Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

Przycinanie pieprzyka na nosie

Witam. Ostatnio miałem wizytę u dermatologa i zapomnialem się dopytać o kilka rzeczy. Mianowicie zalecił on „przycięcie” pieprzyka a nie całkowite usuwanie chirurgiczne. Czy nawet mimo tego, że nie będę rósł możliwe będzie odrośnięcie tego pieprzyka? Lekarz zalecał czekanie do 18-20 roku życia, kiedy przestane rosnąć, czy naprawde musze czekać? Powiedział on oczywiscie ze to tylko zalecenie, a nie wymóg. Jeszcze czy po wykonaniu takiego zabiegu na pieprzyk zrośnie sie skóra, czy dalej go bedzie wydac tylko nie bedzie wypukły? Dodam ze jest to „bezbarwnikowe znamie komórkowe” z małą ilością barwnika

Powiązane artykuły

0
Maciej2000Z

Dodaj komentarz

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.