Zabiegi na rozstępy – TOP 5 najpopularniejszych

Zabiegi na rozstępy – mini przegląd Rozstępy to czerwone lub białe prążki występujące na biuście, brzuchu, udach, pośladkach oraz plecach. Pojawiają […]

zabiegi na rozstępy

Zabiegi na rozstępy – mini przegląd

Rozstępy to czerwone lub białe prążki występujące na biuście, brzuchu, udach, pośladkach oraz plecach. Pojawiają się one w okresie dojrzewania, ciąży, lecz także wówczas, gdy tyjemy i szybko chudniemy oraz u młodzieży w okresie szybkiego wzrostu. Jak pokazują statystyki, problem ten dotyczy aż 70 procent kobiet i 40 procent mężczyzn. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na usunięcie tych mało estetycznych zmian skórnych. Gabinety medycyny estetycznej oferują obecnie różne zabiegi na rozstępy, które są dobierane m.in w zależności od stopnia zaawansowania zmian.

zabiegi na rozstępy

Mikrodermabrazja

Zabieg ten opiera się na mechanicznym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, przy pomocy specjalnego aparatu. Trwa on około 30 minut, jest bezbolesny (odczuwane jest jedynie delikatne zasysanie skóry) i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Mikrodermabrazja wykonywana może być przy pomocy różnych urządzeń – niektóre z nich wyposażone są w diamentową głowicę, inne ścierają naskórek przy pomocy ultradźwięków, w jeszcze innych elementem ścierającym jest tlenek glinu. Pierwsze efekty zauważyć można już po jednym zabiegu, ale by kuracja odniosła skutek i zniwelowała rozstępy, zalecana jest seria od 2 do 4 zabiegów. Średnia cena jednego to 200 – 350 złotych.

Peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego

Zabiegi na rozstępy z użyciem kwasu glikolowego, lekarz dermatolog wykonuje specjalnym pędzlem, przy pomocy którego nakłada na skórę kwas glikolowy o stężeniu 70 procent. Po upływie około 5 minut kwas jest neutralizowany przy pomocy specjalnego preparatu. Zabieg jest w pełni bezbolesny, a jego działanie opiera się o złuszczanie naskórka, co powoduje spłycenie rozstępów i pobudzenie procesów regeneracji skóry właściwej. Na skutek tego, dochodzi do odbudowy włókien kolagenowych, uszkodzonych przez rozstępy. Niezbędna liczba takich peelingów ustalana jest indywidualnie przez lekarza. Cena jednego zabiegu waha się od 100 do 200 złotych.

Mezoterapia

Podczas zabiegu, lekarz przy pomocy igły wstrzykuje pod skórę mieszankę stosownych substancji leczniczych. Zastrzyki wykonuje się w odległości około 0,5 – 1,5 centymetra. Dzięki temu, że igła dociera wyłącznie do tkanki tłuszczowej, mezoterapia jest niemalże bezbolesna. Po zabiegu lekarz masuje skórę w miejscu wstrzyknięć, co ma na celu równomierne rozprowadzenie składników podanego preparatu. Dla uzyskania efektów wymagana jest seria co najmniej 4-5 zabiegów, w odstępie 10-14 dni. Mezoterapię najlepiej wykonywać jest wiosną lub zimą, jako że pod wpływem słońca w miejscu nakłuć pojawiać mogą się przebarwienia. Te zabiegi na rozstępy gabinety oferują w cenach od 250 do 350 złotych za zabieg.

TMT System

Zabiegi na rozstępy TMT System opierają się o zjawisko elektroforoporacji, czyli oddziaływania impulsów elektrycznych na błonę komórkową skóry, dzięki czemu możliwe staje się zwiększenie jej przepuszczalności. W czasie zabiegu lekarz korzysta ze specjalnego aparatu TMT, który generuje prąd szybkozmienny oraz stały, o niskim ciśnieniu. Niezbędna jest także ampułka zawierająca mieszankę substancji leczniczych. Zakładana jest ona na elektrodę, a następnie przykładana do skóry. Na skutek działania impulsów elektrycznych, składniki pielęgnacyjne zawarte w kapsułce przenikają do 2,5 milimetra w głąb skóry. Zalecana jest seria około 10 zabiegów, wykonywanych 2 razy w tygodniu. Cena jednego to około 300 – 400 złotych.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Doskonale sprawdzi się ona w przypadku rozstępów zanikowych, czyli takich, które umiejscowione są głęboko w skórze. Radiofrekwencja mikroigłowa polega na równoczesnym nakłuwaniu oraz podgrzewaniu skóry przy pomocy głowicy posiadającej 25 mikroigieł. Jest ona w stanie wniknąć w skórę na głębokość do 3,5 milimetra. W momencie wkłucia, emitowana jest wiązka fal radiowych, ogrzewająca skórę na długości mikroigieł. Powoduje to stymulację fibroblastów do produkcji nowej elastyny oraz kolagenu. Włókna skręcają się, zagęszczają i zaczynają tworzyć się między nimi nowe wiązania. Dzięki temu nawet najgłębiej umiejscowione rozstępy zapełniają się i zanikają. Średnia cena zabiegu waha się od 1000 do 1500 złotych, w zależności od rejonu ciała.

logo