Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

pokrzywka

Dokładnie tydzień temu pojawiła się u mnie pokrzywka. Przynajmniej tak myślę, że to jest to. Najpierw pojawiła się na pośladku i brzuchu. A w ciągu nocy z tych miejsc znikła i co jakiś czas pojawiała się gdzieś indziej. Wykluczam jedzenie i kosmetyki czy chemie jakakolwiek. Nie zmieniam tego często i na pewno nie drastycznie i nie miałam z tym nigdy problemów. Czy może to byc alergia na Slonce? Dodam, że mam jasną karnację. I po pierwszym incydencie znikło generalnie samo. Pijam wapno i biorę Allegrę, bo tak doradziła mi pani z apteki. Po kilku dniach w nocy na nodze znowu to zauważyłam. I znowu zniknęło. Dzisiaj zapomniałam wypić wapna i troche czasu spędziłam na słońcu. I zauważyłam kilka plamek wieczorem. Co to może być? Proszę o radę.

0
katple

Dodaj komentarz

Znajdź specjalistę

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.