Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

Powtarzający się kaszak

Od kilku lat mam na plecach „kaszaka” 2lata temu przypadkowo go przygniotłem w wyniku czego pękł, przykładałem przez jakiś czas opatrunki ale po roku powstał w tym samym miejscu na początku tego roku pękł mi po raz drugi. W dniu którym mi pękł udałem się do lekarza była to pomoc doraźna w Przychodni Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim. Lekarz, który to oglądał stwierdził że jest to kaszak wycisnął go założył opatrunek i powiedział że teraz to on już powinien sam zginąć. Jednak tak się nie stało, z powrotem się w tym samym miejscu odbudował. – Jakie rozwiązanie lub sposób leczenia zastosować żeby się go pozbyć?

Powiązane artykuły

0
Stanisław

Dodaj komentarz

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.