Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

Trądzik grudkowy

Mam 31 lat i od mniej więcej 4 lat cierpię na trądzik grudkowy, który dotyczy tylko brody – zazwyczaj w środku cyklu lub pod koniec pojawia się wielka, boląca grudka, która utrzymuje się przez ok 2 tygodnie. Antybiotyki pomogły na chwilę, maści niewiele dają. Ostatnio na własną rękę wykonałam badania hormonalne (żaden lekarz mi ich do tej pory nie zlecił) – progesteron, estradiol i testosteron. Poziom dwóch pierwszych jest zawyżony. Czy powinnam wykonać dodatkowe badania, aby podjąć sensowne leczenie? Jeśli tak, to jakie i w którym dniu cyklu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

0
pawelszynkiewicz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.