Porady specjalistów

Znajdz odpowiedź lub zadaj nowe pytanie ZADAJ PYTANIE

Usuwanie znamion na skórze głowy

Witam,
Chciałbym pozbyć się znamion z głowy ze względów estetycznych. Znamiona w ocenie kilku dermatologów są niegroźne i płaskie. Wiem że zależy to od rodzaju zmiany ale czy w ogóle istnieje możliwość usunięcia tego laserem czy inną metodą tak żeby trwale nie spalić tam włosów jak przy depilacji laserowej. Boje się że przy usunięciu chirurgicznym będą duże blizny i będzie gorzej niż jest a chcę to zrobić ze względów estetycznych, dlatego szukam innej metody. Jak byłem u dermatologów każdy mówił mi o usuwaniu chirurgicznym bo laserem się nie zajmowali i nie wiem gdzie się z tym udać. Jakim laserem robi się takie zabiegi bo nie wiem do jakiej kliniki się udać na konsultacje.
Będę wdzięczny za pomoc.

0
pawelszynkiewicz

Dodaj komentarz

Dermatolog w Twoim mieście na skróty

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuję się w leczeniem skóry, włosów oraz paznokci. Dermatologia to dziedzina medycyny, którą możemy podzielić na dermatologię leczniczą oraz estetyczną. Dermatologia lecznicza, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na leczeniu chorób skóry takich jak afta, łuszczyca, czerniak, łysienie, trądzik różowaty, i wiele innych. 

Dermatologia estetyczna skupia się na poprawie kondycji skóry i spowolnieniu procesów starzenia. W dermatologii estetycznej stosuje się preparaty i zabiegi na usuwanie zmarszczek, usuwanie znamion, itp. Często leczenie chorób skóry, takich jak trądzik pospolity, wymaga też wykonania zabiegów estetycznych w celu usunięcia blizn potrądzikowych lub przebarwień skóry. 

Dermatolog specjalizujący się w leczeniu chorób skóry może jednocześnie być specjalistą dermatologii estetycznej lub szeroko pojętej medycyny estetycznej.  Dermatochirurgia zajmuje się usuwaniem chirurgicznym lub laserowym zmian skórnych takich jak różne rodzaje znamion – naskórkowe i melanocytowe, naczyniowe, łojowe i potowe -włókniaki, kurzajki, kaszaki, i inne.