nie moge bo jestem w ciazy. Prosze o informacje co moge zrobić. Moze sa jakies lepsze, mocnoejsze.leki na ta przypadlosc dla kobiet w ciazy. Wtedy poszlabym do lekarza po recepte. Dziekuje i pozdrawiam

0
pawelszynkiewicz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.