Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

Uciązliwy Trądzik

Witam serdecznie. Mam 18 lat, na trądzik zaczęłam się leczyć od 2014 roku. Odwiedziłam już 7 dermatologów. Brałam leki:
– od września 2014: Epiduo + Normaclin, Aknemycin Plus + Normaclin, Effaclar Duo + Acnatac ( + Effaclar żel do mycia twarzy).
– grudzień 2015: Biseptol ( 30 dni ), Aknemycin, Dalacin T.
– luty 2016: Unidox (2 opakowania) + Zineryt 2 x dziennie.
– marzec: Tetralysal (2 opakowania po 16 kapsułek) + Fucidin
– kwiecień: Bactrim (10 dni 2×1) + Bactroban (wystąpiły skutki uboczne, silny świąd) + Skinoren, Atywia (tylko 1 opakowanie ze względu na dolegliwości związane z wątrobą).
– czerwiec: Duac żel.
Nie było poprawy lecz pogorszenie. Robiłam badania hormonalne (TSH, FT3, FT4, FSH, LH, Prolaktyna, DHEA-SO4, Androstendion, Kortyzol, anty-TPO, anty-TG, Testosteron wolny, 17-hydroksyprogesteron, ACTH) i wszystkie są w normie, a także wymaz ze zmian skórnych na bakterie tlenowe – wynik ujemny. Zaskórniki mam na całej twarzy, a głębokie pryszcze są na policzkach i brodzie. Mam czerwone ślady oraz blizny na policzkach, skóra w tym miejscu swędzi i jest podrażniona. Poprzednia Pani dermatolog powiedziała, że żaden lekarz nie przepisze mi innych leków bo już wszystkie dostępne przetestowałam. Tydzień temu byłam znów u innego dermatologa i kazała myć twarz co 3 godziny mydłem bambino i niczym nie smarować przez 10 dni, biorę także Tetralysal 2 kapsułki wieczorem. Nie widzę żadnej poprawy, skóra jest przesuszona.
Poza tym mój żołądek, wątroba i jelita nie są w dobrym stanie ponieważ od dziecka chorowałam i brałam dużo antybiotyków. Od dwóch miesięcy jestem na diecie lekkostrawnej oraz ograniczyłam słodycze i produkty pszenne. Leczę się na zapalenie żołądka i dwunastnicy, oraz mam skazę krwotoczną (niedobór 7 czynnika krzepnięcia) i częste infekcję górnych dróg oddechowych. Jestem zdesperowana, nie wiem co robić i gdzie się udać. Chciałabym żeby w końcu ktoś mi pomógł. Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.

Powiązane artykuły

0
Blueberry18

Dodaj komentarz

Znajdź dermatologa na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.