SlimLipo – modelowanie sylwetki bez wyrzeczeń

SlimLipo SlimLipo to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, pozwalające szybko i bezboleśnie pozbyć się tkanki tłuszczowej – bez efektu […]

slimlipo

SlimLipo

SlimLipo to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, pozwalające szybko i bezboleśnie pozbyć się tkanki tłuszczowej – bez efektu wiotkiej skóry. Dzięki wykorzystaniu fal laserowych o dwóch długościach, podczas jednego zabiegu doprowadza się do rozpuszczenia tłuszczu i ujędrnienia skóry, a wszystko z wykluczeniem bolesnej rekonwalescencji.

slimlipo

SlimLipo to bezpieczna metoda usuwania niechcianej tkanki tłuszczowej, stanowiąca alternatywę dla tradycyjnej liposukcji. Jednym z pierwszych obszernych polskich opracowań dotyczących zabiegu LipoSlim był artykuł dra Tadeusza Witwickiego, opublikowany w 2010 roku – od tego czasu obserwuje się stale rosnące zainteresowanie innowacyjną metodą redukowania tłuszczu. SlimLipo nazywa się również lipolizą laserową – nawy tej nie można natomiast mylić z liposukcją laserową. Obecnie zabieg można wykonać w większości klinik medycyny estetycznej.

Efekty SlimLipo

Na zabieg SlimLipo decydują się przede wszystkim osoby mające trudności z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszarów, które w ograniczonym stopniu dają się redukować za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych. Zabieg najczęściej wykonuje się w celu modelowania:

 • brzucha
 • ud
 • pleców
 • klatki piersiowej
 • ramion
 • szyi i podbródka

Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg, cieszą się szczupłą sylwetką bez widocznych odkształceń oraz gładką i napiętą skórą.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencja

Metoda SlimLipo opiera się na wykorzystaniu dwóch długości światła laserowego. Pierwsza służy podgrzaniu komórek tłuszczowych i doprowadza do ich pękania bez uszkadzania naczyń i nerwów. Druga długość lasera w trakcie tego samego zabiegu oddziałuje na włókna kolagenowe, co zapewnia efekt ujędrniania skóry. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się Laser Palomar SlimLipo – obecnie jedyne urządzenie powalające na stosowanie strumieni lasera o długości 924 nm i 975 nm.

Zabieg SlimLipo wykonuje się za pomocą kaniuli przeprowadzającej światłowód lasera. Kaniulę wprowadza się do wnętrza tkanki tłuszczowej, przez niewielkie nacięcia. Strumień lasera o długości 924 nm rozgrzewa, a następnie rozpuszcza tłuszcz, całkowicie omijając okoliczne, zdrowe tkanki. Rozpuszczony tłuszcz odsysa się ssakiem niskociśnieniowym.

Jednocześnie przeprowadzany jest proces podgrzewania tkanki skórnej falą laserową o długości 975 nm , czego efektem jest jej ujędrnianie.

Cały zabieg trwa ok. godziny, ale jego ostateczny wymiar uzależniony jest od tego, która partia ciała została poddana SlimLipo.

Lipoliza laserowa nie wymaga hospitalizacji – po zakończeniu zabiegu, miejsce poddane SlimLipo zabezpiecza się elastycznym opatrunkiem, a pacjentowi zaleca stosowanie antybiotyków minimalizujących ryzyko wystąpienia infekcji.

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się opuchlizna, która zanika w ciągu od kilku dni do kilku tygodni. Nie utrudnia ona jednak prawidłowego funkcjonowania – w większości przypadków już następnego dnia po zabiegu można wrócić do pracy i normalnego trybu życia.

Na ostateczne efekty SlimLipo trzeba poczekać ok. 3 miesięcy. Ważne jest, aby w tym czasie stopniowo wprowadzać ćwiczenia ruchowe wspomagające usuwanie tłuszczów uwolnionych w czasie zabiegu oraz hamujące tworzenie się nowej tkanki tłuszczowej, o czym z pewnością poinformuje specjalista wykonujący zabieg.

Kiedy zrezygnować ze SlimLipo?

Zabieg lipolizy laserowej zalecany jest osobom, które mimo stosowania diety i ćwiczeń fizycznych nie mogą pozbyć się nadmiaru tłuszczu na wybranych partiach ciała. Przed przeprowadzeniem zabiegu, z pacjentem przeprowadza się wywiad oraz zleca wykonanie badań wykluczających przeciwwskazania do przeprowadzenia SlimLipo.

Ze SlimLipo powinny jednak zrezygnować osoby, u których stwierdzono:

 • cukrzycę
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność nerek lub niewydolność wątroby
 • stany zapalne

Wszystkie zabiegi, podczas których wykorzystywane są wiązki lasera, należy wykonywać w gabinetach lekarskich. Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez specjalistę, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych oraz powikłań.

SlimLipo – opinie pacjentów

Osoby, które zdecydowały się na zabieg SlimLipo, chętnie dzielą się wrażeniami na forach internetowych. Pacjenci cenią sobie natychmiastowe efekty, brak bólu, rozległych sińców oraz krótką rekonwalescencję. Zwracają jednak uwagę na fakt, iż SlimLipo daje lepsze efekty, kiedy dotyczy niewielkich partii ciała – zdaniem internautów skuteczność zabiegu dla większych obszarów (uda, brzuch, plecy) wymaga dodatkowo ćwiczeń fizycznych oraz przestrzegania diety redukującej.

SlimLipo – cena

Osoby rozważające przeprowadzenie zabiegu SlimLipo, muszą liczyć się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Koszt zabiegu uzależniony jest wielkości obszaru, na którym redukowana będzie tkanka tłuszczowa, a ceny zaczynają się od ok. 3000 zł.

Do ceny zabiegu należy doliczyć koszty związane z konsultacjami medycznymi – od 150 do 200 zł.

logo